Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 16:15

autor: Qskan

Adam Małysz pomoże przy tworzeniu symulatorów rajdowych

Adam Małysz, legendarny skoczek narciarski, ma zostać konsultantem Road Studio – polskiego producenta i wydawcy gier. Orzeł z Wisły ma wykorzystać swoje doświadczenie z czasów, kiedy był kierowcą rajdowym, i doradzać przy tworzeniu symulatorów o tematyce motoryzacyjnej.

W SKRÓCIE:
  • Adam Małysz, były skoczek narciarski i rajdowiec, ma zostać ekspertem w firmie Road Studio.
  • Sportowiec będzie doradzał deweloperom przy produkcji gier z serii Road Simulator, które mają być symulatorami kierowcy rajdowego.

Kolejna sportowa legenda wchodzi w branżę gamingu – tym razem na polskim podwórku. Adam Małysz, były skoczek narciarski oraz kierowca rajdowy, ma zostać konsultantem Road Studio, polskiego wydawcy i producenta gier o tematyce motoryzacyjno–survivalowej. Obecnie pomiędzy firmą a sportowcem prowadzone są rozmowy dopinające szczegóły umowy, obie strony podpisały również list intencyjny odnośnie przyszłej współpracy. Road Studio jest częścią firmy Movie Games S.A. odpowiedzialnej m.in. za Alaskan Road Simulator.

Prezes spółki, Maciej Nowak, z nadzieją odniósł się do udziału Małysza w przyszłych projektach (via Bankier.pl):

Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road, jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy.

Adam Małysz pomoże przy tworzeniu symulatorów rajdowych - ilustracja #1
Z pewnością przyda się doświadczenie z Rajdu Dakar

Eksperckie spojrzenie Adama Małysza może mieć duże znaczenie w procesie twórczym – w końcu był aktywnym kierowcą rajdowym w latach 2011–2016, osiągając dobre rezultaty w rajdach międzynarodowych (m.in. 6. miejsce w Sealine Cross Country Rally oraz 7. miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge). Pięć razy uczestniczył w kultowym Rajdzie Dakar (najlepszy wynik – 13. miejsce).

Po zawarciu umowy Adam Małysz ma służyć radą przy produkcji gier z serii Road Simulator, skupiającej się na symulatorach off–roadowych. Gracz będzie mógł się wcielać w kierowców rajdowych przemierzających trudno dostępne tereny.