Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 12:04

Polski Hellish Quart zalicza udany debiut na Steam. Gracze zachwyceni

Historyczna bijatyka Hellish Quart opracowana przez rodzime studio Kubold została bardzo dobrze oceniona przez użytkowników platformy Steam. Produkcja przyciągnęła też do siebie całkiem sporo ludzi, szczególnie biorąc pod uwagę to, jak niszowym jest dziełem.

W SKRÓCIE:

  1. polska bijatyka Hellish Quart zaliczyła udany start we Wczesnym Dostępie Steam;
  2. tytuł zebrał pozytywną recenzję od 95% oceniających i przyciągnął do siebie całkiem przyzwoitą liczbę graczy, jak na niszowy gatunek.

Dwa dni temu we Wczesnym Dostępie Steam zadebiutowała historyczna bijatyka Hellish Quart od polskiego studia Kubold. Z przyjemnością donosimy, że produkcja zaliczyła całkiem udany start. Tytuł został oceniony pozytywnie aż przez 95% graczy. Użytkownicy zachwalają m.in. realistyczny system walki i świetne animacje.

Jest to najbliższa reprezentacja HEMA (Historical European Martial Arts - pol. historyczne europejskie sztuki walki), jaką kiedykolwiek widziałem w grze wideo i muszę powiedzieć, że te animacje wyglądają świetnie! Jasne, że są pewne problemy, kilku gard brakuje i praca stóp wypada naprawdę kiepsko :) Ale sprawdzając ruchy i eksperymentując naprawdę można nauczyć się wiele o historycznej walce mieczem!

Deweloperzy przedstawili wspaniały plan rozwoju, w drodze jest wiele ekscytujących aktualizacji, takich jak nowe style walki, skórki do odblokowania i postacie!

Jest to obowiązkowy zakup dla wszystkich entuzjastów walki mieczem, a przy tym gra jest obecnie bardzo nisko wyceniona.

Kciuk w górę! – napisał Maksim.

Statystyki serwisu SteamDB pokazują, że dzieło przyciągnęło całkiem przyzwoitą liczbę graczy – w najlepszym momencie ostatnich 24 godzin w Hellish Quart grało równocześnie 509 osób, a tzw. all-time peak to 755 użytkowników (rekord padł w dniu premiery). Oczywiście nie są to dane porównywalne do największych hitów, ale warto pamiętać, że mówimy o swoistej „niszy w niszy” – bijatyki raczej nie są tytułami bijącymi rekordy popularności na Steamie, a gra studia Kubold dodatkowo podchodzi do tego gatunku w nietypowy sposób, stawiając bardziej na realizm i przyziemność, niż szybką akcję i widowiskowość.

Polski Hellish Quart zalicza udany debiut na Steam. Gracze zachwyceni - ilustracja #1
Statystyki Hellish Quart w serwisie SteamDB. Źródło: https://steamdb.info/app/1000360/graphs/

Akcja Hellish Quart jest osadzona w XVII wieku. W produkcji tej otrzymujemy możliwość pokierowania autentycznymi wojownikami korzystającymi z prawdziwego oręża używanego w tamtej epoce. System walki został zaprojektowany w taki sposób, że nawet jeden trafiony cios może skończyć się śmiercią któregoś z walczących (pod tym względem produkcja przypomina trochę kultowy cykl z pierwszej konsoli PlayStation – Bushido Blade). Kluczową rolę odgrywają zręczność, wyczucie czasu i umiejętność przejrzenia przeciwnika. Produkcja jest dostępna wyłącznie na Steamie – jeśli Was zainteresowała, zachęcamy do sprawdzenia darmowego dema.

  1. Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w lutym 2021
  2. Hellish Quart – strona oficjalna
  3. Hellish Quart – Steam