Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 16:05

autor: AlexB

Polska gra nawiązująca do mema Polandball zapowiedziana

Warszawskie studio Exit Plan Games zapowiedziało grę Bang-On Balls: Chronicles - casualową platformówkę, w której będziemy mieli okazję odwiedzić świat popularnych Countryballi. Tytuł zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu Steam 3 marca tego roku.

W SKRÓCIE
  1. Studio Exit Plan Games zapowiedziało grę Bang-On Balls: Chronicles.
  2. Będzie to casualowa platformówka 3D w stylu nowszych gier z serii Mario czy Sonic z popularnymi Countryballami w rolach głównych.
  3. Produkcja zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu wyłącznie na PC (Steam) 3 marca tego roku.

Komiksy i memy, których głównymi bohaterami są tzw. Countryballe (w tym bliski naszym sercom Polandball), czyli sympatyczne piłki w barwach różnych narodów symbolizujące ich stereotypy, wciąż cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Zagościły one między innymi również w grach. Wystarczy chociażby wspomnieć mobilne Countryballs: The Polandball Game oraz znajdującą się w przygotowaniu strategię CountryBalls Heores. Już wkrótce do tego grona dołączy kolejna produkcja - Bang-On Balls: Chronicles od warszawskiego studia Exit Plan Games.

Według oficjalnego opisu, Bang-On Balls: Chronicles, mocno inspirowane cyklami Mario czy Sonic, będzie trójwymiarową grą akcji TPP przeznaczoną przede wszystkim dla graczy raczej casualowych. W trakcie zabawy otrzymamy szansę pokierowania spersonalizowanym Countryballem i wyruszenia na humorystyczną przygodę toczącą się na otwartych planszach bardzo luźno inspirowanych rzeczywistymi okresami w historii ludzkości. Rozgrywka ma obfitować w przeciwników do pokonania, skarby do odkrycia, elementy ekwipunku do zdobycia czy obiekty do zniszczenia.

Polska gra nawiązująca do mema Polandball zapowiedziana - ilustracja #1
W Bang-On Balls: Chronicles będzie się można bawić w maksymalnie cztery osoby.

Bang-On Balls: Chronicles będzie można ukończyć w pojedynkę. Pojawi się jednak również opcja kooperacji. W jej ramach będzie można połączyć siły z maksymalnie trójką znajomych i wspólnie stawić czoła najróżniejszym wyzwaniom.

Bang-On Balls: Chronicles zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu wyłącznie na PC (Steam) 3 marca bieżącego roku. Twórcy obiecują, że podczas trwania okresu wstępnego z czasem w tytule pojawią się kolejne elementy, w tym zupełnie nowe plansze, które przeniosą graczy na Dziki Zachód, do Faudalnej Japonii czy w okres podboju kosmosu.

Debiutancka produkcja studia Exit Plan Games, które składa się z byłych pracowników m.in. CD Projekt RED oraz People Can Fly, może okazać się zatem bardzo dobrą pozycją dla osób lubiących uśmiechnąć się podczas zabawy przy komputerze. Lecz czy tak się faktycznie stanie? Z pewnością nikt by się nie obraził, gdyby rzeczywistość sprostała oczekiwaniom.

  1. Oficjalna strona gry Bang-On Balls: Chronicles
  2. Oficjalna strona studia Exit Plan Games