Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Countryballs: The Polandball Game (iOS)

Countryballs: The Polandball Game

Komediowa zręcznościówka mobilna typu endless runner, zainspirowana popularnym sieciowym memem i serią komiksów politycznych, których głównymi bohaterami są karykaturalne piłki reprezentujące różne narody.

Zręcznościowe | 2D | humorystyczne | auto-runner

Okładka Countryballs: The Polandball Game (iOS)

data premiery gry:

2kwi2015

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Countryballs - The Polandball Game to wydana na Androida komediowa zręcznościówka typu endless runner, zainspirowana popularnym sieciowym memem. Produkcję opracowało studio BitStern.

Projekt bazuje na humorystycznym memie, który narodził się w anglojęzycznej sekcji niemieckiego forum /INT/. W dyskusjach na jego łamach często uczestniczył Polak o ksywce Wojak, którego znajomość języka angielskiego pozostawiała sporo do życzenia. Postać Polandball, wyglądająca jak piłka z odwróconymi kolorami polskiej flagi, powstała jako niewinny żart z Wojaka. Komiksy z jej udziałem stały się jednak tak popularne, że szybko zyskały bardziej uniwersalny charakter i zaczęły się w nich pojawiać także piłki będące karykaturami innych narodów. Countryballs - The Polandball Game nie tylko odtwarza wiele klasycznych dowcipów z oryginalnych żartów, ale również oferuje siedemnaście nowych komiksów opracowanych specjalnie z myślą o grze.

Countryballs - The Polandball Game nie posiada żadnej składnej fabuły. Zamiast tego pozwala pokierować jedną z piętnastu kolorowych piłek reprezentujących różnorodne kraje na świecie. Podczas zabawy postać pędzi automatycznie w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest wydawanie komend modyfikujących jej zachowanie, takich jak zmiana pasa ruchu czy wykonanie skoku. W ten sposób unikamy zderzenia z przeszkodami oraz kontaktu z różnorodnymi pułapkami i zagrożeniami. W trakcie rozgrywki mamy okazję zwiedzić cztery różnorodne lokacje, wypełnione odmiennymi wyzwaniami.

Jak na typowego endless runnera przystało, w Countryballs - The Polandball Game wygrana jest niemożliwa. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i rozgrywka kończy się porażką. Cała zabawa polega więc na próbach uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego, oraz próbach bicia rekordów własnych oraz tych wypracowanych przez resztę użytkowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Countryballs: The Polandball Game

Wymagania wiekowe Countryballs: The Polandball Game

12+

Countryballs: The Polandball Game – premiera mobilnego endless runnera
Countryballs: The Polandball Game – premiera mobilnego endless runnera

wiadomość2 kwietnia 2015

Do sprzedaży trafiła gra Countryballs: The Polandball Game, czyli mobilna zręcznościówka typu endless runner zainspirowana popularnym memem.

iOS
AND