Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 kwietnia 2015, 14:25

Countryballs: The Polandball Game – premiera mobilnego endless runnera

Do sprzedaży trafiła gra Countryballs: The Polandball Game, czyli mobilna zręcznościówka typu endless runner zainspirowana popularnym memem.

W usłudze App Store zadebiutowała gra Countryballs: The Polandball Game, czyli komediowa zręcznościówka typu endless runner, zainspirowana popularnym sieciowym memem. Wersja na Androida pojawi się za kilka godzin.

Countryballs: The Polandball Game w App Store

Gra jest rzadkim przypadkiem endless runnera, który nie korzysta z modelu free-to-play. Zamiast tego kosztuje ok. 4 złote i nie posiada żadnych mikropłatności.

Produkcja nie oferuje żadnej składnej fabuły. Zamiast tego pozwala pokierować jedną z piętnastu kolorowych piłek reprezentujących różnorodne kraje na świecie. Podczas zabawy postać pędzi automatycznie w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest wydawanie komend modyfikujących jej zachowanie, takich jak zmiana pasa ruchu czy wykonanie skoku. W ten sposób unikamy zderzenia z przeszkodami oraz kontaktu z różnorodnymi pułapkami i zagrożeniami. W trakcie rozgrywki mamy okazję zwiedzić cztery różnorodne lokacje, wypełnione odmiennymi wyzwaniami.

Jak na typowego endless runnera przystało, w Countryballs: The Polandball Game wygrana jest niemożliwa. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i rozgrywka kończy się porażką. Cała zabawa polega więc na próbach uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego, oraz próbach bicia rekordów własnych oraz tych wypracowanych przez resztę użytkowników.

Produkcja została zainspirowana komediowym memem, który narodził się w anglojęzycznej sekcji niemieckiego forum /INT/. W dyskusjach na jego łamach często uczestniczył Polak o ksywce Wojak, którego znajomość języka angielskiego pozostawiała sporo do życzenia. Postać Polandball, wyglądająca jak piłka z odwróconymi kolorami polskiej flagi, powstała jako niewinny żart z Wojaka. Komiksy z jej udziałem stały się jednak tak popularne, że szybko zyskały bardziej uniwersalny charakter i zaczęły się w nich pojawiać także piłki będące karykaturami innych narodów. Countryballs: The Polandball Game nie tylko odtwarza wiele klasycznych dowcipów z oryginalnych żartów, ale również oferuje siedemnaście nowych komiksów opracowanych specjalnie z myślą o grze.