Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 15:50

549 zł - oto łączna cena premierowych dodatków do Flight Simulator 2020

W oficjalnym sklepie Microsoft Flight Simulator pojawiły się już pierwsze płatne dodatki przygotowane przez ekipy niebędące częścią Asobo Studio (tzw. third party). Ich ceny wahają się od 36,99 do 137,49 złotych.

Microsoft Flight Simulator już jutro pojawi się na rynku. Recenzje sugerują, że pracownikom studia Asobo udało się przygotować naprawdę przyzwoitą produkcję. Lecz nawet najlepsze tytuły można dodatkowo ulepszyć. W przypadku najnowszej odsłony kultowego cyklu symulatorów lotniczych ma do tego służyć specjalny Marketplace, w którym modderzy i firmy trzecie będą mogli wystawiać przygotowane przez siebie modele budynków, lotnisk czy samolotów. Pierwsze tego typu obiekty trafiły już do sprzedaży.

Jak na razie w sklepie Microsoft Flight Simulator znajduje się siedem płatnych pozycji – pięć lotnisk (Port lotniczy Londyn-City, Port lotniczy Leeds/Bradford, Międzynarodowy port lotniczy w Denver, Orcas Island Airport oraz Port lotniczy Innsbruck), paczka modeli najbardziej rozpoznawalnych londyńskich budynków oraz jeden dodatkowy samolot (CT182T Skyline). Ich ceny wahają się od 36,99 do 137,49 złotych. Łącznie za wszystkie trzeba zapłacić 549 złotych z groszami.

Większość modeli stworzonych poza studiem Asobo dostępnych obecnie w sklepie Microsoft Flight Simulator przygotowała ekipa z Orbx. Jeden opracowała drużyna z Carenado i jeden z Flightbeam. Wszystkie trzy zespoły mogą być znane miłośnikom symulatorów lotniczych. Od lat przygotowują one różną dodatkową zawartość do gier należących do tego gatunku, w tym poprzednich odsłon cyklu Microsoft Flight Simulator.

549 zł - oto łączna cena premierowych dodatków do Flight Simulator 2020 - ilustracja #3
Dzięki staraniom firm i osób trzecich rozgrywka w Microsoft Flight Simulator powinna być bogatsza.

Rzecz jasna to dopiero początek. Ekipa z Asobo Studio przygotowała cały program wspierający niezależnych twórców pragnących przygotowywać treści dla Microsoft Flight Simulator, nazwany Marketplace Partner Program. Każdy zainteresowany otrzyma opcję przystępienia do niego (choć początkowo lista miejsc będzie ograniczona). W jego ramach modderzy będą mogli sprzedawać swoje dzieła w ustalonych przez siebie cenach, na bieżąco obserwować wyniki sprzedaży czy wypłacać ewentualne zarobki. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tej wiadomości.

Przypominamy, że w dniu premiery Microsoft Flight Simulator 2020 zostanie udostępniony wyłącznie na PC. W późniejszym terminie zadebiutuje również na Xboksie One. Tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą jedynie napisy).

  1. Oficjalna strona serii Microsoft Flight Simulator
  2. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej