Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2020, 11:11

autor: DM

Flight Simulator 2020 - Microsoft wyjaśnia zasady dla płatnych modów

W Microsoft Flight Simulator każdy będzie mógł sprzedawać swoje mody. Twórcy wyjaśnili zasady działania programu Marketplace Partner oraz potwierdzili datę startu zamkniętej bety.

Flight Simulator 2020 - Microsoft wyjaśnia zasady dla płatnych modów - ilustracja #1
Do MFS2020 zawitają płatne mody.

Współczesne symulatory lotnicze to swego rodzaju sandboksowe platformy rozwijane przez lata, dzięki dodatkom tworzonym przez firmy zewnętrzne oraz społeczność moderską. W ten sposób może szybko pojawić się w nich zawartość, która normalnie miałaby niewielkie szanse na powstanie, np. odtworzone z detalami polskie lotniska. Jakiś czas temu zapowiedziano, że Microsoft Flight Simulator 2020 będzie posiadał specjalny sklepik wewnątrz gry, w którym swoje produkty będą mogli oferować również moderzy, a nie tylko oficjalne zespoły deweloperskie. Teraz natomiast wyjaśniono zasady, na jakich będzie to działać pod nazwą Marketplace Partner Program.

Flight Simulator 2020 - Microsoft wyjaśnia zasady dla płatnych modów - ilustracja #2
Twórcy zaczynają pokazywać, jak wygląda standardowy widok podczas rozgrywki.

Przystąpienie do programu będzie darmowe oraz możliwe dla każdego, kto wyśle swoje zgłoszenie i zostanie zaakceptowany. Twórcy zaznaczają, że chcą przyjąć jak największą ilość chętnych, choć początkowo liczba miejsc będzie ograniczona. Moderzy sami ustalą ceny swoich produktów, które będą mogli sprzedawać bez żadnych ograniczeń również w innych miejscach. Marketplace będzie wbudowany w menu gry i dostęp do niego będzie po prostu szybszy i łatwiejszy.

Sklepik będzie oferował moderom bezpośredni wgląd w wyniki sprzedaży i generowane zyski oraz automatycznie wypłaci ewentualne zarobki. We wpisie nie wspomina się jednak ani słowem o wysokości prowizji, jaką może pobierać Marketplace. Chętni mogą się już zgłaszać pod tym adresem - link.

Flight Simulator 2020 - Microsoft wyjaśnia zasady dla płatnych modów - ilustracja #3
Spektakularne widoki to na razie główna zachęta dla wielu graczy, którzy zwykle nie sięgają po gry lotnicze.

Przy okazji potwierdzono również datę startu zamkniętych testów beta, które rozpoczną się 30 lipca. Nowa fala zaproszeń dla tych, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w programie wczesnego dostępu Insider, ruszy 23 lipca, natomiast wszyscy, którzy już mają dostęp do wersji Alfa, zostali automatycznie zakwalifikowani do zamkniętej bety. Premiera gry na platformę PC Windows odbędzie się 18 sierpnia.