Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2020, 18:00

autor: Karol Laska

Sklep Microsoft Flight Simulator zaoferuje płatne mody

Zbliżający się wielkimi krokami Microsoft Flight Simulator ma nie tylko rozpieszczać graczy regularnymi dodatkami oraz aktualizacjami, ale i otwarcie współpracować z moderami, zapewniając im cyfrowy rynek zbytu.

Sklep Microsoft Flight Simulator zaoferuje płatne mody - ilustracja #1
Moderzy mogą już zacierać ręce.
W SKRÓCIE:
  • Microsoft Flight Simulator 2020 będzie współpracował nie tylko z firmami third-party, ale i moderami;
  • otwarty zostanie cyfrowy sklep Flight Marketplace, w którym będzie można przy użyciu Flight Coins zakupić modyfikacje.

Minął już ponad rok od pierwszych oficjalnych informacji związanych z zapowiedzią największego symulatora lotów statkami powietrznymi w historii branży growej. Microsoft Flight Simulator 2020 kusi przede wszystkim grafiką, realistycznym podejściem do rozgrywki i wysoce rozbudowaną sztuczną inteligencją, która uwzględnia wiele detali – od danych satelitarnych po procesy zachodzące wewnątrz samolotu.

Ważną kwestią jest także podejście twórców do wsparcia swojej produkcji w przyszłości. Mówi się, że deweloperzy zapewnią regularne aktualizacje wzbogacające rozgrywkę przez co najmniej 10 następnych lat. Z najnowszych doniesień wynika, że dadzą też oni swobodę twórczą moderom, a gra stanie się pewnego rodzaju platformą kreatywną oraz odosobnionym rynkiem zbytu.

Wiadomo już, że Microsoft przygotował specjalny zestaw narzędzi dla programistów, z którego skorzysta ponad 150 firm zewnętrznych. Z dobrodziejstwa twórców będzie mogła także czerpać scena moderska, a wszystko to za pośrednictwem wirtualnego sklepu pod nazwą Flight Marketplace. Znajdziemy w nim zarówno płatne, jak i darmowe materiały dodatkowe. Te pierwsze będą możliwe do zdobycia za pomocą specjalnej waluty Flight Coins (którą oczywiście uzyskamy za prawdziwie pieniądze).

CZY TO JUŻ MINECRAFT?

Bliźniaczo podobny system możemy zaobserwować na przykładzie Minecrafta, który to także posiada stronę internetową (Minecraft Marketplace) umożliwiającą zakup oraz pobranie wybranych modyfikacji. Transakcji dokonujemy dzięki Minecraft Coins, a wszystko za sprawą paru kliknięć. Łatwo, szybko i przyjemnie.

Działania te wskazują, że Microsoft Flight Simulator 2020 ma na siebie dosyć odważny plan i uwzględnia on pomoc płynącą z firm third-party, a także zapalonych fanów serii. Może to pomóc w zbudowaniu sporej społeczności, a także zmultiplikowaniu źródeł zarobkowych produkcji. Gra pojawi się przed końcem 2020 roku na PC oraz Xboksie One. Wejdzie także w skład oferty Xbox Game Passa.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej