Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2011, 09:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

100 tysięcy egzemplarzy gry FIFA 12 sprzedanych w Polsce

Firma Electronic Arts Polska ogłosiła, że gra FIFA 12 w ciągu dziesięciu tygodni od premiery rozeszła się na rodzimym rynku w liczbie 100 tysięcy egzemplarzy. 40 tysięcy sztuk trafiło do rąk posiadaczy PlayStation 3.

Firma Electronic Arts Polska pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży gry FIFA 12 w naszym kraju. Produkcja studia EA Canada od dnia premiery rozeszła się w liczbie 100 tysięcy egzemplarzy.

Powyższy wynik udało się osiągnąć w ciągu dziesięciu tygodni, co zdaniem rodzimego dystrybutora jest pobiciem kolejnego rekordu popularności. Nie wiadomo jednak, o jakie przełomowe osiągnięcie chodzi. Można się jedynie domyślać, że FIFA 12 stała się najszybciej sprzedającą się odsłoną piłkarskiej serii w Polsce.

100 tysięcy egzemplarzy gry FIFA 12 sprzedanych w Polsce - ilustracja #1

Co ciekawe, znaczną część zakupionych egzemplarzy stanowi wersja na PlayStation 3. Grę w tej edycji nabyło ponad 40 tysięcy osób, czyli co dziesiąty posiadacz tej konsoli. Niestety nie podano, jak tytuł poradził sobie na pozostałych platformach sprzętowych.

FIFA 12 ukazała się na naszym rynku 30 września w polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PSP i PlayStation 2, a także po angielsku na Wii, 3DS-ie oraz DS-ie. Kolejne odsłony serii od lat są niezwykle popularne w Polsce, do czego zapewne przyczynia się nie tylko ich wysoki poziom, ale też wspomniane lokalizacje z udziałem Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza w roli komentatorów.