Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Fabuła serii Metal Gear. Część 1: Solid Snake

Czarny Wilk, 25 sierpnia 2015, 18:02

Nadciągająca wielkimi krokami premiera Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to dobra okazja, by przypomnieć sobie fabułę jednej z najbardziej zagmatwanych i ciekawych interaktywnych sag, jakie kiedykolwiek powstały.

Wakacyjne nadrabianie zaległości w grach - 2013 Edition

Rasgul, 26 czerwca 2013, 12:30

Kolejny rok, kolejny czerwiec, kolejne wakacje i kolejne zamiary nadrabiania paru świetnych tytułów. Piwko, słoneczko i ulubione gry. Żyć, nie umierać.

Generacja remake'ów

Lans Tartare, 22 sierpnia 2011, 16:25

Remake remake pogania... ale to i tak jedne z najlepszych gier tej generacji!

Wieści z targów E3 (Metal Gear Solid, Ninja Gaiden 3, Homefront) 8/06/11

Jiker, 8 czerwca 2011, 14:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kolejnej grze twórców Rift, kolekcji Metal Gear Solid, multiplayerowym demie Homefront, milionach Infinity Blade, sieciowej wersji Street Fighter III, a także nowym dziele VanillaWare. Zapraszamy do lektury.

Konferencja Konami - kolekcje HD Silent Hill, Metal Gear Solid i Zone of the Enders, nowy silnik graficzny, Silent Hill na NGP

Adrian Werner, 3 czerwca 2011, 09:32

E3 ruszy dopiero w przyszłym tygodniu, ale już teraz sporo firm organizuje własne konferencje prasowe. Jedną z nich jest japońskie Konami, które ujawniło masę nowych projektów, w tym nowego Silent Hilla na NGP oraz odświeżone wersje serii Metal Gear Solid, Zone of the Enders oraz Silent Hill. Ponadto Hideo Kojima zademonstrował nowy silnik graficzny Fox Engine.

Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

Rock Alone, 2 czerwca 2010, 17:50

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Najważniejsze wydarzenia z życia PlayStation 2

Jiker, 7 marca 2010, 12:30

Od momentu japońskiej premiery konsoli Sony PlayStation 2 minęło już 10 lat. 5 marca 2000 roku okazał się początkiem wspaniałej przygody, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania miłośników elektronicznej rozrywki. Redakcja serwisu Kotaku postanowiła uczcić dziesiątą rocznicę powstania platformy wybierając z jej historii szereg najistotniejszych wydarzeń.

Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów

Hed, 29 września 2009, 18:30

W sieci pojawiła się pierwsza część niezwykłego filmu Metal Gear Solid: Philanthropy. Marki stworzonej przez Hideo Kojimę nikomu przedstawiać nie trzeba, jednak tym razem twórca nie uczestniczył w projekcie. Odpowiada za niego grupa fanów i pasjonatów gier oraz kinematografii z Hive Division, która bezsprzecznie podniosła poprzeczkę dla fanowskich produkcji bardzo wysoko.

Nowe poszlaki w śledztwie na temat nowej produkcji Hideo Kojimy

Jiker, 29 maja 2009, 11:59

Serwis zwiastujący zapowiedź nowej produkcji Hideo Kojimy i jego ekipy z Kojima Productions został ponownie zaktualizowany – i to wcześniej niż mogliśmy się spodziewać. Na jego łamach zagościła podobizna Raidena, a także grafika przedstawiająca maskę, odsyłająca nas na łamy zupełnie innego portalu, powiązanego jednakże z całą akcją, noszącą kodową nazwę NEXT.

Piąty Metal Gear Solid już niemal pewny. Głównymi bohaterami Big Boss i Raiden?

Jiker, 27 maja 2009, 09:00

Serwis internetowy zwiastujący zapowiedź nowego dzieła Hideo Kojimy doczekał się kolejnej aktualizacji. Zmianie uległa pogoda. Najważniejsze jest jednak ujawnienie kolejnych wskazówek mających przybliżać nas do uzyskania odpowiedzi na zasadnicze pytanie: czy produkcja będzie kolejną odsłoną cyklu Metal Gear?

Kojima na GDC09 - Spodziewajcie się nowej części serii Metal Gear

Krzysztof Gonciarz, 27 marca 2009, 07:17

Hideo Kojima słynie z niejednoznacznych komunikatów, których interpretację pozostawia graczom i specjalistom z całego świata. Pod koniec swojego wykładu, który wygłosił w ramach Game Developers Conference 2009, Japończyk dolał oliwy do ognia intrygującym slajdem wieńczącym prezentację. Kiedy Hideo skończył omawiać historię designu całej serii Metal Gear Solid, niejako zapowiedział, że wciąż stoją przed nim kolejne wyzwania - a na monitorach oczom zgromadzonych ukazał się duży napis „Mission: The next MGS”.

Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009

Maciej Śliwiński, 11 lutego 2009, 10:23

Podczas Game Developers Conference 2009 w San Francisco zgodnie z tradycją wystąpi kilku prelegentów, będących wielkimi figurami w świecie elektronicznej rozrywki. Jednym z nich będzie Hideo Kojima – twórca kultowej serii Metal Gear.

Twórca serii Metal Gear Solid pracuje nad dwiema grami

Ramsik, 27 grudnia 2008, 14:35

W sieci pojawiły się kolejne wieści na temat planów słynnego Hideo Kojimy, stojącego za serią o przygodach Snake’a. Japończyk powiedział, że jest obecnie zajęty pracami przy dwóch projektach.

Nowa gra Hideo Kojimy za rok na Tokyo Game Show?

Filip „fsm” Grabski, 15 października 2008, 10:25

Japoński growy guru, twórca serii Metal Gear Solid – Hideo Kojima, stwierdził, że prawdopodobnie będzie w stanie oglosić swój następny projekt na przyszłorocznych targach Tokyo Game Show.

Konami rejestruje tytuł nowego Metal Gear Solid

Jiker, 21 września 2008, 16:42

Po kilku tygodniach od ujawnienia przez Gary’ego Paytona, byłego pracownika Kojima Productions, informacji o rozpoczęciu produkcji Metal Gear Solid 5, japoński deweloper z Hideo Kojimą na czele zdecydował się na zarejestrowanie tytułu (najprawdopodobniej) nowych przygód Solid Snake’a. Według serwisu Siliconera miałby on brzmieć Metal Gear Solid Existence.

Encyklopedia serii Metal Gear

vampire, 19 czerwca 2008, 10:28

Z pewnością fanów serii Metal Gear ucieszy wiadomość, że firma Konami postanowiła stworzyć coś na kształt encyklopedii poświęconej właśnie Metal Gearowi - MGS4 Database. Tytuł tej darmowej aplikacji jest nieco mylny, gdyż jak twierdzi firma, jej zawartość sięga aż do pierwszych odsłon cyklu. Znajdziemy w tam między innymi kompletne streszczenia fabuły gier i opisy postaci.

Historia Metal Gear. Część piąta - Bossowie

Przemysław Zamęcki, 12 czerwca 2008, 16:07

Do zrujnowanego miasta wjeżdża konwój ciężarówek wyładowany mięsem armatnim. Ostra wymiana ognia. Wszędzie walają się trupy. Broń, ekwipunek, wszystko to aktywowane jest przy pomocy kodu genetycznego. W żyłach żołnierzy krążą nanomaszyny, pole walki zmieniło się nie do poznania. Wojna się zmieniła.

Historia Metal Gear. Część czwarta - Terroryści i Filantropi

Przemysław Zamęcki, 11 czerwca 2008, 14:25

„Kiedy zastanawiałem się nad nową grą i występujących w niej postaciach, myślałem o Sherlocku Holmesie. W opowiadaniach o nim narracja poprowadzona jest w trybie pierwszoosobowym, jednakże narratorem nie jest Sherlock Holmes, a doktor Watson.” – powiedział w jednym z wywiadów Hideo Kojima. O tym jak znamienne są te słowa, przekonać mieli się gracze, którzy po kilku latach oczekiwania zdecydowali się sięgnąć po Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

Historia serii Metal Gear. Część trzecia - Wąż w Archipelagu Lisa

Przemysław Zamęcki, 10 czerwca 2008, 13:23

Rok 1998. Konsola PlayStation, cudowne dziecko Sony u swoich stóp ma cały świat. Konkurencja w postaci maszyny Segi, czyli Saturna właściwie już nie istnieje, Nintendo 64, choć teoretycznie bardziej zaawansowana, w rzeczywistości ograniczona pojemnością nośnika nie ma szans nawiązać równiej walki. W świadomości wielu osób zaczyna kształtować się pogląd konsola równa się Playstation.

Historia serii Metal Gear. Część druga - Za Żelazną Kurtyną

Przemysław Zamęcki, 9 czerwca 2008, 10:54

Poprzedni odcinek zakończyłem stwierdzeniem, że na wyjaśnienie kim jest postać skrywająca się pod pseudonimem Big Boss przyjdzie jeszcze czas. Ten czas nadszedł właśnie teraz, ale aby w miarę jasno wyjaśnić czytelnikom kolejność zdarzeń, zaczniemy nie od początku, ale od samego końca. Choć i tak staram się pomijać wszelkie sprawy drugoplanowe, to jednak bez spoilerów się nie obejdzie. Tak więc lojalnie przed nimi ostrzegam.

Historia serii Metal Gear. Część pierwsza - Od pomysłu do przemysłu

Przemysław Zamęcki, 8 czerwca 2008, 13:40

Jest to pierwszy z cyklu pięciu artykułów, których zadaniem jest przybliżenie serii Metal Gear i Metal Gear Solid jak największej grupie odbiorców. W ten sposób postaramy się pomóc nieco osobom zagubionym w zawiłościach scenariusza oraz tym, którzy po prostu nie mieli okazji zaznajomić się z wszystkimi częściami. W pierwszym odcinku przypomnijmy pokrótce pierwsze trzy gry o przygodach Solid Snake’a, w następnym zobaczymy jak legenda z brzydkiego kaczątka przeistacza się w łabędzia.

Hideo Kojima otrzymał dwa wpisy w Księdze Rekordów Guinnessa

vampire, 5 czerwca 2008, 09:35

Niedawno pisaliśmy o docenieniu przez organizację Guinnessa Sida Meiera, zaś na początku tego tygodnia do jej Księgi Rekordów trafił drugi legendarny twórca gier - Hideo Kojima. W dodatku otrzymał aż dwa wpisy, związane z jego flagową serią. Pierwszy z nich dotyczy Metal Gear, drugi zaś Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

Konami oficjalnie zapowiedziało Metal Gear Solid: The Essential Collection

Przemysław Zamęcki, 6 lutego 2008, 18:25

Zapewne mało który posiadacz konsol Sony (PSX, PS2) nie miał nigdy do czynienia z przygodami Snake’a w serii gier Metal Gear Solid. Mimo wszystko, jeżeli jednak komuś zdarzyło się takie zaniedbanie, to jeszcze nic straconego.

Czy Kojima rzeczywiście porzuci serię Metal Gear Solid?

Jiker, 2 października 2007, 10:18

Hideo Kojima już dwukrotnie zapewniał nas o tym, że kolejne produkowane przez niego odsłony Metal Gear Solid będą jego ostatnimi wielkimi dziełami, wchodzącymi w skład jednego z najsłynniejszych cyklów gier (było tak w przypadku MGS 3 i ostatnio MGS 4). Wiele wskazuje jednak na to, że Konami nie pozwoli wielkiemu autorowi tak łatwo porzucić swojego najsłynniejszego bohatera.

Batman wcieli się w rolę Solid Snake'a?

Krystian Smoszna, 12 września 2007, 14:19

Interesujące wieści dotyczące filmu Metal Gear Solid ukazały się w najnowszym numerze brytyjskiego magazynu Nuts. Redaktorzy czasopisma specjalizującego się w publikowaniu zdjęć roznegliżowanych gwiazd wzięli na spytki Christiana Bale’a i dowiedzieli się, że aktor jest jednym z kandydatów do roli Solid Snake’a.

Metal Gear 20th Anniversary Collection również w Stanach Zjednoczonych?

Jiker, 29 lipca 2007, 15:29

Istnieje duża szansa na to, by specjalny zestaw Metal Gear 20th Anniversary Collection, zapowiedziany przy okazji ujawnienia planu obchodów dwudziestej rocznicy powstania serii Metal Gear, trafił również poza granice Japonii.

Niespodzianki Konami związane z obchodami 20-stej rocznicy powstania serii Metal Gear

Jiker, 31 maja 2007, 12:07

W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę powstania słynnej serii Metal Gear. W związku z tym firma Konami ma w zanadrzu kilka ciekawych przedsięwzięć, które z pewnością przypadną do gustu największym fanom przygód m.in. Solid Snake’a. Wczoraj poznaliśmy szczegóły na temat pierwszego z nich.

David Hayter nie będzie pracował przy ekranizacji Metal Gear Solid

Sargeras, 16 maja 2007, 13:25

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o ekranizacji popularnej serii Metal Gear Solid. Fani natychmiast zadali sobie pytanie: „Czy będzie w tym uczestniczył David Hayter?”

Film Metal Gear Solid - dalsze szczegóły

Metatron, 11 lutego 2007, 14:48

Niedługo po pojawieniu się informacji o tym, że produkcją ekranizacji bestsellerowej gry Metal Gear Solid zajmie się Sony Pictures Entertainment, w filmowym serwisie Hollywood Reporter ukazała się wiadomość zdradzająca kolejne szczegóły powstającego filmu.

Wytwórnia Sony Pictures zajmie się produkcją filmu Metal Gear Solid

Krystian Smoszna, 9 lutego 2007, 07:29

Długo, bo prawie dziewięć miesięcy, musieliśmy czekać na informację o tym, która z wytwórni filmowych zajmie się produkcją ekranizacji popularnego cyklu gier, zatytułowanego Metal Gear Solid. Dziś wiemy już, że ten zaszczyt przypadnie firmie Sony Pictures Entertainment.

Metal Gear Solid 4 ostatnią grą serii

BK, 23 maja 2006, 08:59

Hideo Kojima przy okazji tworzenia kolejnych gier z serii Metal Gear Solid zapowiadał już, że chciałby ją zakończyć. Tym razem twierdzi jednak, że MGS 4: Guns of the Patriots w wersji na PS3 to jego definitywne pożegnanie z tym cyklem.

Powstanie film Metal Gear Solid - Kojima potwierdza

Krystian Smoszna, 12 maja 2006, 14:38

Jest już pewne, że powstanie film nawiązujący do popularnej serii gier o nazwie Metal Gear Solid. Informacja to została potwierdzona na targach E3 przez firmę Kojima Productions.

Szczegóły na temat debiutu marki Metal Gear Solid na platformie PlayStation Portable

eLKaeR, 10 maja 2006, 07:23

Hideo Kojima jeszcze przed E3 2006 ujawnił, iż powstaje nowy produkt z serii Metal Gear Solid, przeznaczony tym razem dla PSP. Dziś wiemy już, co dokładnie ów twórca miał na myśli, gdyż firma Konami zapowiedziała Metal Gear Solid: Portable Ops. Wreszcie posiadacze PlayStation Portable zostaną uraczeni taktyczną grą akcji, bowiem turowych strategii z cyklu Metal Gear Acid na razie wystarczy.

Film Metal Gear Solid bez udziału Uwe Bolla

Krystian Smoszna, 5 lutego 2006, 13:45

Hideo Kojima zdementował pogłoski mówiące o tym, że Uwe Boll był brany pod uwagę jako kandydat do roli reżysera filmu Metal Gear Solid. O ewentualnym angażu twórcy BloodRayne było głośno w połowie stycznia, kiedy to Niemiec przyznał się, iż miał już okazję zapoznać się ze scenariuszem wyżej wymienionego obrazu.

Pierwsze screenshoty z Metal Gear Solid 4 demonstrują graficzny potencjał PS3

eLKaeR, 15 września 2005, 09:44

Dzień przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show, w trakcie której zostanie pokazana publicznie czwarta część Metal Gear Solid, mamy dla Was gorące wieści na temat tej gry. Źródłem garści konkretnych informacji oraz pierwszych zrzutów ekranowych (prezentujących grafikę, generowaną w czasie rzeczywistym) jest znany japoński magazyn elektroniczno-rozrywkowy o nazwie Famitsu.

Metal Gear Solid 4 doczeka się prezentacji podczas Tokyo Game Show 2005

ComCo, 12 sierpnia 2005, 12:22

Przed tygodniem pisaliśmy o tym, że tegoroczna edycja japońskich targów elektronicznej rozrywki Tokyo Game Show będzie największą w historii tej imprezy. Tymczasem, organizator opisywanej ekspozycji, CESA (Computer Entertainment Software Association), ujawnił kilka tytułów gier, jakie zostaną pokazane wszystkim odwiedzającym.

Zupełnie bezpiecznej kryjówki nie znajdziemy w Metal Gear Solid 4

eLKaeR, 26 czerwca 2005, 12:55

Wiemy oficjalnie już od ponad miesiąca, że słynny Hideo Kojima szykuje czwartą część Metal Gear Solid, mającą rozwijać wątek fabularny z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Nowa gra przygotowywana jest wyłącznie z myślą o konsoli Sony PlayStation 3, co ostatnio wyraźnie zaznaczył wspomniany twórca. Teraz Kojima zdradził kilka informacji, dotyczących sposobu zabawy w „czwórce”.

Metal Gear Solid 3: Subsistence - więcej szczegółów

Elrond, 19 maja 2005, 23:58

Kilka dni temu krótko informowaliśmy Was o planach Hideo Kojimy dotyczących gry Metal Gear Solid 3: Subsistence. Dzisiaj wiemy nieco więcej na jej temat i wiedzą tą zamierzamy się z Wami podzielić.

Kojima o Metal Gear Solid 4, Metal Gear Solid 3: Subsistence i Metal Gear Ac!d 2

eLKaeR, 18 maja 2005, 13:44

Hideo Kojima jest znany właściwie każdemu, kto zetknął się z serią Metal Gear, liczącą sobie już osiemnaście lat. Pod przewodnictwem owego elektroniczno-rozrywkowego twórcy działa grupa developerska Kojima Productions, będąca częścią korporacji Konami. Naczelne zadanie, realizowane obecnie przez ten zespół projektantów, stanowi przygotowanie trzech nowych gier o przygodach Solid Snake’a.

Stany Zjednoczone pominięte podczas przyszłej dystrybucji Metal Gear Solid 4?

Krystian Smoszna, 14 marca 2005, 09:06

Hideo Kojima – jeden z twórców istniejącej od 1987 roku serii Metal Gear odbył krótką, ale niezwykle ciekawą rozmowę z redaktorem popularnego magazynu Computer and Video Games. Wynika z niej, że wydanie w Stanach Zjednoczonych następnej odsłony programu będzie stać pod dużym znakiem zapytania.

Metal Gear Solid 4 z mniejszym udziałem Hideo Kojimy

eLKaeR, 3 marca 2005, 11:38

Przy okazji europejskiego debiutu gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, którą zrecenzowaliśmy i opatrzyliśmy naszą rekomendacją, zostały ujawnione plany w kwestii przyszłości Solid Snake’a. Podczas okolicznościowej konferencji prasowej w Berlinie głos zabrał sam Hideo Kojima z korporacji Konami, potwierdzając jednocześnie swoje słowa sprzed niespełna dwóch lat (vide news z 1 września 2003).

Solid Snake taktyczny i na dodatek turowy

eLKaeR, 29 stycznia 2005, 16:16

Wiemy już, że mieszkańcy Starego Kontynentu będą mogli kupować Metal Gear Solid 3: Snake Eater dla PS2 od 4 marca 2005. Edycja europejska ma być wzbogacona przez firmę Konami w stosunku do wersji japońskiej i amerykańskiej. Kilka tygodni później powinniśmy ujrzeć inną grę, w której wystąpi Solid Snake. Mowa o Metal Gear Acid dla mobilnego systemu PSP. Developerzy sypnęli garścią nowych szczegółów.

„Metal Gear Solid” w końcu w kinach ?

Cisek, 1 grudnia 2004, 13:59

Jak donosi Variety, Hideo Kojima - twórca „Metal Gear Solid”, bardzo poważnie myśli nad przeniesieniem słynnej serii na duży ekran.

Metal Gear Solid 4 potwierdzone

Speed, 12 listopada 2004, 10:32

Szef japońskiego oddziału koncernu Konami, Motoyuki Yoshioka potwierdził wcześniejsze przypuszczenia o powstaniu czwartej części z serii Metal Gear Solid. Jak twierdzi sam zainteresowany, wstępny zarys gry już jest, ale jak na razie nam, graczom nie został on zdradzony.

Nowe obrazki z Metal Gear Solid: Acid

Speed, 16 września 2004, 13:44

Pojawiły się w końcu nowe obrazki z ciekawie zapowiadającej się gry Metal Gear Solid: Acid na konsolę Sony PSP. Konami pracuje nad zupełnie nowym tytułem – nie ma mowy tu o żadnej konwersji czy też przeróbce. Całkiem nowe środowisko na nową konsolę odbiega oczywiście technologicznie od starszego kuzyna (wersja PS2), jednakże całość i tak prezentuje się bardzo smakowicie!