Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Gothic 3

Remake Gothica 2 też może powstać. THQ Nordic o planach wobec marki

Entelarmer, 16 grudnia 2019, 16:43

Nie tylko oryginalny Gothic ma szansę na remake. Community manager w THQ Nordic wspomniał, że firma rozważa również odświeżenie drugiej i trzeciej odsłony cyklu.

THQ Nordic przejęło studio Piranha Bytes oraz marki Gothic, Elex i Risen

Adrian Werner, 22 maja 2019, 09:29

Firma THQ Nordic wykupiła znane z serii Risen i gry Elex studio Piranha Bytes. Wydawca równolegle nabył również prawa do serii Gothic, czyli pierwszej marki zespołu.

Gothic 4 - Piranha Bytes tworzy pierwsze assety do gry

Osti, 2 lipca 2018, 11:52

Szef Piranha Bytes, Björn Pankratz, zdradził, że oprócz rozwoju Eleksa, twórcy sprawdzają kierunki, w których mogłaby pójść kultowa seria. Czy kolejnym tytułem niemieckiego studia będzie Gothic?

Piranha Bytes pracuje nad nową grą - "każdy fan Gothica powinien mieć ją na oku"

Góral, 16 marca 2015, 20:16

Przy okazji naszego niedawnego artykułu, w którym wspominamy pierwszą odsłonę serii Gothic, zadaliśmy kilka pytań jednemu z pracowników studia Piranha Bytes. Okazało się, że zespół tworzy już nową grę, która być może zadowoli fanów kultowego RPG akcji.

Klimat Górniczej Doliny nie powróci

Lynx, 5 czerwca 2014, 13:01

Kolonia karna. Miejsce, do którego trafiają największe szumowiny. Miejsce, do którego trafił również nasz bohater z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. Za parę lat Bezimienny będzie znany jako Rhobar III w całej Myrtanie. To tutaj ma swój początek saga Gothic. Coś mi się wydaje, że klimat tego miejsca już chyba nie powróci.

Twórcy serii Gothic i Risen pracują nad nową grą cRPG

Draug, 25 września 2013, 11:17

Studio Piranha Bytes, twórcy uznanych serii Gothic i Risen, zdradziło, że pracuje nad kolejną grą należącą do gatunku cRPG. Niestety, nie wiemy prawie nic o tej produkcji.

Drugi tydzień świątecznych promocji na GamersGate (m.in. BioShock 2, seria Gothic)

Sarge, 7 grudnia 2011, 11:15

Rozpoczął się drugi tydzień świątecznych promocji w serwisie dystrybucji cyfrowej GamersGate. W ten sposób możecie odpowiednio taniej zdobyć elektroniczne wersje ciekawych produkcji.

Pełne prawa do marki Gothic wrócą do Piranha Bytes

Soviet, 11 kwietnia 2011, 17:50

Na stronie czeskich fanów serii Gothic pojawił się ciekawy wywiad z jednym z założycieli studia Piranha Bytes. Mike Hoge odpowiada w nim na wiele pytań, dotyczących zarówno flagowej serii niemieckiego producenta, jak i kondycji gier RPG w ogóle. Szczególnie interesujące dla wszystkich fanów przygód Bezimiennego jest ostatnie pytanie, w którym Mike deklaruje, że JoWood stracił już prawa do marki.

Gothic 3: Zmierzch bogów - poprawiona edycja już dostępna

Arakin, 23 marca 2011, 09:25

Zgodnie z zapowiedziami w Sieci opublikowana została fanowska łatka do samodzielnego dodatku Gothic 3: Zmierzch Bogów, przygotowana przez Mad Vulture – wyselekcjonowaną grupę miłośników marki wykreowanej przez Piranha Bytes.

Zapowiedziano patch do Gothic 3: Zmierzch Bogów

Olek, 2 listopada 2010, 14:01

Wyczekiwana przez graczy duża łata do Gothic 3: Zmierzch Bogów ukaże się jeszcze w tym roku. Informację tę przekazało studio Mad VulTure Games utworzone przez przez ludzi związanych z Community Patch Team, czyli grupą zapaleńców, którzy przygotowali wcześniej patch 1.7 do bazowej gry.

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej

Adrian Werner, 9 września 2010, 09:28

Premiera gry Arcania: Gothic 4 zbliża się coraz większymi krokami. CD Projekt, czyli wydawca tego tytułu na rodzimym rynku, ujawnił co będzie wchodzić w skład Edycji Kolekcjonerskiej.

Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3

Adrian Werner, 19 sierpnia 2010, 10:59

Jak dotąd tegoroczne targi gamescom przyniosły wiele wieści ujawniających nowe ciekawe projekty. Teraz Deep Silver podzielił się własnymi nowinami, które powinny ucieszyć każdego fana gier roleplaying.

Nowe materiały graficzne z Arcania: Gothic 4

Adrian Werner, 24 kwietnia 2010, 12:40

Wszystkich graczy czekających na najnowszą odsłonę cyklu Gothic (a tych wśród naszych czytelników nie brakuje) powinien zainteresować sporych rozmiarów zestaw screenów, który właśnie pokazał się na sieci.

Gothic 3 doczekał się aktualizacji do wersji 1.7

Vercetti, 22 marca 2009, 12:12

Blisko dwa i pół roku po premierze i ponad trzynaście miesięcy od ukazania się poprzedniego patcha do sieci trafiła wreszcie ostatnia aktualizacja gry Gothic 3. Łatka (a w zasadzie wielka łata), nad którą fani przygód Bezimiennego pracowali już od zeszłych wakacji, tym razem przytłacza nie tylko rozmiarem (880 MB), ale także liczbą poprawek, jakie wprowadza do niemieckiego cRPG.

Gothic 3: Zmierzch bogów już w polskich sklepach

Hed, 5 grudnia 2008, 17:04

Firma CD Projekt poinformowała, że oczekiwany dodatek do trzeciej części Gothica znajduje się już na polskich półkach sklepowych. Dodatek nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i na pewno zainteresuje miłośników serii, gdyż opowiada zupełnie nową historię, będąc jednocześnie swoistym pomostem pomiędzy kolejnymi odsłonami tego fantastycznego świata. Czy warto było czekać?

Nowa gra autorów serii Gothic ujawniona!

Przemysław Zamęcki, 6 sierpnia 2008, 14:59

Myślisz Piranha Bytes, mówisz Gothic. Niemieckie studio doskonale znane jest fanom gier RPG, którym dane było zanurzyć się w pełne niebezpieczeństw przygody rozgrywające się w kolonii karnej, jej okolicach, czy później w krainach Myrthana, Varrant czy Nordmar.

Patch 1.7 ostatnią poprawką dla Gothica 3

fsm, 6 sierpnia 2008, 10:29

Trzecia część chyba najbardziej znanej serii niemieckich RPGów – sagi Gothic, doczeka się kolejnej łatki. Patch o numerze 1.7 tworzony przez The Community Patch Team ma być niestety ostatnim jaki otrzyma Gothic 3.

Za 6 dni poznamy szczegóły na temat nowej gry twórców serii Gothic

artoor, 31 lipca 2008, 09:00

Informacja o przygotowywanym przez niemieckie studio Piranha Bytes nowym projekcie pojawiła się przed ponad rokiem i jasno mówiła, że twórcy serii Gothic pracują nad grą, niepowiązaną z ich dotychczasowymi produkcjami. Niestety od tego czasu nasza wiedza o tym projekcie praktycznie w ogóle nie powiększyła się. Deep Silver, nowy partner firmy, w końcu postanowił zakończyć ciszę i poinformował o starcie strony internetowej gry, o nazwie roboczej RPB.

Zapowiedziano oficjalny dodatek do gry Gothic 3

Krystian Smoszna, 14 kwietnia 2008, 16:26

Mamy znakomitą wiadomość dla fanów serii Gothic. Dosłownie przed kilkunastoma minutami austriacka firma JoWooD Productions Software zapowiedziała oficjalny dodatek do trzeciej odsłony tego popularnego cyklu.

Kolejna łata do gry Gothic 3 wyeliminuje błędy techniczne

Krystian Smoszna, 20 grudnia 2007, 15:21

Trzecia odsłona cyklu Gothic doczeka się jeszcze jednej łaty – tym razem oficjalnej! Nowy patch nie tylko przyniesie kolejne poprawki w questach, ale wyeliminuje również rozmaite niedoróbki techniczne, na jakie narzekali fani omawianego programu od momentu jego premiery.

Nowa łata do gry Gothic 3 likwiduje zabezpieczenie antypirackie

Krystian Smoszna, 17 grudnia 2007, 08:52

W Internecie pojawiła się kolejna łata do gry Gothic 3, która została przygotowana przez grupę fanów tego programu. Tym razem autorzy poprawki pokusili się o jedną, ale za to bardzo istotną zmianę, mianowicie zlikwidowali zabezpieczenie antypirackie.

Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu

Thorwalian, 12 listopada 2007, 13:41

Nie ma nic bardziej pociągającego dla maniaka gier komputerowych jak różnego rodzaju oferty premierowe takich produkcji, których wypatruje się z utęsknieniem. W końcu to dla kolekcjonera nie lada gratka dysponować czymś, o czym zwykły nabywca, zwykłej szarej wersji niezwykłej gry może tylko pomarzyć.

Kolejna łata do gry Gothic 3 już dostępna

Krystian Smoszna, 26 października 2007, 07:15

Wydawało się, że po wydaniu ostatniej łaty do gry Gothic 3, odpowiedzialni za jej powstanie fani spoczęli na laurach, ale nic bardziej mylnego. Społeczność skupiona wokół dzieła firmy Piranha Bytes nadal ciężko harowała eliminując błędy i w końcu – po trzech miesiącach – podzieliła się ze światem efektem swoich prac.

Gothic 3: The Beginning - pierwsze obrazki

Krystian Smoszna, 25 września 2007, 09:29

Zapowiedziana kilka miesięcy temu gra Gothic 3: The Beginning nabiera realnych kształtów. Odpowiedzialny za jej wydanie koncern JoWooD Productions Software opublikował pierwsze obrazki, które pozwalają zobaczyć, jaką oprawę wizualną zaprezentuje wspomniany wyżej produkt.

Studio Spellbound może załatać trzecią odsłonę cyklu Gothic

Krystian Smoszna, 17 września 2007, 11:20

Firma Spellbound Entertainment została zatrudniona do produkcji gry Gothic 4: Genesis, ale nie jest wykluczone, że niemieckie studio pokusi się również o stworzenie łaty do trzeciej odsłony popularnego cyklu. Przygotowania poprawki nie wykluczył Jochen Hamma, który udzielił wywiadu czeskiemu serwisowi internetowemu, w całości poświęconemu przygodom Bezimiennego.

Spellbound Studios ujawnia szczegóły nt. Gothic 4: Genesis

Calypso, 24 sierpnia 2007, 16:46

Sylwetka najnowszej odsłony serii Gothic z dnia na dzień staje się coraz wyraźniejsza. Zaledwie wczoraj poznaliśmy oficjalnego producenta czwartej części cyklu, a już dziś dotarły do nas pierwsze oficjalne wiadomości. Redaktorzy serwisu internetowego Gamestar byli świadkami specjalnej konferencji prasowej, zwołanej w związku z targami Games Convention. W trakcie prezentacji przedstawiciel studia developerskiego Spellbound Studios, Jochen Hamma, ujawnił szereg oficjalnych informacji, dotyczących najnowszego dziecka niemieckiej firmy.

Znamy producenta Gothic 4!

Major Doktor Upiorna, 23 sierpnia 2007, 16:55

Kilka godzin temu jeden z naszych redaktorów przekazał Wam informację podaną przez niemiecki serwis 4Players, jakoby za przygotowanie czwartej odsłony serii Gothic miała odpowiadać niemiecka firma Funatics Software GmbH. Doniesienia te jednak nie potwierdziły się - za „czwórkę” odpowiedzą developerzy z Spellbound Entertainment.

Firma Funatics stworzy czwartą odsłonę cyklu Gothic?

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2007, 12:47

Jeśli wierzyć doniesieniom niemieckiego serwisu 4Players, już dziś oficjalnie dowiemy się jakie studio przygotuje czwartą odsłonę cyklu Gothic. Zdaniem naszych zachodnich sąsiadów wszystko wskazuje na to, że będzie to firma Funatics Software GmbH.

Nowa łata do gry Gothic 3 już dostępna

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 10:17

Mamy dobre wieści dla wielbicieli trzeciej odsłony cyklu Gothic. Fani tego programu, pod czujnym okiem firmy JoWooD Productions Software AG, przygotowali nową, piątą już wersję łatki, eliminującą z gry irytujące błędy.

Gra Gothic 3: The Beginning oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 07:11

Austriacka firma JoWooD Productions Software AG oficjalnie zapowiedziała nową grę o przygodach Bezimiennego, zatytułowaną Gothic 3: The Beginning. Produkt przygotowywany z myślą o telefonach komórkowych, zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku.

Poprawka łatająca polską wersję gry Gothic 3 jest już dostępna

Krystian Smoszna, 29 czerwca 2007, 08:12

Najnowsza poprawka do gry Gothic 3, o której przedwczoraj wspomnieliśmy na łamach naszego serwisu, jest już dostępna w wersji 1.3.1. Do tej pory z łatki mogli korzystać niemieccy użytkownicy programu. Teraz przyszedł czas na pozostałe edycje, w tym polską.

Gothic 3 - kolejna łata ujrzała światło dzienne

Krystian Smoszna, 27 czerwca 2007, 06:24

Poprawianie trzeciej odsłony cyklu Gothic trwa w najlepsze. Fani przygód Bezimiennego, którzy wzięli się do roboty na polecenie austriackiej firmy JoWooD Productions Software AG, zdążyli już wyeliminować w kilku łatkach ponad sto różnych błędów.

Fani poprawili już blisko pięćdziesiąt błędów w grze Gothic 3

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 09:13

Już czterdzieści osiem błędów zdołali poprawić fani trzeciej odsłony cyklu Gothic w produkcie firmy Piranha Bytes. Za powstanie kolejnych łat odpowiada specjalny zespół, który został powołany przez austriacki koncern JoWooD Productions Software AG. Wszyscy jego członkowie to wolontariusze.

Gothic 3 ze wsparciem graczy

Vercetti, 18 czerwca 2007, 20:10

Po tym, jak austriacki JoWood rozwiązał umowę z grupą Piranha Bytes, wielu graczy zastanawiało się nad tym, jak potoczą się dalsze losy trzeciej odsłony Gothica, w której nadal roi się od irytujących błędów. Dzisiaj poznaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytanie odnośnie przyszłych poprawek do popularnego cRPG.

Twórcy serii Gothic znaleźli wydawcę dla swojej nowej gry

Krystian Smoszna, 18 czerwca 2007, 12:17

Niemieckie studio Piranha Bytes, które fanom gier RPG jest doskonale znane z serii Gothic, znalazło nowego partnera. Po bolesnym rozstaniu z austriackim koncernem JoWooD Productions Software AG, nasi zachodni sąsiedzi porozumieli się z przedstawicielami firmy Deep Silver.

O prawach do marki Gothic słów kilka

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 08:44

Po zakończeniu współpracy ze studiem Piranha Bytes, austriacka firma JoWooD Productions Software AG zdecydowała o produkcji czwartej odsłony cyklu Gothic, tym razem jednak z innym developerem (na razie nie wiemy, kto nim będzie). Zaistniała sytuacja sprawiła, że fani zaczęli zadawać pytania, do kogo należy marka popularnych gier RPG. Odpowiedzi udzielił niemiecki magazyn GameStar.

Piranha Bytes pracuje nad nową grą, JoWooD szuka studia do produkcji gry Gothic 4

Krystian Smoszna, 28 maja 2007, 13:09

Niemieckie studio Piranha Bytes nie zamierza się poddawać po rozstaniu z firmą JoWooD Productions Software AG. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli już prace nad kolejną grą z gatunku RPG. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o jakimkolwiek tytule – pewne jest tylko to, że programem tym nie będzie Gothic 4.

Gothic 3 - łata pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 23 maja 2007, 07:54

Wczorajsze informacje o zakończeniu współpracy pomiędzy firmami Piranha Bytes i JoWooD Productions Software AG wywołały olbrzymie poruszenie wśród fanów gier z serii Gothic. Rozwścieczeni sympatycy Bezimiennego chcą przede wszystkim uzyskać odpowiedź na jedno pytanie: co stanie się z opracowywaną od wielu miesięcy, wielką łatą do trzeciej odsłony cyklu.

Czwarty Gothic bez developerskiego wkładu Piranha Bytes dla PeCetów i konsol

eLKaeR, 22 maja 2007, 22:22

Wszystkie cztery dotychczasowe produkty (trzy pełnoprawne gry oraz jeden dodatek) spod cRPG-owego znaku Gothic opracowali ludzie z firmy Piranha Bytes. Na tym kończy się dorobek owych developerów w niniejszym temacie, ponieważ właśnie ogłosili oni, że rozstali się z korporacją wydawniczą JoWooD Productions. Prawa do marki Gothic pozostały przy tej ostatniej.

Gra Roku 2006 - Raport z pola walki

Shuck, 11 maja 2007, 13:25

Plebiscyt Gier-OnLine na Grę Roku 2006 został rozstrzygnięty, wygrał Oblivion. Za dużo by rzec, że zdeklasował konkurencję, bo przynajmniej teoretycznie istniała szansa, że zostanie jeszcze wyprzedzony.

Gothic 3 sprzedany ponad pół miliona razy

Vercetti, 9 marca 2007, 18:24

Firmy Piranha Bytes, JoWood oraz współpracujący z nimi Deep Silver, ujawniły dzisiaj statystyki sprzedaży gry Gothic 3, jednej z najgłośniejszych produkcji cRPG ubiegłego roku. Z dostarczonych przed kilkoma godzinami informacji wynika, że dzieło rozeszło się już w ponad półmilionowym nakładzie.

Tytuły JoWooDa dostępne w ofercie Metaboli

bartek, 7 marca 2007, 14:47

Znany i lubiany producent gier, firma JoWooD, podpisał bardzo korzystny kontrakt z Metaboli – jednym z największych dystrybutorów sieciowych, operującym na terenie Francji, Niemiec, Anglii, Kanady oraz Włoch. Co w tym takiego korzystnego? Już śpieszę z odpowiedzią. Otóż, od dnia dzisiejszego w ofercie Metaboli znajdą się tytuły ze stajni JoWooD m.in. Gothic 3, Spellforce 2, czy też The Guild 2

Gothic 3 wkrótce z nowym patchem i edytorem?

eLKaeR, 18 lutego 2007, 09:32

Gothic 3, podobnie jak zdecydowana większość gier pecetowych, nie może obyć się bez "łatek", dostarczanych przez producentów po premierze. Developerzy ze studia Piranha Bytes pracują teraz nad następnym patchem, przeznaczonym dla owej pozycji z gatunku cRPG, aczkolwiek mają najwidoczniej w planach nie tylko zlikwidowanie kolejnej porcji błędów w swoim dziele.

Dodatki do Gothic 3 i The Guild 2 w drodze!

Krystian Smoszna, 2 stycznia 2007, 09:31

Pod koniec października ubiegłego roku opublikowaliśmy wiadomość, w której poinformowaliśmy Was o planach stworzenia pierwszego dodatku do trzeciej odsłony cyklu Gothic. Chociaż rozszerzenie do tej pory nie zostało oficjalnie zapowiedziane, możemy być stuprocentowo pewni, że takowe powstanie.

Świąteczny konkurs Gra za friko! zakończony

Solnica, 27 grudnia 2006, 14:11

Zakończył się nasz świąteczny mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym można było wygrać polską wersję jednej z dwóch gier: Gothic 3 lub Neverwinter Nights 2. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do dwóch osób.

Poradnik: Gothic 3 (wersja finalna)

Redakcja GRYOnline.pl, 22 grudnia 2006, 18:05

Zapraszam do lektury poradnika do jednej z najbardziej wyczekiwanych gier – Gothic III. Od razu muszę zaznaczyć, że nie jest to poradnik w klasycznej formie. Ogrom gothikowego świata oraz olbrzymia liczba zadań i misji, nie pozwalają na skonstruowanie solucji prowadzącej graczy za rękę, krok po kroku.

Piranha Bytes pracuje nad nową poprawką do gry Gothic 3

Krystian Smoszna, 21 grudnia 2006, 12:11

Niemiecka firma Piranha Bytes przygotowuje kolejną łatę do trzeciej odsłony cyklu Gothic. Dobra wiadomość jest taka, że oznaczony liczbą 1.12 patch usunie część uciążliwych błędów, które są zmorą użytkowników gry. Niestety, jest również wiadomość zła – na najbardziej pożądane zmiany (dotyczące zwiększenia wydajności programu) musimy jeszcze poczekać.

Gothic 3 triumfuje podczas tegorocznej edycji German Game Developer Awards

Metatron, 18 grudnia 2006, 10:42

Niedawno rozdano nagrody dla niemieckiej branży gier. Ten rok zdecydowanie należał do trzeciej części Gothica, znakomitego RPG stworzonego przez Piranha Bytes.

Aktualizacja poradnika: Gothic 3

Redakcja GRYOnline.pl, 15 grudnia 2006, 20:29

Kontynuujemy aktualizację poradnika do gry „Gothik 3”. Dzisiaj dodaliśmy całkiem sporą porcję questów, których ogólna liczba przekroczyła już pięciuset sztuk. Kolejna aktualizacja nastąpi wkrótce i dołoży ostatnią już część tego monumentalnego poradnika, którego mamy nadzieję również Wy docenicie podczas rozgrywania swoich przygód w fantastycznym świecie Gothica.

O rażących błędach w Gothic 3 słów kilka

Krystian Smoszna, 22 listopada 2006, 12:16

Mimo, że firma Piranha Bytes opublikowała już dwie łatki do trzeciej odsłony cyklu Gothic, w programie nadal roi się od błędów, które – co jest szczególnie przykre – mogą skutecznie zepsuć zabawę od samego początku zmagań. Z racji tego, że kilka osób z naszej redakcji natknęło się niezależnie na dwa najbardziej uciążliwe bugi, postanowiliśmy zwrócić Wam na nie szczególną uwagę.