Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fable II

Peter Molyneux obiecuje - kolejna część Fable będzie zdumiewająca

Olek, 20 marca 2011, 14:20

Szef Lionhead Studios niedawno został członkiem Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Niestety, najnowsza odsłona serii Fable nie zachwyciła jego kolegów z BAFTA. Peter Molyneux z pokorą przyznaje, że pod względem technologii gra nie może równać się z najlepszymi tytułami konkurencji. Obiecuje jednak, że kolejna odsłona cyklu wprawi wszystkich w osłupienie.

Peter Molyneux o rewolucyjnych zmianach w Fable III

Olek, 24 czerwca 2010, 13:35

Deweloperzy gier niezwykle rzadko przyznają się publicznie do popełnionych błędów. Peter Molyneux, twórca takich gier jak Dungeon Keeper czy Black&White, należy do wyjątków. W rozmowie z Charliem Barrattem z serwisu GamesRadar otwarcie skrytykował on niedociągnięcia Fable II, zapowiadając zmiany w trzeciej odsłonie serii.

Fable III oraz Mafia II doczekają się dodatków DLC

Adrian Werner, 24 marca 2010, 10:07

W ciągu ostatnich kilku lat wspieranie gier po premierze poprzez wypuszczanie nowych płatnych materiałów DLC stało się standardem naszej branży. Najnowsze wieści wskazują na to, że ścieżką tą podążą także Mafia II oraz Fable III.

Peter Molyneux i kolejne szczegóły dotyczące Fable III

Olek, 12 marca 2010, 21:12

Wczoraj informowaliśmy o prezentacji gry Fable III, jakiej podczas trwającej Konferencji Deweloperów Gier (GDC) dokonał Peter Molyneux. Dzisiaj serwis IGN opublikował materiały wideo z fragmentami wystąpienia szefa i założyciela Lionhead Studios.

Fable II - pierwszy epizod już do ściągnięcia za darmo

ziooleck, 29 września 2009, 15:10

Przez lata wielokrotnie doświadczyliśmy zamiłowań Petera Monyleux do fantazjowania. Spora cześć zapewnień dotyczących jego ostatnich projektów nigdy nie znalazła pokrycia w rzeczywistości. Tym razem jednak mistrz dotrzymał danego słowa. Dziś rano na serwery Xbox Live Marketplace trafił pierwszy z pięciu rozdziałów Fable II.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09

Jiker, 18 sierpnia 2009, 13:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta-testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09

Hed, 23 lipca 2009, 13:39

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Co dzisiaj w programie? Znany twórca komiksów zostaje bohaterem gry, Nathan Drake z Uncharted 2 powraca w październiku (także w formie figurki), Tim Schafer walczy z Activision o prawdziwy heavy metal, a fani LittleBigPlanet zalewają świat nowymi poziomami.

Wieści ze świata (Left 4 Dead, Fable II, Gran Turismo 5) 30/06/09

Jiker, 30 czerwca 2009, 15:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Epic Games otwiera koreański oddział, Quake i Doom na iPhone’a, promocja na dodatek Knothole Island do Fable II, data premiery Gran Turismo 5 już wkrótce i inne. Zapraszamy do lektury.

Dział ogłoszeń New York Times źródłem informacji o Fable III

Jiker, 30 czerwca 2009, 12:55

Czy zapowiedź ślubu może być źródłem informacji o grze? Przypadek z New York Times i ożenkiem Joshuy Samuelsa Atkinsa, pracownika Lionhead Studios, z Amy Gilbert pokazuje, że oczywiście tak. Nawet tak poważnego tytułu jak Fable III.

See the Future zapowiada Fable III

Hed, 13 maja 2009, 11:20

Zakończenie wydanego wczoraj drugiego dodatku DLC do Fable II wyraźnie wskazuje, że możemy spodziewać się kontynuacji gry. Oczywiście mówił o tym niejasno sam Peter Molyneux i inni twórcy – według ich sugestii See the Future to swoisty zwiastun trzeciej odsłony. Rzeczywiście wskazuje na to finalna scena, ukazująca, jak sama nazwa wskazuje, przyszłość uniwersum stworzonego przez Lionhead.

Dzisiaj debiutuje na rynku drugi dodatek do Fable II

Jiker, 12 maja 2009, 09:05

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Rynku Xbox Live zadebiutuje See the Future, drugi DLC do cRPG Fable II. Dzieło autorstwa Petera Molynuex oraz jego ekipy Lionhead Studios opowie nam dalszą historię fantastycznego Albionu.

Poznaliśmy datę premiery drugiego DLC do Fable II

Hed, 30 kwietnia 2009, 14:15

Na blogu studia Lionhead podano datę premiery oraz cenę See the Future, czyli drugiego rozszerzenia DLC do Fable II. Dodatek opowiadający o przyszłości krainy Albion wyjdzie już 12 maja oczywiście na Xboksa 360. Za wzięcie udziału w nowej przygodzie fani będą musieli zapłacić dokładnie 560 punktów Microsoftu. Twórcy udostępnili również film przedstawiający kulisy powstawania nowej zawartości.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 kwietnia 2009)

Jiker, 24 kwietnia 2009, 12:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Microsoft zalicza pierwszy w historii spadek przychodów, World of Warcraft wzbogacone o specjalną edycję logicznego Peggle, iPhone z własnymi wersjami Assassin’s Creed i Silent Scope, premiera dodatku do Saints Row 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Czy Lionhead pokaże nowy tytuł na E3?

Hed, 23 kwietnia 2009, 09:29

W sieci pojawiły się plotki na temat tajemniczego projektu studia Lionhead, odpowiedzialnego oczywiście za serię Fable. Jeden z pracowników firmy, szef działu animacji Andrew Lindsay, potwierdził podobno, że jego zespół pracuje nad nową grą, której szczegóły poznamy jednak dopiero na zbliżających się targach E3. Podobne informacje płyną również z kilku innych źródeł, w tym od samego Molyneux.

Drugie rozszerzenie do Fable II w maju

Jiker, 7 kwietnia 2009, 11:50

Choć drugiemu dodatkowi do Fable II poświęciliśmy już kilka obszernych wiadomości, to jednak w dalszym ciągu nie znaliśmy szczegółów na temat tego, jaką historię i rozgrywkę studio Lionhead nam za jego sprawą zaproponuje. Wczoraj, dzięki oficjalnej zapowiedzi rozszerzenia, uległo to zmianie na lepsze.

Peter Molyneux o następnym Fable i swojej drugiej nowej grze

Filip „fsm” Grabski, 5 kwietnia 2009, 12:12

Nieśmiałe doniesienia o trzeciej części Fable pojawiają się w sieci już od pewnego czasu. Oliwy do ognia dolewa sam Peter Molyneux, rzucając tajemnicze komentarze i wypowiedzi mające zaintrygować miłośników jego twórczości.

Zobacz przyszłość Fable

Filip „fsm” Grabski, 27 marca 2009, 10:51

Zupełnie wyjątkowa baśń dla dużych i małych autorstwa Petera Molyneux znajdzie swoją kontynuację. Po pierwsze, już niedługo gracze doczekają się drugiego dodatku DLC. Po drugie, coraz więcej informacji wskazuje na powstającą trzecią część serii.

Peter Molyneux chwali bohaterów gier

Hed, 20 marca 2009, 09:22

Znany sporej grupie graczy założyciel studia Lionhead udzielił kolejnego wywiadu, tym razem dla magazynu Edge. Niestety pan Molyneux nie zdradził szczegółów odnośnie swoich jeszcze niezapowiedzianych projektów. Zamiast tego podsumował pewne procesy toczące się we współczesnych elektronicznych produkcjach, zauważając, że twórcy gier w końcu uczą się wykorzystywać to medium.

Będzie kolejne DLC do Fable 2

Jiker, 13 marca 2009, 09:05

Okazuje się, że wyspa Knothole nie będzie jedynym DLC do Fable 2, najnowszego cRPG autorstwa Petera Molyneux i jego Lionhead Games. Twórcy gry poinformowali, że prace nad kolejnym dodatkiem są już całkiem zaawansowane. Pierwsze szczegóły na jego temat poznamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Plotki o Fable III w sieci

Maciej Śliwiński, 11 marca 2009, 10:55

W Internecie pojawiła się plotka o pracach nad trzecią częścią rewelacyjnej gry z gatunku cRPG – Fable. Wszystkiemu winien jest coraz popularniejszy w branży gier wideo serwis Twitter.com

Nagrody BAFTA rozdane (11/03/09)

Hed, 11 marca 2009, 09:26

Poznaliśmy zwycięzców nagród British Academy Video Games Awards zorganizowanych przez instytucję BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Akademia nagradza gry elektroniczne już mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż dopiero ostatnio poświeciła im pełną uwagę. Wśród kilku kategorii najważniejszą był między innymi tytuł najlepszej gry. Wygrali oczywiście Mario, Wii i firma Nintendo.

Gra Roku 2008 – Gramy w nominowanych! Cz.2

Filip „fsm” Grabski, 24 lutego 2009, 14:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Dzisiaj drugi zbiór czterech nominowanych.

Gra Roku 2008: Najbardziej nowatorska gra – kategoria dodatkowa

Filip „fsm” Grabski, 12 lutego 2009, 18:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Znamy nominacje do nagród Game Developers Choice

Hed, 10 lutego 2009, 12:50

Poznaliśmy nominacje do nagród Game Developers Choice przyznawanych podczas imprezy Game Developers Conference. Kto pojawia się najczęściej na listach? Wśród zdecydowanych faworytów znajduje się więc między innymi produkcja Media Molecule, czyli LittleBigPlanet, która została nominowana aż w siedmiu kategoriach, w tym za najlepszą grę całego ubiegłego roku.

Gra Roku 2008: Najlepsza oprawa artystyczna – kategoria dodatkowa

Filip „fsm” Grabski, 9 lutego 2009, 13:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku (pod uwagę braliśmy także platformę Steam, stąd obecność World of Goo).