Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Tomb Raider

Wielomilionowa sprzedaż Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider

Góral, 28 listopada 2017, 10:07

Szef firmy Square Enix wyjawił w rozmowie z dziennikarzem serwisu GamesIndustry.biz najnowsze wyniki sprzedaży gier Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider. Wydawca ma powody do zadowolenia.

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Tony Hawk’s Pro Skater 5, Xbox One, Sanctum) 29/09/2015

Draug, 29 września 2015, 14:00

Dziś piszemy m.in. o debiucie Thea: The Awakening w Steam Early Access, pokaźnym day-one patchu do Tony Hawk’s Pro Skater 5, darmowym tygodniu z serią Sanctum na Steamie oraz zapowiedzi zestawu zawierającego konsolę Xbox One oraz gry Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lara Croft - królowa jest tylko jedna

Fett, 12 września 2015, 15:42

Premiera nowych przygód Lary Croft zbliża się wielkimi krokami, warto więc cofnąć się nieco w czasie i pochylić nad historią marki Tomb Raider.

Sprzedaż gry Tomb Raider przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 7 kwietnia 2015, 11:04

Studio Crystal Dynamics pochwaliło się, że wydana dwa lata temu gra Tomb Raider sprzedała się już w ponad 8,5 mln egzemplarzy.

Tomb Raider - sprzedano 6,5 mln egzemplarzy

Góral, 15 czerwca 2014, 11:18

Firmie Square Enix udało się sprzedać 6,5 mln egzemplarzy Tomb Raidera z 2013 roku. W marcu bieżącego roku twórcy wypowiadali się, że do końca tego samego miesiąca tytuł znajdzie 6 mln klientów, ale jak widać projekt cały czas cieszy się popularnością i utrzymuje wysokie tempo sprzedaży.

Lara Croft and the Temple of Osiris - kolejna odsłona serii potwierdzona

Renox, 9 czerwca 2014, 22:52

Dzisiejszy dzień przyniósł ze sobą aż dwie nowe odsłony z panią archeolog w roli głównej. Zobaczyliśmy już zwiastun Rise of the Tomb Raider, teraz przyszedł czas na drugą produkcję, tym razem przygotowywaną przez Square Enix - mowa o przygodowej grze akcji w rzucie izometrycznym, Lara Croft and the Temple of Osiris.

Rise of the Tomb Raider – zapowiedziano kontynuację Tomb Raidera

Draug, 9 czerwca 2014, 21:26

Konferencja Microsoftu stała się okazją do oficjalnej zapowiedzi gry Rise of the Tomb Raider – kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Gra utrzyma styl poprzedniczki, tym razem zabierając nas w różne zakątki globu i pozwalając na eksplorację większych obszarów. Tytuł jest tworzony przez studio Crystal Dynamics z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi jesienią 2015 roku.

Tomb Raider – do końca marca sprzedanych zostanie 6 milionów egzemplarzy

Meehow, 7 marca 2014, 11:11

Wydany rok temu Tomb Raider, wznowienie kultowej serii poświęconej archeolog Larze Croft, do końca marca br. sprzeda się w nakładzie 6 milionów kopii. Choć wydawca, Square Enix, był zawiedziony wynikami sprzedaży od pierwszego miesiąca po premierze gry, a produkcja „zarabiać” zaczęła dopiero od końca ubiegłego roku, to wygląda na to, że najnowszy Tomb Raider nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons w marcowej ofercie PlayStation Plus

Ender, 27 lutego 2014, 19:40

Na blogu PlayStation pojawił się zestawienie nowych gier, które od marca zostaną udostępnione abonentom PlayStation Plus. W jej skład wchodzą między innymi Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons.

Tomb Raider - drugie uderzenie. Top 10 UK (26 stycznia - 1 lutego)

Przemysław Zamęcki, 3 lutego 2014, 13:34

Tomb Raider: Definitive Edition okazał się być najchętniej kupowaną grą na detalicznym rynku brytyjskim w ubiegłym tygodniu. Zobacz jak kształtuje się lista pozostałych dziewięciu najpopularniejszych tytułów. Wyniki sprzedaży zbierane są przez firmę ChartTrack.

Tomb Raider: Definitive Edition na PS4 kontra wersja PC

luckie, 30 stycznia 2014, 13:30

Jak prezentuje się Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 w zestawieniu z wersją PC? Różnice możemy wyraźnie dostrzec oglądając porównanie grafiki obu wydań opublikowane przez serwis Eurogamer. Czy edycja „definitywna” faktycznie oferuje najwięcej?

Tomb Raider: Definitive Edition - porównanie płynności animacji w obu wersjach gry

Góral, 28 stycznia 2014, 10:24

W serwisie Eurogamer opublikowano nagrania wideo porównujące płynność animacji w obu wersjach gry Tomb Raider: Definitive Edition. Z przeprowadzonych testów wynika, że PlayStation 4 potrafi wygenerować do 60 klatek na sekundę, a Xbox One o połowę mniej. Obie wersje działają w rozdzielczości 1080p.

Podmiot fokalizujący w grach wideo

Osk, 25 stycznia 2014, 16:54

Stosowanie określenia TPP lub "gra z perspektywy trzeciej osoby" jest nie tylko nieprecyzyjne, ale także mylące. Spójrzmy, co może nam przynieść przeniesienie do gier wideo terminu fokalizacji, zaczerpniętego z teorii narracji w literaturze.

Tomb Raider: Definitive Edition z 60 klatkami na PlayStation 4

Góral, 23 stycznia 2014, 20:58

Producent wykonawczy gry Tomb Raider: Definitive Edition, Scott Amos, wyjawił podczas wywiadu dla serwisu GamesRadar, że nowa wersja popularnej produkcji przez większą część zabawy działać będzie w 60 klatkach na sekundę na konsoli PlayStation 4. Niestety to samo nie dotyczy Xboksa One, który musi zadowolić się 30 klatkami. Obie edycja mogą za to pochwalić się rozdzielczością 1080p.

Tomb Raider: Definitive Edition - Crystal Dynamic pokazuje re-design Lary Croft w nowej edycji gry

Orbech, 22 stycznia 2014, 11:01

Twórcy odpowiedzialni za produkcję Tomb Raider: Definitive Edition opublikowali film, na którym jeden z deweloperów omawia zmiany, jakie zobaczymy w odnowionej wersji gry. Producent wykonawczy studia Crystal Dynamics opowiada, jak postać Lary zmieniła się w porównaniu do podstawowej wersji gry. W edycji rozszerzonej poprawiono m.in. model postaci Lary, fizykę gry, a także ulepszono grafikę. My przygotowaliśmy dla Was polską wersję tego materiału.

Ewolucja Lary Croft na przestrzeni lat

Orbech, 21 stycznia 2014, 10:20

W oczekiwaniu na Tomb Raider: Definitive Edition serwis HalloweenCostumes zamieścił piękną ikonografikę pokazującą zmiany jakie zaszły w kultowej postaci Lary Croft na przestrzeni lat.

Tomb Raider od Square Enix w końcu zaczął przynosić zyski

Góral, 18 stycznia 2014, 12:42

Scot Amos, producent wykonawczy gry Tomb Raider, stworzonej przez studio Crystal Dynamics, wyjawił, że tytuł pod koniec 2013 roku zaczął przynosić zyski. Produkcja, pomimo dotarcia do kilku milionów osób, nie spełniła sprzedażowych oczekiwań koncernu Square Enix. Sztuka ta udała się dopiero kilka tygodni temu.

Sztuka survivalu w cyfrowym świecie

Maurycy, 15 stycznia 2014, 17:31

Czy ograniczenia z jakimi muszą się borykać twórcy gier pozwalają, by sztuka przetrwania w elektronicznej rozgrywce mogła być realistyczna?

Tomb Raider: Definitive Edition - zobacz różnice graficzne względem wersji na PS3

Góral, 15 stycznia 2014, 10:37

Serwis IGN opublikował porównanie graficzne gry akcji Tomb Raider: Definitive Edition, dedykowanej konsolom PlayStation 4 i Xbox One, z jej pierwotną wersją, wydaną na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Next Gen - odc. 98 - Kobieca wrażliwość

Runshin, 7 stycznia 2014, 11:00

Tomb Raider: Definitive Edition nie ukaże się na komputerach PC

Góral, 7 stycznia 2014, 10:03

Wydawca gry Tomb Raider: Definitive Edition, firma Square Enix, poinformował, że obecnie nie ma planów na udostępnienie nowej wersji popularnej gry akcji użytkownikom komputerów PC. Tytuł ukaże się pod koniec stycznia wyłącznie na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gra 2013 roku według blogerów gameplay.pl

Przemysław Zamęcki, 31 grudnia 2013, 13:18

Wyniki plebiscytu na najlepszą grę 2013 roku według blogerów serwisu gameplay.pl.

Tomb Raider: Definitive Edition - ulepszona wersja przeboju trafi w styczniu na PlayStation 4 i Xboksa One

Adrian Werner, 8 grudnia 2013, 11:10

Firma Square Enix zapowiedziała Tomb Raider: Definitive Edition. Gra zaoferuje ulepszoną grafikę oraz wszystkie DLC i zmierza na console Xbox One oraz PlayStation 4.

Tomb Raider II opowie kolejny rozdział z życia Lary Croft

Góral, 21 listopada 2013, 19:38

Jeden z twórców gry Tomb Raider wyjawił, że kontynuacja przedstawi kolejny rozdział z życia Lary Croft. Dodatkowo ujawniono, że tytuł posiada budżet podobny do tego jaki miał pierwowzór.

Tomb Raider: Definitive Edition – oficjalna zapowiedź w grudniu

Ender, 20 listopada 2013, 21:04

Firma Square Enix potwierdziła, że oficjalna zapowiedź ostatecznej wersji gry Tomb Raider, przeznaczonej na konsole nowej generacji, nastąpi w grudniu. Będzie ona miała miejsce najprawdopodobniej podczas ceremonii wręczenia nagród Spike VGX.