Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Tomb Raider

Tomb Raider jako survival horror? Zobacz, z czego wyewoluował reboot z 2013 roku

Agnieszka Adamus, 18 października 2021, 20:39

Z okazji 25. urodzin cyklu Tomb Raider w sieci pojawił się materiał z Tomb Raider: Ascension, czyli gry, która przekształciła się ostatecznie w wydany w 2013 roku reboot serii. Film wskazuje, że całość mogła być utrzymana w konwencji survival horroru.

Wielomilionowa sprzedaż Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider

Kamil Zwijacz, 28 listopada 2017, 10:26

Szef firmy Square Enix wyjawił w rozmowie z dziennikarzem serwisu GamesIndustry.biz najnowsze wyniki sprzedaży gier Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider. Wydawca ma powody do zadowolenia.

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Tony Hawk’s Pro Skater 5, Xbox One, Sanctum) 29/09/2015

Krzysztof Mysiak, 29 września 2015, 14:00

Dziś piszemy m.in. o debiucie Thea: The Awakening w Steam Early Access, pokaźnym day-one patchu do Tony Hawk’s Pro Skater 5, darmowym tygodniu z serią Sanctum na Steamie oraz zapowiedzi zestawu zawierającego konsolę Xbox One oraz gry Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lara Croft - królowa jest tylko jedna

Jakub Wójtowicz, 12 września 2015, 15:42

Premiera nowych przygód Lary Croft zbliża się wielkimi krokami, warto więc cofnąć się nieco w czasie i pochylić nad historią marki Tomb Raider.

Sprzedaż gry Tomb Raider przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 7 kwietnia 2015, 11:04

Studio Crystal Dynamics pochwaliło się, że wydana dwa lata temu gra Tomb Raider sprzedała się już w ponad 8,5 mln egzemplarzy.

Tomb Raider - sprzedano 6,5 mln egzemplarzy

Kamil Zwijacz, 15 czerwca 2014, 11:18

Firmie Square Enix udało się sprzedać 6,5 mln egzemplarzy Tomb Raidera z 2013 roku. W marcu bieżącego roku twórcy wypowiadali się, że do końca tego samego miesiąca tytuł znajdzie 6 mln klientów, ale jak widać projekt cały czas cieszy się popularnością i utrzymuje wysokie tempo sprzedaży.

Lara Croft and the Temple of Osiris - kolejna odsłona serii potwierdzona

Krzysztof Nieradko, 9 czerwca 2014, 22:52

Dzisiejszy dzień przyniósł ze sobą aż dwie nowe odsłony z panią archeolog w roli głównej. Zobaczyliśmy już zwiastun Rise of the Tomb Raider, teraz przyszedł czas na drugą produkcję, tym razem przygotowywaną przez Square Enix - mowa o przygodowej grze akcji w rzucie izometrycznym, Lara Croft and the Temple of Osiris.

Rise of the Tomb Raider – zapowiedziano kontynuację Tomb Raidera

Krzysztof Mysiak, 9 czerwca 2014, 21:26

Konferencja Microsoftu stała się okazją do oficjalnej zapowiedzi gry Rise of the Tomb Raider – kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Gra utrzyma styl poprzedniczki, tym razem zabierając nas w różne zakątki globu i pozwalając na eksplorację większych obszarów. Tytuł jest tworzony przez studio Crystal Dynamics z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi jesienią 2015 roku.

Tomb Raider – do końca marca sprzedanych zostanie 6 milionów egzemplarzy

Michał Jodłowski, 7 marca 2014, 11:11

Wydany rok temu Tomb Raider, wznowienie kultowej serii poświęconej archeolog Larze Croft, do końca marca br. sprzeda się w nakładzie 6 milionów kopii. Choć wydawca, Square Enix, był zawiedziony wynikami sprzedaży od pierwszego miesiąca po premierze gry, a produkcja „zarabiać” zaczęła dopiero od końca ubiegłego roku, to wygląda na to, że najnowszy Tomb Raider nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons w marcowej ofercie PlayStation Plus

Michał Kułakowski, 27 lutego 2014, 19:40

Na blogu PlayStation pojawił się zestawienie nowych gier, które od marca zostaną udostępnione abonentom PlayStation Plus. W jej skład wchodzą między innymi Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons.

Tomb Raider - drugie uderzenie. Top 10 UK (26 stycznia - 1 lutego)

Przemysław Zamęcki, 3 lutego 2014, 13:34

Tomb Raider: Definitive Edition okazał się być najchętniej kupowaną grą na detalicznym rynku brytyjskim w ubiegłym tygodniu. Zobacz jak kształtuje się lista pozostałych dziewięciu najpopularniejszych tytułów. Wyniki sprzedaży zbierane są przez firmę ChartTrack.

Tomb Raider: Definitive Edition na PS4 kontra wersja PC

Łukasz Szliselman, 30 stycznia 2014, 13:30

Jak prezentuje się Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 w zestawieniu z wersją PC? Różnice możemy wyraźnie dostrzec oglądając porównanie grafiki obu wydań opublikowane przez serwis Eurogamer. Czy edycja „definitywna” faktycznie oferuje najwięcej?

Tomb Raider: Definitive Edition - porównanie płynności animacji w obu wersjach gry

Kamil Zwijacz, 28 stycznia 2014, 10:24

W serwisie Eurogamer opublikowano nagrania wideo porównujące płynność animacji w obu wersjach gry Tomb Raider: Definitive Edition. Z przeprowadzonych testów wynika, że PlayStation 4 potrafi wygenerować do 60 klatek na sekundę, a Xbox One o połowę mniej. Obie wersje działają w rozdzielczości 1080p.

Podmiot fokalizujący w grach wideo

Oskar Kalarus, 25 stycznia 2014, 16:54

Stosowanie określenia TPP lub "gra z perspektywy trzeciej osoby" jest nie tylko nieprecyzyjne, ale także mylące. Spójrzmy, co może nam przynieść przeniesienie do gier wideo terminu fokalizacji, zaczerpniętego z teorii narracji w literaturze.

Tomb Raider: Definitive Edition z 60 klatkami na PlayStation 4

Kamil Zwijacz, 23 stycznia 2014, 20:58

Producent wykonawczy gry Tomb Raider: Definitive Edition, Scott Amos, wyjawił podczas wywiadu dla serwisu GamesRadar, że nowa wersja popularnej produkcji przez większą część zabawy działać będzie w 60 klatkach na sekundę na konsoli PlayStation 4. Niestety to samo nie dotyczy Xboksa One, który musi zadowolić się 30 klatkami. Obie edycja mogą za to pochwalić się rozdzielczością 1080p.

Tomb Raider: Definitive Edition - Crystal Dynamic pokazuje re-design Lary Croft w nowej edycji gry

Artur Raciborski, 22 stycznia 2014, 11:01

Twórcy odpowiedzialni za produkcję Tomb Raider: Definitive Edition opublikowali film, na którym jeden z deweloperów omawia zmiany, jakie zobaczymy w odnowionej wersji gry. Producent wykonawczy studia Crystal Dynamics opowiada, jak postać Lary zmieniła się w porównaniu do podstawowej wersji gry. W edycji rozszerzonej poprawiono m.in. model postaci Lary, fizykę gry, a także ulepszono grafikę. My przygotowaliśmy dla Was polską wersję tego materiału.

Ewolucja Lary Croft na przestrzeni lat

Artur Raciborski, 21 stycznia 2014, 10:20

W oczekiwaniu na Tomb Raider: Definitive Edition serwis HalloweenCostumes zamieścił piękną ikonografikę pokazującą zmiany jakie zaszły w kultowej postaci Lary Croft na przestrzeni lat.

Tomb Raider od Square Enix w końcu zaczął przynosić zyski

Kamil Zwijacz, 18 stycznia 2014, 12:42

Scot Amos, producent wykonawczy gry Tomb Raider, stworzonej przez studio Crystal Dynamics, wyjawił, że tytuł pod koniec 2013 roku zaczął przynosić zyski. Produkcja, pomimo dotarcia do kilku milionów osób, nie spełniła sprzedażowych oczekiwań koncernu Square Enix. Sztuka ta udała się dopiero kilka tygodni temu.

Sztuka survivalu w cyfrowym świecie

Łukasz Łasisz, 15 stycznia 2014, 17:31

Czy ograniczenia z jakimi muszą się borykać twórcy gier pozwalają, by sztuka przetrwania w elektronicznej rozgrywce mogła być realistyczna?

Tomb Raider: Definitive Edition - zobacz różnice graficzne względem wersji na PS3

Kamil Zwijacz, 15 stycznia 2014, 10:37

Serwis IGN opublikował porównanie graficzne gry akcji Tomb Raider: Definitive Edition, dedykowanej konsolom PlayStation 4 i Xbox One, z jej pierwotną wersją, wydaną na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Next Gen - odc. 98 - Kobieca wrażliwość

Pakulski Lucjan, 7 stycznia 2014, 11:00

Tomb Raider: Definitive Edition nie ukaże się na komputerach PC

Kamil Zwijacz, 7 stycznia 2014, 10:03

Wydawca gry Tomb Raider: Definitive Edition, firma Square Enix, poinformował, że obecnie nie ma planów na udostępnienie nowej wersji popularnej gry akcji użytkownikom komputerów PC. Tytuł ukaże się pod koniec stycznia wyłącznie na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gra 2013 roku według blogerów gameplay.pl

Przemysław Zamęcki, 31 grudnia 2013, 13:18

Wyniki plebiscytu na najlepszą grę 2013 roku według blogerów serwisu gameplay.pl.

Tomb Raider: Definitive Edition - ulepszona wersja przeboju trafi w styczniu na PlayStation 4 i Xboksa One

Adrian Werner, 8 grudnia 2013, 11:10

Firma Square Enix zapowiedziała Tomb Raider: Definitive Edition. Gra zaoferuje ulepszoną grafikę oraz wszystkie DLC i zmierza na console Xbox One oraz PlayStation 4.

Tomb Raider II opowie kolejny rozdział z życia Lary Croft

Kamil Zwijacz, 21 listopada 2013, 19:38

Jeden z twórców gry Tomb Raider wyjawił, że kontynuacja przedstawi kolejny rozdział z życia Lary Croft. Dodatkowo ujawniono, że tytuł posiada budżet podobny do tego jaki miał pierwowzór.

Tomb Raider: Definitive Edition – oficjalna zapowiedź w grudniu

Michał Kułakowski, 20 listopada 2013, 21:04

Firma Square Enix potwierdziła, że oficjalna zapowiedź ostatecznej wersji gry Tomb Raider, przeznaczonej na konsole nowej generacji, nastąpi w grudniu. Będzie ona miała miejsce najprawdopodobniej podczas ceremonii wręczenia nagród Spike VGX.

Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 w ofercie sklepu Amazon

Kamil Zwijacz, 19 listopada 2013, 09:02

Tomb Raider: Definitive Edition - nowa edycja popularnej gry akcji, dedykowana konsoli PlayStation 4 - pojawiła się w ofercie włoskiego oddziału sklepu Amazon. Tytuł ma się ukazać na rynku w styczniu przyszłego roku.

Next Gen - odc. 92 - Brudne DLC

Pakulski Lucjan, 18 października 2013, 12:10

Sprzedaż gry Tomb Raider przekroczyła 4 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 24 sierpnia 2013, 20:45

Przedstawiciel firmy Square Enix poinformował, że gra Tomb Raider znalazła już ponad cztery miliony nabywców. Czyni to z niej najszybciej sprzedającą się część serii.

Druga część Tomb Raidera potwierdzona przez Square Enix

Michał Kułakowski, 1 sierpnia 2013, 19:20

Square Enix oficjalnie potwierdziło, że prowadzi prace nad drugą częścią Tomb Raidera. Informację tę przekazał nowy szef zachodniego oddziału koncernu. Na razie jednak nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących projektu.

Tomb Raider wraca do łask graczy. Top Empik - Tydzień 28

Przemysław Zamęcki, 16 lipca 2013, 08:08

Sid Meier's Civilization V: Nowy wspaniały świat i Tomb Raider to liderzy najnowszego notowania najchętniej kupowanych gier w 186 salonach Empik w całej Polsce. Zobacz jakie jeszcze gry cieszą się zainteresowaniem rodaków.

Wieści ze świata (Company of Heroes 2, Tomb Raider, Star Wars: Battlefront) 14/6/13

Marcin Skierski, 14 czerwca 2013, 15:20

Dziś piszemy m.in. o beta testach Company of Heroes 2, kolejnym filmie na podstawie serii Tomb Raider, studiu deweloperskim tworzącym Star Wars: Battlefront, a także pojawieniu się wczesnej wersji gry Akaneiro: Demon Hunters w serwisie Steam. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

"Branża, która nie chce dorosnąć"- kilka słów o dojrzałości gier wideo

Konrad Zabłocki, 10 maja 2013, 13:40

Gry pozbywają się powoli łatki produktu mającego służyć tylko i wyłącznie niczym niezmąconej rozrywce. Projektanci szukają w grach głębi, gracze również, ale czym w zasadzie owa głębia jest i czym grozi?

Tomb Raider wraca na zasłużone miejsce. Top 10 Steam (28 kwietnia - 4 maja)

Przemysław Zamęcki, 6 maja 2013, 09:08

Obniżka ceny i Tomb Raider równa się szczyt listy bestsellerów dystrybucji elektronicznej Steam. Sprawdź jakie jeszcze gry załapały się do pierwszej dziesiątki.

Prace nad trzecim filmem Tomb Raider ruszają w trybie natychmiastowym

Szymon Liebert, 29 marca 2013, 11:41

Seria Tomb Raider doczeka się trzeciego filmu – prace nad nim ruszają w trybie natychmiastowym. Produkcję przygotuje wytwórnia MGM we współpracy z GK Films. Przy projekcie udzielają się twórcy niedawnej gry o Larze Croft ze studia Crystal Dynamics.

Tomb Raider, Hitman: Rozgrzeszenie i Sleeping Dogs - sprzedaż gier poniżej oczekiwań Square Enix

Marcin Skierski, 27 marca 2013, 10:00

Poznaliśmy przewidywane wyniki sprzedaży trzech gier wydanych przez firmę Square Enix: Tomb Raider, Sleeping Dogs oraz Hitman: Rozgrzeszenie. Choć wszystkie zdobyły spore grono fanów, to japoński wydawca miał wobec tych produkcji wyższe oczekiwania.

Tomb Raider to kompletna opowieść. Nie będzie fabularnych DLC do gry

Marcin Pietruszewski, 20 marca 2013, 17:37

Twórcy najnowszej części cyklu przygód Lary Croft poinformowali, że nie planują tworzyć dodatków single player do Tomb Raidera. Wszystkie DLC, które się pojawią, będą wzbogacały jedynie rozgrywkę multiplayerową. Pierwszy z nich, zatytułowany Caves & Cliffs, jest już dostępny dla posiadaczy konsoli Xbox 360.

Nowy Tomb Raider mógł wyglądać zupełnie inaczej – podtytuł Ascension, Lara jeżdżąca na koniu, demony i giganty

Marcin Pietruszewski, 18 marca 2013, 14:42

Lara Croft powróciła do domów i serc graczy 5 marca tego roku w najnowszej odsłonie serii Tomb Raider. Przygody najbardziej znanej pani archeolog różnią się znacznie od tego, co znamy z poprzednich części cyklu. Produkcja studia Crystal Dynamics mogła jednak wyglądać zupełnie inaczej – w Internecie pojawiły się artworki i filmik z wczesnych prac koncepcyjnych nad grą.

Tomb Raider - porównanie ustawień graficznych na PC

Przemysław Zamęcki, 8 marca 2013, 11:09

Zapraszamy do kilkuminutowego filmiku ukazującego różnice w minimalnych i maksymalnych ustawieniach graficznych w pecetowej wersji gry Tomb Raider. Test został wykonany na sprzęcie firmy AMD.

W najnowszego Tomb Raidera w ciągu 48 godzin zagrało ponad milion osób

Kamil Zwijacz, 8 marca 2013, 10:15

Karl Stewart, odpowiadający za wizerunek marki Tomb Raider na świecie, poinformował na Twitterze, że w najnowszą odsłonę popularnej serii zagrało już milion osób. Dodatkowo w sklepach zaczyna brakować płyt z grą. Mamy hit!

Wieści ze świata (Army of Two: The Devil’s Cartel, Tomb Raider) 7/3/13

Marcin Skierski, 7 marca 2013, 13:30

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Army of Two: The Devil’s Cartel, dodatku DLC do gry Tomb Raider, a także nadchodzącej aktualizacji Guild Wars 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nie będzie kontynuacji Lara Croft and the Guardian of Light - Crystal Dynamics nie ma takich planów

Szymon Liebert, 7 marca 2013, 12:49

Pamiętacie grę Lara Croft and the Guardian of Light? Niestety, studio Crystal Dynamics raczej nie stworzy jej kontynuacji. Deweloper nie wyklucza jednak, że kiedyś może ponownie zainteresować się trybem kooperacji.

Powstanie nowy film z Larą Croft

Przemysław Bartula, 6 marca 2013, 10:14

Darell Gallagher, szef studia Crystal Dynamics, poinformował, że stworzony zostanie film oparty na wydarzeniach inspirowanych najnowszą odsłoną gry Tomb Raider.

Dziś premiera Tomb Raider – pierwsze oceny, TressFX w praktyce i garść rekordów

Przemysław Bartula, 5 marca 2013, 10:52

Dzisiaj ma miejsce premiera nowego Tomb Raidera. W sieci pojawiły się już pierwsze (pozytywne) recenzje. Wiemy też jak prezentuje się nowa technologia AMD – TressFX.

Tomb Raider - porównanie grafiki Xbox 360 vs PS3

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2013, 09:56

Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego różnice graficzne w grze Tomb Raider na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Gracz na wypasie - Lara Croft znowu w akcji

Kamil Ostrowski, 4 marca 2013, 19:30

Premiera nowego Tomb Raidera za rogiem - grać zaczniemy już jutro. Ostatnie chwile przed wejściem w posiadanie tego długo wyczekiwanego tytułu można sobie umilić na rozmaite sposoby. Jednym z nich jest zakup "peryferiów" związanych z rzeczoną serią.

Tomb Raider – finał kulis produkcji z polskim tłumaczeniem i spotkanie z Karoliną Gorczycą

Michał Marian, 1 marca 2013, 09:46

Studio Crystal Dynamics, twórcy najnowszej odsłony gry Tomb Raider, opublikowało ostatni odcinek z serii kulisy produkcji. Tym razem opowiadają o finalnych pracach nad grą oraz swoich planach na relaks po premierze. Film dostępny jest z polskimi napisami.

Tomb Raider na nowym zwiastunie – Ty też możesz zostać Larą Croft (film z polskimi napisami)

Łukasz Szliselman, 27 lutego 2013, 19:46

Firma Square Enix pokazała nowy trailer zbliżającej się gry Tomb Raider, który podkreśla jak zdolną dziewczyną jest młoda Lara Croft. Mnóstwo akcji, dynamiczna muzyka i piękna bohaterka (a do tego polskie napisy) – nic tylko oglądać!

Tomb Raider – ujawniono nowe szczegóły dotyczące wersji PC

Michał Marian, 27 lutego 2013, 09:50

Firma Nixxes Software, odpowiedzialna za pecetowe wydanie najnowszego Tomb Raider, przeprowadziła w ostatnim czasie sesję Q&A, podczas której ujawniła sporo szczegółów dotyczących wersji PC gry. Opublikowano także kolejne screeny prezentujące technologię TRESSFX w akcji.

Najnowszy Tomb Raider oczarował Zachód i zbiera świetne recenzje

Michał Marian, 26 lutego 2013, 10:11

Na Zachodzie pojawiły się pierwsze recenzje gry Tomb Raider, która ukaże się 5 marca. Najnowsza produkcja studia Crystal Dynamics oczarowała wszystkich i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Obecnie średnia z ocen zebranych w serwisie Metacritic wynosi 86/100.