Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Pierwsze screeny z Prince of Persia: The Dagger of Time

Karol Laska, 18 lipca 2020, 10:41

W sieci pojawiły się pierwsze screeny z gry Ubisoftu pod tytułem Prince of Persia: The Dagger of Time, która obsługiwać będzie funkcję wirtualnej rzeczywistości.

Domena Prince of Persia 6 wystawiona na sprzedaż

Bebop, 18 maja 2020, 12:21

Zarejestrowanie domeny Prince of Persia 6 wzbudziło spore zainteresowanie fanów cyklu. Adres prawdopodobnie jest jednak tylko podróbką, za którą stoi firma zewnętrzna. Tym bardziej, że właśnie został wystawiony na sprzedaż.

Ubisoft zarejestrował domenę Prince of Persia 6

Agnieszka Adamus, 4 maja 2020, 18:53

Istnieje szansa, że seria Prince of Persia powróci po 10 latach przerwy. Studio Ubisoft zarejestrowało nową domenę internetową - princeofpersia6.com - co może sugerować, że prace nad kolejną odsłoną cyklu trwają.

Ojciec cyklu Prince of Persia zabiega o jego powrót

Adrian Werner, 12 stycznia 2018, 10:36

Projektant Jordan Mechner zdradził, że stara się obecnie wskrzesić swój najsłynniejszy cykl, czyli Prince of Persia. Na razie nie wiadomo jednak, czy mu się to powiedzie.

Call of Juarez: The Cartel i 19 innych gier Ubisoftu straciło funkcje sieciowe

Adrian Werner, 12 listopada 2017, 11:58

Firma Ubisoft wyłączyła komponenty sieciowe w dwudziestu starszych produkcjach. Wśród nich znalazły się m.in. Call of Juarez: The Cartel i Tom Clancy’s HAWX II na PC, a także konsolowe wersje I Am Alive i Prince of Persia: Forgotten Sands.

Ubisoft nie porzuca marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil

Góral, 14 czerwca 2014, 15:06

Szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, zdradził w rozmowie z przedstawicielem serwisu IGN, że francuski koncern nie ma zamiaru porzucić marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil. Obecnie jednak wydawca zastanawia się, co z nimi zrobić, więc na rychłą zapowiedź nowych tytułów nie ma co liczyć.

Prince of Persia jako sandbox?

Cayack, 6 maja 2014, 13:00

Dawno już nie było porządnej gry z serii Prince of Persia. Czy najnowsza odsłona powinna przybrać popularną ostatnio formę sandboxa?

Nowa dwuwymiarowa odsłona serii Prince of Persia w produkcji?

Ender, 17 kwietnia 2014, 20:37

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Ubisoft pracuje w tej chwili nad kolejną odsłoną serii Prince of Persia. Gra w przeciwieństwie do poprzednich części cyklu ma zostać zrealizowana w dwóch wymiarach.

Prince of Persia – zapowiedź nowej odsłony w przyszłym tygodniu?

qjin, 28 czerwca 2013, 19:17

Firma Ubisoft poinformowała na oficjalnym profilu facebookowym marki Prince of Persia, że przyszły tydzień rozpocznie się od wiadomości na temat prawdopodobnie nowej odsłony serii o tytułowym Księciu z Persji. Czy nastąpi ogłoszenie prawowitej kontynuacji czy „zaledwie” gry na urządzenia z systemem iOS? A może to z dużej chmury mały deszcz i nie dowiemy się niczego konkretnego?

Marka Prince of Persia ma przerwę, ale nie odejdzie w zapomnienie

Hed, 30 stycznia 2013, 13:49

Szef studia Ubisoft Montreal przyznał, że seria Prince of Persia ma małą przerwę. Nie znaczy to jednak, że fani marki mają powody do obaw – firma na pewno wróci do niej w przyszłości.

Odmieniona seria Ubisoft Exclusive w sklepach od 9 września

Kono, 5 września 2011, 10:05

Firma Ubisoft wprowadziła kilka zmian do serii wydawniczej Ubisoft Exclusive. Dodano nowe tytuły oraz zmieniono progi cenowe. W odświeżonym wydawnictwie pojawią się m.in. cykl Assassin's Creed, trylogia Prince of Persia oraz seria Heroes of Might and Magic.

Promocja Ubisoft na Steam - gry z serii Prince of Persia 66% taniej

Sarge, 24 maja 2011, 08:00

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam rozpoczęła się nowa promocja, w ramach której przez najbliższy tydzień (23 – 30 maja) obniżki doczekają się kolejne produkcje od firmy Ubisoft. Na dobry początek przygotowano serię Prince of Persia.

Ubisoft nie rezygnuje całkowicie z kontrowersyjnego systemu DRM

Sarge, 5 stycznia 2011, 13:40

Gdy w ostatnią niedzielę informowaliśmy Was o złagodzeniu niezwykle restrykcyjnego systemu antypirackiego Ubisoftu, wydawało się, że odwieczny problem graczy przestał istnieć. Tymczasem okazuje się, że firma nie wyklucza okazjonalnego powrotu do starego rozwiązania.

Ubisoft łagodzi swój system antypiracki

Adrian Werner, 2 stycznia 2011, 09:40

Mamy dobre wieści dla miłośników pecetowych gier Ubisoftu. Okazało się bowiem, że wydawca złagodził swój bardzo restrykcyjny system antypiracki.

Ubisoft miał w planach Prince of Persia w realiach współczesnych?

Sarge, 25 września 2010, 11:15

Choć od czasu debiutu na rynku aktualnej generacji konsol pojawiły się tylko dwie odsłony serii Prince of Persia, to prawdopodobnie firma Ubisoft pracowała nad jeszcze jedną pozycją, która klimatem miała znacznie odbiegać od dotychczasowych części cyklu.

Bardzo słaba sprzedaż Alan Wake, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Blur oraz Split/Second

Adrian Werner, 6 lipca 2010, 10:15

Kilka dni temu pisaliśmy o sprzedaży gier na rynku amerykańskim w zeszłym miesiącu. Wtedy jednak poznaliśmy konkretne wyniki tylko pierwszej piątki największych bestsellerów. Teraz otrzymaliśmy dodatkowe liczby i nie są one korzystne dla wielu dużych majowych premier.

Rekordowe dochody filmu Prince of Persia: Piaski Czasu

Sarge, 23 czerwca 2010, 10:05

Filmowe adaptacje gier video zazwyczaj trzymają niski poziom. Stereotyp ten miał przełamać Prince of Persia: Piaski Czasu, w którego produkcję włożono ok. 200 milionów dolarów. Jego ocenę pozostawiamy Wam, twórcy mogą być chyba jednak zadowoleni z przyjęcia ich dzieła. Jak się bowiem okazuje, jest to najbardziej dochodowy film na podstawie gry w historii.

Premiery gier w Polsce (7-13 czerwca)

Vercetti, 14 czerwca 2010, 08:21

Wprawdzie miniony tydzień był dość skromny, jeśli chodzi o premiery nowości, ale i w nim ukazała się perełka – Super Mario Galaxy 2. W ślad za nią kilka reedycji oraz widmo kolejnych tytułów, które trafią na rynek już w najbliższych dniach.

Cartoon Games - odc. 25 - Sztylet Czasu

Otis, 9 czerwca 2010, 10:25

Problemy z dźwiękiem w Prince of Persia: Zapomniane Piaski na PS3

Jiker, 1 czerwca 2010, 08:36

Problemy z autosavem to nie jedyne kłopoty, z którymi musieli się uporać twórcy najnowszej odsłony cyklu Prince of Persia. Okazuje się, że w przypadku niektórych kopii Zapomnianych Piasków w wersji na konsolę PlayStation 3 pojawiają się trudności z dźwiękiem oraz poprawnym emitowaniem kwestii dialogowych.

Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

Crash, 31 maja 2010, 08:08

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Rozwiązanie problemu z autosavem w Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Hed, 28 maja 2010, 10:10

W konsolowej wersji najnowszej odsłony cyklu Prince of Persia, czyli w Zapomnianych Piaskach, pojawił się pewien irytujący błąd, na który skarży się wielu użytkowników. Okazuje się, że zginięcie w jednej z końcowych scen przygody może spowodować uszkodzenie opcji automatycznego zapisu stanu gry, co kończy się utknięciem w jednej z komnat.

Pecetowa edycja Zapomnianych piasków w specjalnej wersji na Steamie

Sarge, 27 maja 2010, 11:18

Choć gra Prince of Persia: Zapomniane Piaski w wersji na konsole jest już w sklepach, wiele osób na pewno wciąż czeka na edycję przygotowywaną dla posiadaczy pecetów. Jeśli zaliczacie się do nich, to może zainteresuje Was oferta systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Dla osób, które zamierzają kupić grę w takiej formie, przygotowano interesująca ofertę.

Wieści ze świata (Just Cause 2, BioShock 2, Prince of Persia) 26/05/10

Jiker, 26 maja 2010, 12:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dacie europejskiej premiery Front Mission Evolved, promocjach na Steamie, dodatkach do Just Cause 2, nowego Prince of Persia i BioShock 2, wielkiej aktualizacji EverQuest II, a także nowych informacjach na temat Crackdown 2. Zapraszamy do lektury.

Prince of Persia: Zapomniane Piaski w polskich sklepach

Jiker, 21 maja 2010, 09:46

Gra Prince of Persia: Zapomniane Piaski – kolejna już odsłona przygód Księcia Persji – zadebiutowała na polskim rynku. Dzieło firmy Ubisoft zostało póki co udostępnione wyłącznie w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PSP i Nintendo DS. Edycja pecetowa, po tym jak została dwukrotnie opóźniona, trafi do sprzedaży w Europie dopiero 11 czerwca.

Pecetowa wersja Prince of Persia: The Forgotten Sands zalicza kolejne opóźnienie

Adrian Werner, 8 maja 2010, 07:05

Firma Ubisoft zamierza wystawić cierpliwość pecetowych fanów Księcia Persji na kolejną próbę. Właśnie dowiedzieliśmy się, że premiera najnowszej odsłony cyklu w wersji na PC została ponownie opóźniona.

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Hed, 19 kwietnia 2010, 12:17

Na stronie Steama poświęconej Prince of Persia: Zapomniane Piaski pojawiły się wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry. Produkcja oczywiście trafi najpierw na konsole (Xbox 360, PlayStation 3, Wii, DS, PSP) i dopiero nieco później na komputery. Wygląda na to, że nowe dzieło Ubisoftu będzie potrzebowało sprzętu, na którym odpalimy też Splinter Cell: Conviction.

Ubisoft opóźnia premierę konsolowych wersji Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Jiker, 12 kwietnia 2010, 10:05

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że europejski debiut przygodowej gry akcji Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersjach na konsole odbędzie się tydzień później, niż to dotąd planowano. Oficjalny powód opóźnienia premiery nie został podany.

Europejski plan wydawniczy Wii i Nintendo DS na drugi kwartał 2010 roku

Jiker, 9 kwietnia 2010, 09:34

Koncern Nintendo podzielił się ze światem szczegółami europejskiego planu wydawniczego na drugi kwartał 2010 roku. Poznaliśmy w ten sposób listę tytułów na platformy Nintendo Wii i DS, które trafią na półki tutejszych sklepów w terminie od kwietnia do końca czerwca.

Wieści ze świata (PES 2010, Need For Speed, Duke Nukem: Manhattan Project) 7/04/10

Jiker, 7 kwietnia 2010, 12:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym DLC do PES 2010, łatce i edytorze do C&C4, marketingu Electronic Arts, dacie premiery Quantum Theory, ścieżkach dźwiękowych do Final Fantasy XIII i nowego Prince of Persia, a także o kontynuacji City of Heroes. Zapraszamy do lektury.

Europa dostanie kolekcjonerskie wydanie Prince of Persia: The Forgotten Sands

Jiker, 2 kwietnia 2010, 09:13

Francuski koncern Ubisoft ujawnił, że Prince of Persia: The Forgotten Sands – najnowsza odsłona przygód Księcia Persji - będzie dostępna w krajach Unii Europejskiej nie tylko w wersji standardowej, ale również w formie edycji kolekcjonerskiej.

Pierwszy film z rozgrywki w Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Jiker, 8 marca 2010, 19:25

Firma Ubisoft opublikowała w Sieci film „Z dziennika dewelopera” poświęcony najnowszej odsłonie cyklu Prince of Persia – Prince of Persia: The Forgotten Sands (a dokładnie wersjom na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Uzyskaliśmy za jego sprawą wgląd do pierwszych ujęć z rozgrywki, prezentujących Księcia Persji zarówno w czasie walk, jak i eksploracji otoczenia.

Pecetowa wersja Prince of Persia opóźniona

Adrian Werner, 8 marca 2010, 07:38

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla pecetowców czekających z utęsknieniem na premierę Prince of Persia: The Forgotten Sands. Wszystko wskazuje na to, że wersja komputerowa zaliczy opóźnienie w porównaniu do edycji konsolowych.

Wieści ze świata (AvP, Prince of Persia, Elemental: War of Magic) 26/02/10

Hed, 26 lutego 2010, 15:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin poznaliśmy informacje między innymi o łatkach do pecetowego Aliens vs Predator, dwóch ciekawych strategiach (Elemental: War of Magic oraz Order of War) i rozwoju firmy odpowiedzialnej za Eve Online.

Wieści z amerykańskiej konferencji Nintendo [news uaktualniony]

Rock Alone, 25 lutego 2010, 08:57

Podczas konferencji prasowej w ramach Nintendo Summit w San Francisco, Nintendo ogłosiło daty premier najważniejszych produkcji dla platform Wii oraz DS dla rynku Stanów Zjednoczonych.

Prince of Persia: The Forgotten Sands - data premiery i szczegóły na temat wersji na Wii

Jiker, 16 lutego 2010, 21:15

Koncern Ubisoft potwierdził, że najnowsza odsłona cyklu Prince of Persia – Zapomniane Piaski na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS i PSP – zostanie wydana na europejskim rynku 20 maja. Dwa dni wcześniej szansę zagrania we własne edycje otrzymają osoby zamieszkujące Stany Zjednoczone.

Plany wydawnicze Ubisoft na najbliższy rok - więcej sequeli, mniej nowości

Cairine, 10 lutego 2010, 10:39

Wczoraj mogliśmy zapoznać się z rewelacyjnymi zapowiedziami Electronic Arts związanymi z produkcjami, które pojawią się na rynku w tym roku. Na odpowiedź ze strony Ubisoftu nie trzeba było długo czekać. Również wczoraj odbyło się spotkanie szefów firmy z inwestorami, na którym przedstawiono plany wydawnicze na najbliższy rok.

Pierwsze screeny z Prince of Persia: The Forgotten Sands

Jiker, 12 stycznia 2010, 17:47

Facebookowy, oficjalny profil poświęcony marce Prince of Persia okazał się źródłem pierwszych zrzutów ekranowych z najnowszej odsłony cyklu – Prince of Persia: The Forgotten Sands (w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Najprawdopodobniej prezentują one ujęcia z właściwej rozgrywki, bądź też z przerywników stworzonych na silniku gry.

Nowe informacje o Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Jiker, 14 grudnia 2009, 19:39

Dziennikarze serwisu Joystiq przeprowadzili wywiad z Michaelem McIntyrem, projektantem poziomów w zespole odpowiedzialnym za Prince of Persia: Zapomniane Piaski (ang. The Forgotten Sands). Za jego sprawą ujawnionych zostało kilka dodatkowych szczegółów na temat nowych przygód Księcia z Persji.

Spike VGA 2009 – nagrody i zapowiedzi (Batman II, Force Unleashed II, MoH, PoP)

Hed, 13 grudnia 2009, 11:27

W nocy z soboty na niedzielę naszego czasu odbyła się gala zorganizowana przez SPIKE, podczas której przyznano nagrody dla najlepszych gier tego roku. Chociaż same kategorie i wyniki konkursu są ważne, to na pierwszy plan wysunęły się zapowiedzi zupełnie nowych produkcji, w tym kontynuacji Batman: Arkham Asylum i Star Wars: The Force Unleashed.

Nowy Prince of Persia także na PC

fsm, 3 grudnia 2009, 14:46

W poniedziałek świat oficjalnie dowiedział się o istnieniu planów dotyczących nowej części przygód Księcia Persji. Ubisoft zapowiedział grę Prince of Persia: Zapomniane Piaski, które to ogłoszenie dzisiaj uzupełniamy o dobre wieści dla pecetowych miłośników serii – tytuł zawita również na ich platformie.

Ubisoft zapowiada Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Jiker, 30 listopada 2009, 19:04

Koncern Ubisoft zapowiedział właśnie nową odsłonę kultowej serii Prince of Persia. Z informacji dostarczonych przez francuskiego wydawcę wynika, że Zapomniane Piaski zostaną wydane w maju 2010 roku. Gra trafi na konsole nowej generacji oraz platformy przenośne.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

Hed, 3 listopada 2009, 09:18

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

Hed, 2 listopada 2009, 08:43

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

Jiker, 8 października 2009, 09:45

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Poradnik do Hitman: Codename 47

Solnica, 3 stycznia 2001, 14:58

Opublikowaliśmy właśnie nowy poradnik do gry, tym razem do rozpracowania trafił Hitman: Codename 47, gra przez wielu uznana za bardzo ciekawą i wartą poświęcenia jej dłuższej chwili czasu.