Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Minecraft

Tak brzydkiego Minecrafta jeszcze nie widzieliście; to dzieło IKEI

ZuzoliK, 9 sierpnia 2022, 19:02

Czy słyszeliście ostatnio, że Minecraft jest brzydki? Cóż, po oficjalnym wprowadzeniu do gry ray tracingu, czy możliwości samodzielnego wgrywania modyfikacji ulepszających grafikę, ciężko jest dzisiaj uwierzyć w takie słowa. A jednak IKEA podważyła piękno gry swoją kreatywnością.

Minecraft w ogniu krytyki; gracze oburzeni nowym systemem moderacji

Przemysław Dygas, 29 lipca 2022, 10:25

Społeczność Minecrafta jest coraz bardziej oburzona na twórców gry. Deweloperzy zapowiedzieli bowiem, że odgórnej moderacji doświadczać będą także prywatne serwery.

Ta funkcja w Minecrafcie spodoba się fanom Pottera, rewelacyjny pomysł gracza

Qskan, 26 lipca 2022, 13:24

Jeden z graczy Minecrafta przedstawił ciekawy pomysł na wprowadzenie magicznych czarów do gry. Dzięki jego rozwiązaniu można poczuć się niczym Harry Potter, czarując przy użyciu różdżki.

Nie będzie NFT w Minecrafcie, to będzie Minecraft w NFT

Sonia Selerska, 25 lipca 2022, 12:28

Zrozpaczona firma, która do tej pory zajmowała się dystrybucją NFT do gry Minecraft, przez zmiany w regulaminie została z niczym. Członkowie NFT Worlds ogłosili pracę nad alternatywą, dla ich zdaniem przestarzałego tytułu.

Minecraft bez znienawidzonej technologii, ale Mojang zostawia otwartą furtkę

Entelarmer, 21 lipca 2022, 10:58

Studio Mojang kategorycznie odrzuca implementację technologii blockchain oraz NFT w grze Minecraft. Przynajmniej dopóki nie są one „niezawodne” i „bezpieczne”.

Mob w Minecrafcie doczekał się słodkiej nowości

mokosh, 14 lipca 2022, 10:42

Allay otrzymał kilka nowych funkcji w aktualizacji 1.19.10 do Minecraft Bedrock Edition. Wprowadzono również wiele innych poprawek, m.in. dotyczących Wardena.

Cały świat na wyciągnięcie dłoni; takiego Minecrafta aż chce się eksplorować

Przemysław Dygas, 12 lipca 2022, 10:31

Domyślny zasięg renderowania w Minecraft nie zachwyca. Ten mod sprawi jednak, że będziecie w stanie ujrzeć nawet najbardziej odległe szczyty i osady.

Wszystkie cuda z Civilization 6 odtwarzane w Minecraft

mokosh, 7 lipca 2022, 13:11

Dwóch graczy Minecrafta postanowiło odtworzyć wszystkie cuda z Civilization 6. Do ukończenia projektu jeszcze daleka droga, choć budowle już robią wrażenie.

To masochizm - przez lata budował z bratem kolej w Minerafcie

Qskan, 6 lipca 2022, 15:04

Mamy kolejny przykład imponującej konstrukcji, która powstała w Minecrafcie. Tym razem chodzi o trasę kolejową o długości 30 tys. bloków. Autorzy przyznają, że jej wybudowanie zajęło im lata.

AI nauczyła się grać w Minecrafta, oglądając YouTube

destroytheardor, 27 czerwca 2022, 18:26

Sztuczna inteligencja OpenAI zdaje się być wzrokowcem – nauczyła się grać w Minecrafta z filmów na YouTube. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, trzeba było uciec się do kilku sztuczek, ale nie umniejsza to imponującemu osiągnięciu naukowców.

Protest w Minecrafcie - Microsoft obrywa za nową moderację

Qskan, 27 czerwca 2022, 15:27

Zapowiedziane zmiany w moderacji i systemie zgłoszeń w Minecrafcie nie spodobały się graczom na tyle, że dają głośny upust swojemu niezadowoleniu. Jeden z fanów urządził nawet protest przeciw nowym porządkom.

Nowa moderacja Minecrafta może całkowicie blokować multiplayer, nawet prywatne serwery

Qskan, 23 czerwca 2022, 17:25

Nadchodząca aktualizacja do Minecrafta zmieni zasady dotyczące banów dla graczy łamiących regulamin. Od wejścia jej w życie użytkownik dotknięty karą całkowicie pożegna się z graniem w trybie multiplayer, nawet na prywatnych serwerach. Część fanów nie jest z tego zadowolona.

Mojang zmienił concept art z Minecraft: The Wild Update, fani wyśmiewają sytuację

mokosh, 22 czerwca 2022, 12:07

Mojang edytował concept art związany z The Wild Update. Gracze myśleli, że kłamstwa twórców na temat zawartości gry się skończyły, jednak nic bardziej mylnego.

Oryginalny trailer Minecrafta odtworzony po 11 latach we współczesnej wersji gry

mokosh, 20 czerwca 2022, 11:04

Fani Minecrafta ponownie przenieśli się do przeszłości. Stało się to za sprawą odświeżonej wersji oryginalnego zwiastuna gry.

13 lat Minecrafta na jednym filmiku, zobacz wszystkie moby

mokosh, 10 czerwca 2022, 10:47

Zawartości w Minecrafcie jedynie przybywa, co idealnie oddają moby. Pewien gracz zdecydował się przedstawić je wszystkie w porządku chronologicznym, co wzbudziło u fanów gry nostalgię.

Minecraft 1.19 nie jest zły, ale Mojang obrywa za komunikację

mokosh, 8 czerwca 2022, 11:20

W obliczu wydania wersji 1.19 Minecrafta fani ponownie zabrali głos. Krytyka The Wild Update nie skupia się na samej zawartości; pod ostrzałem jest komunikacja z deweloperami.

Fortnite Token to oszustwo, grzmi Tim Sweeney

destroytheardor, 7 czerwca 2022, 12:19

Na rynku pojawiła się nowa kryptowaluta pod nazwą Fortnite Token. Zbieżność z nazwą hitu Epic Games nie jest przypadkowa, co nie umknęło uwadze prezesa firmy stojącej za Fortnite. Wdał się on na Twitterze w słowne przepychanki z twórcami kryptowaluty oraz zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko nim.

Premiera Minecraft The Wild Update; lista najważniejszych nowości [Aktualizacja]

Przemysław Dygas, 7 czerwca 2022, 10:11

Dziś premiera kolejnej ważnej aktualizacji Minecrafta. W ręce graczy wpadnie The Wild Update, który doda do gry m.in. wyczekiwanego moba.

Fani Minecrafta (niemal) udobruchani; zobacz zwiastuny wersji 1.19

Entelarmer, 6 czerwca 2022, 21:12

Minecraft wkrótce otrzyma aktualizację 1.19. Jej zawartość przybliżają nowe zwiastuny, które wyraźnie spodobały się nawet narzekającym graczom.

Nie musicie wybierać między Minecraft Java a Bedrock; Mojang połączy wersje

Przemysław Dygas, 6 czerwca 2022, 12:05

Edycje Minecrafta w wersji Java oraz Bedrock zostaną połączone. Od tej pory gracze nie będą musieli decydować się na jedną z nich.

Mojang nie daje rady, ale Minecrafta znowu ratuje społeczność

mokosh, 2 czerwca 2022, 15:00

The Wild Update zawiódł, a społeczności na ratunek przybyła modyfikacja Naturalist. Dodaje ona do gry m.in. wyczekiwane świetliki czy też niedźwiedzie.

LEGO i Minecraft w jednym; zobaczcie uroczą animację

Przemysław Dygas, 1 czerwca 2022, 11:57

Użytkownik Reddita pochwalił się swoją pierwszą animacją poklatkową. Jego połączenie LEGO i Minecrafta od razu przypadło do gustu innym członkom społeczności.

Minecraft 1.19 The Wild Update z datą premiery, nasila się krytyka

Entelarmer, 27 maja 2022, 12:15

Potwierdzenie daty premiery The Wild Update nie spotkało się z podobnym entuzjazmem co w przypadku poprzednich aktualizacji gry Minecraft.

Polska krowa robi furorę w Minecrafcie

mokosh, 25 maja 2022, 12:01

Minecraftowi twórcy przechodzą samych siebie. Jednemu z nich udało się odtworzyć animację tańczącej polskiej krowy za pomocą bloków poleceń. Niektórzy uznali to za czary.

Mojang obiecał, ale rozczarował; oto, czego zabraknie w Minecraft 1.19

mokosh, 24 maja 2022, 12:23

Wiemy już, czego spodziewać się po The Wild Update, aktualizacji, która wejdzie do Minecrafta wraz z wersją 1.19. Przedmiotów jest sporo, jednak dla większości update jest rozczarowujący.

Mojang dalej krytykowany, mimo że update Minecraft 1.19 coraz bliżej

mokosh, 19 maja 2022, 12:24

Minecraft w wersji 1.19 coraz bliżej. Wczoraj pojawiła się pierwsza aktualizacja poprzedzająca The Wild Update. Gracze są jednak rozczarowani, ponieważ Mojang finalnie nie spełnił wielu obietnic.

Fani martwią się o Mojang, snapshot do Minecrafta znowu rozczarował

mokosh, 13 maja 2022, 12:40

Snapshot 22w19a jest kolejną aktualizacją z serii tych, które zawiodły graczy. Społeczność Minecrafta narzeka na brak nowej zawartości i obawia się o przyszłe update’y.

Jak zmieniał się świat w Minecrafcie przez 700 dni - fan uwiecznił to w trybie survival

mokosh, 6 maja 2022, 09:47

Do Minecrafta trzeba mieć cierpliwość. Jeden z graczy postanowił co tydzień robić screenshota swojego świata w grze, aby finalnie móc zaprezentować jego rozwój na przestrzeni prawie dwóch minecraftowych lat.

Mojang rozczarował społeczność Minecrafta, tytuł snapshota to bait

mokosh, 5 maja 2022, 11:01

Snapshot 22w18a w Minecrafcie zawiódł graczy. Spodziewali się oni nowego biomu czy też wymiaru, a otrzymali jedynie kilka zmian zupełnie niezwiązanych z tytułem snapshota.

Youtuber zrobił działający tłok z Minecrafta i wbił 1,6 mln wyświetleń

mokosh, 2 maja 2022, 13:29

Minecraftowi budowniczy często chwalą się konstrukcjami z gry. Jeden z nich zabrał się za temat konstrukcji od nieco innej strony – odtworzył tłok z gry z wykorzystaniem klocków Lego.

Biały Dom odtworzony w Minecrafcie wraz ze schronem przeciwatomowym

mokosh, 25 kwietnia 2022, 13:44

Jeśli marzyło się Wam odwiedzenie Białego Domu, możecie zrobić to w Minecrafcie. Jeden z graczy odtworzył kompleks rezydencji prezydentów USA w skali 1:1.

Snapshot w Minecraft wprowadza nową płytę muzyczną

mokosh, 21 kwietnia 2022, 11:12

Snapshot 22w16a wniósł do Minecrafta kolejną dawkę nowości. Tym razem w grze pojawiła się nowa płyta oraz utwory muzyczne. Usprawniono również potwory oraz mechaniki w grze.

Saper w Minecrafcie; fan przywrócił zgubę z Windowsa

mokosh, 13 kwietnia 2022, 12:59

Gra w grze to zawsze ciekawa sprawa. Jednak znacznie bardziej interesująco robi się, gdy ktoś odtworzy kultową grę w równie kultowej grze. Takim przykładem jest Saper w Minecrafcie.

Easter egg sprzed dwóch lat odnaleziony; gracze Minecrafta dzielą się odkryciem

Przemysław Dygas, 12 kwietnia 2022, 09:05

Gracze odnaleźli easter egg w aktualizacji Minecrafta sprzed dwóch lat. Mowa o snapshocie stworzonym z myślą o prima aprilis.

Nowy kompas w Minecrafcie to hit; znacznie ułatwia podróże graczom

mokosh, 7 kwietnia 2022, 11:15

Minecraft w wersji Java otrzymał kolejny snapshot – 22w14a. Tym razem do gry trafił nowy biom oraz niezwykle przydatny przedmiot – Recovery Compass.

Minecraft znów edukuje; Rivercraft uczy o powodziach i zmianach klimatu

Entelarmer, 6 kwietnia 2022, 16:49

Microsoft i Mojang mają kolejny projekt dostępny w edukacyjnym wydaniu gry Minecraft. Rivercraft to lekcja na temat zmian klimatycznych oraz powodzi.

Allay nowym mobem w Minecrafcie; gracze widzą w nim potencjał

mokosh, 4 kwietnia 2022, 14:17

Minecraft otrzymał kolejny snapshot – 23w13a. Wprowadził on do gry nową lokację oraz moba, który przypadł graczom do gustu.

Minecraft Preview otrzymał ray tracing na Xbox Series X/S [Aktualizacja]

Maycuzai, 30 marca 2022, 12:01

Minecraft Preview otrzymał ray tracing na konsolach Xbox Series X/S. Na ten moment nie wiadomo, kiedy opcja ta pojawi się na konsoli PS5, aczkolwiek raczej nie powinniśmy czekać na to długo.

Nieskończone źródło wody w Minecrafcie - to przydatna sztuczka

Entelarmer, 28 marca 2022, 21:46

Fani gry Minecraft albo spędzają godziny, dni, tygodnie itd. na ambitnych projektach, albo szukają dróg na skróty. Na przykład do nieskończonych źródeł wody.

Warden powrócił do Minecrafta w nowym snapshocie i doczekał się zmian

Entelarmer, 25 marca 2022, 14:27

Snapshot 22w12a pozwala zmierzyć się z mobem, który miał być częścią aktualizacji Caves & Cliffs, a ostatecznie trafi do wersji 1.19.

Minecraft Preview ułatwia beta-testowanie i udostępnia je na kolejnych platformach

Maycuzai, 23 marca 2022, 14:16

Minecraft Preview to odseparowana aplikacja pozwalająca testować niewypuszczone wersje Minecraft: Bedrock Edition bez ingerencji w pliki standardowej gry. Projekt w przyszłości rozszerzy beta-testy uaktualnień do Minecrafta na kolejne platformy.

Minecraft streamową grą roku, a Shroud graczem roku - rozdano streamerskie nagrody

mokosh, 14 marca 2022, 12:55

Wczoraj odbyła się pierwsza edycja gali The Streamer Awards. Podczas wydarzenia rozdane zostały nagrody w 27 kategoriach związanych z twórczością internetowych gwiazd.

Titanic zrobiony w Minecrafcie, szalony projekt pochłonął aż 4 miesiące pracy

Qskan, 10 marca 2022, 14:10

Społeczność Minecrafta nie przestaje zaskakiwać. Tym razem na tapet wzięliśmy idealnie odwzorowany statek Titanic, który zachwyca szczegółami.

Minecraft 1.18.2 ostrzega przed końcem wsparcia 32-bitowych systemów

Przemysław Dygas, 1 marca 2022, 11:13

Minecraft otrzymał aktualizację 1.18.2. Oprócz wprowadzenia wielu poprawek patch informuje o rychłym końcu wsparcia dla systemów 32-bitowych.

Do Minecrafta trafi nowy biom; fani mają sporo uwag

Przemysław Dygas, 22 lutego 2022, 11:52

Jeden z twórców Minecrafta pokazał, jak może wyglądać nowy biom. Przy okazji zapytał graczy o ewentualne sugestie dotyczące poprawek.

Światowy fenomen odtworzono w Minecraft

mokosh, 14 lutego 2022, 12:39

W Wordle zagracie już nie tylko w przeglądarce. Dzięki pracy jednego z użytkowników Reddita logiczna gra słowna pojawiła się również w Minecrafcie.

Minecraft przypomni graczom, by robili przerwy. Przynajmniej w Korei

Przemysław Dygas, 10 lutego 2022, 10:40

Nowy snapshot do Minecrafta wprowadza interesujące zmiany, które dotkną koreańskich graczy. Będą oni zachęcani, by zrobić sobie przerwę od grania.

Minecraft pokaże młodym graczom, jak być bezpiecznym w sieci

Entelarmer, 7 lutego 2022, 21:04

Microsoft i Mojang dołączają do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Specjalny świat w grze Minecraft uczy najmłodszych graczy, jak bez ryzyka poruszać się po sieci.

Microsoft naciska na graczy Minecrafta, by ci przenosili swoje konta

mokosh, 5 lutego 2022, 09:24

Gracze Minecrafta, którzy do tej pory posługiwali się profilem Mojang, utracą możliwość rozgrywki po 10 marca. Microsoft coraz bardziej domaga się „migracji” kont.

Blockverse - projekt NFT Minecrafta okazał się wielkim przekrętem

Adrian Werner, 30 stycznia 2022, 09:17

Blockverse, czyli napędzany NFT serwer PvP Minecrafta, okazał się wielkim przekrętem. Twórcy wpierw sprzedali tokeny za 1,2 mln dolarów, a potem ulotnili się z kasą.