Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Operation Flashpoint: Dragon Rising

Najlepsze modyfikacje (16/04/2013) - m.in.Tropical Skyrim, Thrawn's Revenge i Aliens Survival Experience

Adrian Werner, 16 kwietnia 2013, 20:20

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy m.in. projekty zwiększające poziomy trudności w Rage i Aliens: Colonial Marines. Przeróbkę The Elder Scrolls V: Skyrim na klimaty tropikalne, rekonstrukcje starć z I wojny światowej na silniku Company of Heroes oraz modyfikację ulepszającą tryb kooperacyjny w Dark Souls.

Najciekawsze modyfikacje do Arma 2, Battlezone II, Deus Ex, Operation Flashpoint, TES IV: Oblivion i innych (24/10/11)

Adrian Werner, 24 października 2011, 10:39

Po dłuższej przerwie wracamy z nową odsłoną cyklu „Najciekawsze modyfikacje”. Jak zwykle przygotowaliśmy wybór najciekawszych naszym zdaniem projektów fanowskich wypuszczonych w ostatnim czasie.

Codemasters zamyka studio twórców gry Bodycount

ElMundo, 15 września 2011, 09:39

Codematers planuje zamknięcie swojego oddziału w Guildford – wszystko to za sprawą słabej sprzedaży i niskich ocen uzyskanych przez najnowszą produkcję tego studia, Bodycount.

Steam wprowadza codzienne oferty specjalne. Na początek Operation Flashpoint: Dragon Rising 75% taniej

What3ver, 17 maja 2011, 10:57

Platforma Steam oferuje wiele cyklicznych promocji: weekendowych czy też całotygodniowych. Wczoraj wprowadzono kolejną, niezwykle atrakcyjną, bo 24-godzinną. W jej ramach każdy chętny będzie mógł zakupić codziennie nową grę w dużo niższej cenie. Na pierwszy ogień poszedł tytuł od Codemasters - Operation Flashpoint: Dragon Rising.

Operation Flashpoint: Red River - brak narzędzi moderskich oraz inne złe nowiny

Adrian Werner, 28 sierpnia 2010, 12:00

Na początku tego miesiąca pisaliśmy o pierwszych konkretach odnośnie gry Operation Flashpoint: Red River. Pomimo sporej dawki wypuszczonych informacji, fani wciąż mieli masę pytań i na cześć z nich zdecydował się odpowiedzieć na oficjalnym forum jeden z pracowników Codemasters.

Operation Flashpoint: Red River - pierwsze konkrety i artworki

Adrian Werner, 6 sierpnia 2010, 08:42

Kilka dni temu pisaliśmy o przypadkowym potwierdzeniu trwających prac nad Operation Flashpoint: Red River. Firma Codemasters postanowiła nie trzymać dłużej graczy w niepewności i nie tylko oficjalnie ujawniła pierwsze szczegóły tego projektu, ale podzieliła się też renderowanymi artworkami.

Operation Flashpoint: Red River trzecią odsłoną popularnego cyklu

Adrian Werner, 1 sierpnia 2010, 08:46

W ostatnich dniach Codemasters zaczęło powoli ujawniać pierwsze informacje na temat swoich przyszłych projektów. Dowiedzieliśmy się już co nieco o Dirt 3, a teraz przyszedł czas na pierwsze konkrety na temat kontynuacji serii Operation Flashpoint.

Kolejne części Race Driver: GRID i Operation Flashpoint w przygotowaniu

Łosiu, 26 lipca 2010, 21:19

W wywiadzie udzielonym serwisowi internetowemu magazynu Develop, dwaj wiceprezesi Codemasters - Gavin Cheshire oraz niespełna trzymiesięczny nabytek studia Jamie Macdonald – nakreślili obecną politykę firmy.

Koniec Operation Flashpoint: Dragon Rising

Rock Alone, 17 lutego 2010, 11:29

Firma Codemasters oficjalnie ogłosiła, że Operation Flashpoint: Dragon Rising stanowi w chwili obecnej zamknięty projekt i nie należy spodziewać się kolejnych rozszerzeń i poprawek.

Pecetowe Operation Flashpoint: Dragon Rising z nową łatką i dodatkiem Overwatch

Jiker, 28 stycznia 2010, 07:45

Firma Codemasters opublikowała, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejną łatkę do pecetowej wersji strzelaniny taktycznej Operation Flashpoint: Dragon Rising. W jej skład wszedł również najnowszy dodatek DLC do gry, zatytułowany Overwatch.

Twórcy Operation Flashpoint: Dragon Rising pracują nad nowym FPS-em?

Hed, 25 stycznia 2010, 10:06

W sieci pojawiły się plotki (na łamach PS3Center.net), według których ekipa odpowiedzialna za grę Operation Flashpoint: Dragon Rising pracuje nad nową strzelanką. Podobno projekt miałby pojawić się jeszcze w tym roku na konsolach (Xbox 360 i PlayStation 3) oraz pecetach. Niestety na razie nie mamy potwierdzenia tej informacji ze strony Codemasters.

Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10

Jiker, 18 stycznia 2010, 13:14

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z Final Fantasy od studia GRIN, szalona platformówka również na PC, Ubisoft obniża oczekiwania co do Red Steel 2, fortuna ze Steama, GTA: Chinatown Wars na sprzęcie Apple i inne. Zapraszamy do lektury.

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

Adrian Werner, 11 stycznia 2010, 15:05

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Zwycięzcy konkursu na najlepsze mapy do Operation Flashpoint: Dragon Rising

Jiker, 30 grudnia 2009, 11:49

Firmy Codemasters, Intel oraz Turtle Entertainment ujawniły zwycięzców specjalnego konkursu związanego z grą Operation Flashpoint: Dragon Rising, w którym zadaniem uczestników było zaprojektowanie jak najciekawszej misji do tej taktycznej strzelaniny FPP. Rywalizację wygrał augustwemust, twórca mapy Holding out with Intel.

Znamy szczegóły kolejnego DLC do Operation Flashpoint: Dragon Rising

Hed, 21 grudnia 2009, 18:30

Firma Codemasters przybliżyła szczegóły następnego DLC do Operation Flashpoint: Dragon Rising, czyli realistycznej strzelanki wydanej kilka tygodni temu. Pakiet zatytułowany Overwatch pojawi się dzisiaj na konsoli Xbox 360 i nieco później na PlayStation 3 oraz pecetach. W DLC twórcy skupili się na rozgrywce sieciowej, przedstawiając dwa zupełnie nowe tryby zabawy.

Nadchodzi nowe DLC do Operation Flashpoint: Dragon Rising

Adrian Werner, 28 listopada 2009, 14:20

Grający w Operation Flashpoint: Dragon Rusing już wkrótce otrzymają nowe materiały wzbogacające najnowszą strzelankę Codemasters.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

Jiker, 6 listopada 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedź pierwszego dodatku DLC do Operation Flashpoint: Dragon Rising i konkurs dla Czytelników

Jiker, 4 listopada 2009, 15:20

Codemasters ujawniło szczegóły na temat pierwszego dodatku DLC do taktycznej strzelaniny OFDR. Zostaliśmy poinformowani, że rozszerzenie Skirmish Pack w wersji PC zostanie wydane już jutro wraz z aktualizacją usuwającą z gry największe błędy i niedociągnięcia. Update’u mogą również spodziewać się posiadacze wersji konsolowych, którzy dostęp do wspomnianego już DLC otrzymają nieco później.

Wieści ze świata (Uncharted, Operation Flashpoint: Dragon Rising, Dragon Ball: Raging Blast) 23/10/09

Jiker, 23 października 2009, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: start zamkniętych beta-testów Star Trek Online, październik miesiącem premiery pierwszego dodatku do nowego Operation Flashpoint, data debiutu Dragon Age: Poczatek w wersji na PlayStation 3, publikacja animowanego komiksu Uncharted i inne. Zapraszamy do lektury.

DLC do Operation Flashpoint: Dragon Rising; gracze zarzucają deweloperom kłamstwa

Maciej Śliwiński, 14 października 2009, 11:14

Zaledwie tydzień po premierze Operation Flashpoint: Dragon Rising, docierają do nas pierwsze informacje związane z DLC do tej gry. W wywiadzie udzielonym stronie Telegraph, Sion Lenton zdradził, że pierwszy dodatek powinien być gotowy w ciągu kilku tygodni.

Wieści ze świata (Operation Flashpoint: Dragon Rising, EVE Online, Guitar Hero 5) 12/10/09

Jiker, 12 października 2009, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rozpoczęto prace nad łatką do pcetowego Operation Flashpoint: Dragon Rising, data premiery Jak and Daxter: The Lost Frontier i jedenastego dodatku do EVE Online, demo Guitar Hero 5 w ofercie Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

Operation Flashpoint: Dragon Rising debiutuje na europejskim rynku

Jiker, 9 października 2009, 09:05

Europejski, a zarazem polski debiut taktycznej strzelaniny FPP Operation Flashpoint: Dragon Rising odbył się bez przeszkód. Produkcja brytyjskiej firmy Codemasters okazała się być dobrą produkcją, która zdołała przyciągnąć uwagę mediów. Czy przypadnie do gustu posiadaczom komputerów osobistych oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3?

Operation Flashpoint: Dragon Rising - przedpremierowe ciekawostki

Jiker, 5 października 2009, 11:00

Zbliża się światowy debiut taktycznej strzelaniny Operation Flashpoint: Dragon Rising na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. W związku z tym faktem, wydawca – brytyjska firma Codemasters – zdecydował się na podgrzanie atmosfery wokół gry publikacją kilku interesujących ciekawostek. Najciekawsze z nich prezentujemy poniżej.

Ekskluzywne misje w Operation Flashpoint: Dragon Rising i konkurs dla Czytelników gry-online.pl

Jiker, 1 października 2009, 11:35

Operation Flashpoint: Dragon Rising zadebiutuje na naszym rynku już za tydzień, czyli 8 października. W dniu premiery wszyscy nabywcy produkcji otrzymają możliwość uzyskania dostępu do dwóch dodatkowych misji. Próbę zdobycia kodów służących do ich odkrycia mogą jednak rozpocząć jeszcze dziś. Wszystko dzięki specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez firmę Codemasters.

Edycja kolekcjonerska Operation Flashpoint: Dragon Rising tylko w sklepach Media Markt i Saturn

Hed, 30 września 2009, 16:27

Wiemy już gdzie będzie można kupić pecetową edycję kolekcjonerską ciekawie zapowiadającej się strzelanki Operation Flashpoint: Dragon Rising, w skład której wejdą gadżety atrakcyjne szczególnie dla fanów militariów. Specjalny pakiet gry wraz z repliką hełmu wojskowego i kuponem na nieśmiertelnik będzie dostępny jedynie w sieciach sklepów Media Markt oraz Saturn Planet.

Operation Flashpoint: Dragon Rising w złocie

Crash, 24 września 2009, 13:10

Wszystko wskazuje na to, że wielokrotnie przesuwany terminy premiery Operation Flashpoint: Dragon Rising tym razem zostanie dotrzymany. Jak poinformował wydawca gry, firma Codemasters, prace nad grą dobiegły końca.

Operation Flashpoint: Dragon Rising bez wsparcia dla sieci lokalnej i DirectX 11 [news uaktualniony]

Hed, 14 sierpnia 2009, 10:38

Operation Flashpoint: Dragon Rising zapewne będzie świetną produkcją, ale wiemy, że w grze prawdopodobnie nie pojawią się dwie rzeczy. Przede wszystkim autorzy zapowiedzieli w wywiadzie brak możliwości grania w sieci lokalnej, co być może jest próbą ograniczenia piractwa. Po drugie, podstawowa wersja tytułu nie wykorzysta możliwości DirectX 11 (jak np. opóźniony DiRT 2).

Operation Flashpoint: Dragon Rising - wymagania sprzętowe

Vercetti, 13 sierpnia 2009, 08:25

Firma Codemasters Software ujawniła wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Operation Flashpoint: Dragon Rising. Osoby czekające na taktyczną strzelaninę powinny drobiazgowo sprawdzić, czy ich maszyny podołają spotkaniu z wirtualną wojną.

Kolekcjonerska wersja Operation Flashpoint: Dragon Rising także w Polsce

Vercetti, 7 sierpnia 2009, 12:30

Wczoraj informowaliśmy Was o kolekcjonerskiej wersji gry Operation Flashpoint: Dragon Rising, której przedsprzedaż rozpoczęto w Niemczech. Dzisiaj Codemasters Software powiadomiło nas, że limitowana edycja taktycznej strzelaniny będzie dostępna również w Polsce. Cena produktu wyniesie 199,90 zł.

Niemiecka edycja kolekcjonerska Operation Flashpoint: Dragon Rising z hełmem

Hed, 6 sierpnia 2009, 09:15

Jeden z niemieckich serwisów (PC Games) zaprezentował zdjęcie edycji kolekcjonerskiej Operation Flashpoint: Dragon Rising, w której znajdzie się najwyraźniej hełm wojskowy, czy raczej jego replika. Dodatek prezentuje się dość niezwykle, chociaż po goglach imitujących noktowizor, stanowiących część edycji limitowanej Call of Duty: Modern Warfare 2, już nic nas nie zaskoczy.

Premiera Operation Flashpoint: Dragon Rising w październiku

Vercetti, 17 lipca 2009, 13:00

W oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Codemasters Software ogłosiła, że długo oczekiwana, taktyczna strzelanina Operation Flashpoint: Dragon Rising trafi do sklepów w październiku bieżącego roku. Amerykanie będą mogli kupić ją 6.10.2009. Dwa dni później tytuł ukaże się w Europie.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Battlefield 1943, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 15/07/09

Jiker, 15 lipca 2009, 12:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa mapa w Battlefield 1943 dla posiadaczy X360, cena kolekcjonerskiej edycji Modern Warfare 2, nowe DLC do Halo Wars, milion graczy w Battlefield Heroes i inne. Zapraszamy do lektury.

Codemasters przesuwa premierę Operation Flashpoint: Dragon Rising

ziooleck, 7 maja 2009, 19:30

Wirtualne pola bitwy od dawna posiadały rzesze zwolenników. W końcu nic tak nie przyciąga do ekranu jak kanonada wybuchów, strzałów i okrzyków nacierających żołnierzy. Niestety, komputerowa wojna często wymaga sporych nakładów pracy. Nie inaczej jest w przypadku długo oczekiwanego Operation Flashpoint: Dragon Rising, którego premiera została przesunięta na jesień 2009.

Film prezentujący gameplay Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Maciej Śliwiński, 30 marca 2009, 11:00

W sieci pojawił się film prezentujący gameplay zbliżającego się sequela jednej z lepszych symulacji pola bitwy – Operation Flashpoint 2: Dragon Rising.

Będzie demo Operation Flashpoint: Dragon Rising

Filip „fsm” Grabski, 13 marca 2009, 12:29

Nie możecie się doczekać, by zobaczyć, jak z legendą pierwszego Operation Flashopint poradziło sobie Codemasters? No to mamy świetną wiadomość – przed premierą Dragon Rising otrzymacie jej wersję demonstracyjną.

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising, a sprawa licencji…

eJay, 27 lutego 2009, 09:08

Firma Codemasters ogłosiła niedawno, iż premierę gry Operation Flashpoint 2: Dragon Rising ustalono na lato tego roku. Na dowód zaawansowanych prac ekipa odpowiedzialna za tytuł wydała materiał filmowy prezentujący silnik graficzny w akcji.

Operation Flashpoint 2 lepsze na pecetach

Hed, 19 września 2008, 14:14

Oparta na silniku NEON gra firmy Codemasters będzie niezwykle zaawansowana technologicznie. Dowiedzieliśmy się, że w tej najnowszej produkcji użytkownicy najmocniejszych pecetów otrzymają efekty nieco lepsze od tego co zobaczymy na konsolach. Wersja na komputery osobiste oznacza także bardziej rozbudowany tryb sieciowy.

Operation Flashpoint 2 dopiero w 2009 roku

Przemysław Zamęcki, 10 lipca 2008, 12:21

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising, gra która według magazynu PC Gamer w najlepszy jak do tej pory sposób przedstawia współczesne pole walki, na rynku pojawi się niestety dopiero w przyszłym roku.

Kolejne informacje o Operation Flashpoint 2

Elrond, 5 lipca 2008, 13:41

Wczoraj na łamach naszego serwisu mogliście znaleźć notkę dotyczącą Operation Flashpoint 2, w której to wspomniana gra została przez redaktorów PC Gamer UK określona jako najwierniej oddane pole walki, dzisiaj natomiast mamy dla Was koleją garść szczegółów dotyczących kontynuacji dzieła studia Bohemia Interactive.

Operation Flashpoint 2 - najwierniej oddane pole walki w historii gier

Przemysław Zamęcki, 4 lipca 2008, 11:21

Myśląc o prawdziwej symulacji pola walki nie wolno zapominać o dziele studia Bohemia Interactive, które w historię gier komputerowych na stałe wpisało się znakomitym Operation Flashpoint. Czy Codemasters uda się tego samego dokonać z częścią drugą?

Codemasters potwierdza termin premiery Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Przemysław Zamęcki, 20 marca 2008, 08:10

Fani symulowanych konfliktów zbrojnych, które poza zwykłym bang-bang oferują również nieco bardziej realistyczną otoczkę powinni mocno trzymać kciuki za następcę wielkiego Operation Flashpoint, gdyż Codemasters właśnie potwierdził termin jego wydania.

Plan wydawniczy firmy Codemasters na rok 2008

Przemysław Zamęcki, 13 grudnia 2007, 12:35

Firma Codemasters ujawniła listę tytułów, które powinny zadebiutować na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku. Jak się okazuje ponad połowa z nich tworzona jest w wewnętrznych studiach Mistrzów Kodu mieszczących się w Stanach Zjednoczonych - Spark Unlimited, inXile Entertainment i Liquid Entertainment.

Codemasters ujawnia nazwę nowego silnika

Przemysław Zamęcki, 7 grudnia 2007, 10:55

Firma Codemasters ujawniła w końcu nazwę silnika zastosowanego w produkowanych obecnie grach. Jest to zmodyfikowana wersja enginu NEON, który został wykorzystany w Colin McRae: DiRT i nosi nazwę EGO.

Codemasters otwiera nowe studio developerskie w Guildford

Maciej Jałowiec, 10 sierpnia 2007, 14:10

Po głównej siedzibie w Southam i oddziale w Kuala Lumpur, brytyjski wydawca Codemasters otwiera nowe, 35-osobowe studio w Guildford.

Operation Flashpoint 2 oraz Race Driver One w przyszłym roku

Vercetti, 19 kwietnia 2007, 16:15

Najwidoczniej dzisiejsza data jest dniem, w którym brytyjskie Codemasters postanowiło w dość obszerny sposób podzielić się z prasą swymi planami na przyszłość. Sprzyja temu zresztą impreza firmowa o nazwie Code '07, idealnie pasująca do tego, aby pochwalić się światu swymi sztandarowymi tytułami. Przed kilkoma godzinami informowaliśmy Was o tym, że „Mistrzowie Kodu” zamierzają wypuścić na NDS-a

Prezent dla fanów od Bohemia Interactive

eJay, 23 czerwca 2006, 10:08

Wczoraj mieliśmy okazję świętować 10-lecie istnienia Quake’a. To nie jedyna gra, która obchodziła 22 czerwca swój jubileusz. O swoich fanach nie zapomniało czeskie studio Bohemia Interactive, które na 5-lecie istnienia Operation Flashpoint wydało urodzinową paczkę. Opisywany prezent zawiera kilka nowych screenshotów i film ukazujący możliwości silnika Armed Assault – następcy Operation Flashpoint.

Zobacz, jak prezentuje się Operation Flashpoint 2

Krooliq, 28 kwietnia 2006, 12:05

Wszystkich oczekujących na premierę Operation Flashpoint 2, czyli drugiej odsłony słynnej taktycznej gry akcji, zapewne zainteresuje poniższa wiadomość. Studio Bohemia Interactive postanowiło wreszcie uraczyć nas screenshotami prezentującymi wspomniany tytuł w akcji.

Twórcy Operation Flashpoint robią silnik do treningu prawdziwych żołnierzy

ComCo, 21 listopada 2005, 13:55

Pracownicy Bohemia Interactive, studia stojącego za jakże popularną serią taktycznych gier akcji Operation Flashpoint, przygotowują obecnie autorski silnik o nazwie Virtual Battlespace 2 (VBS2), który posłuży w przyszłości do wirtualnego treningu prawdziwych żołnierzy.

Operation Flashpoint 2 prawdopodobnie się nie ukaże - przynajmniej pod takim tytułem

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2005, 10:59

Chyba każdy fan Operation Flashpoint zaczyna się już powoli gubić w poczynaniach firmy Bohemia Interactive. Odłożenie w czasie prac nad drugą odsłoną gry, realizacja zupełnie nowego projektu – do tej pory wyglądało to wszystko bardzo dziwnie. Piszę „do tej pory”, gdyż wczoraj przedstawiciele studia wystosowali do mediów list otwarty, w którym wyjaśniają dalsze losy marki Operation Flashpoint.

Bohemia Interactive na E3 – Operation Flashpoint 2

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2005, 15:26

Jedną z gier, jakie miałem okazję zobaczyć w trzecim dniu targów E3, była zapowiadana od dłuższego czasu kontynuacja słynnej gry Operation Flashpoint na platformę PC, oraz kolejny produkt z tej rodziny, przygotowywany z myślą o konsoli Xbox.