Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 września 2019, 10:45

autor: Froozyy

Xiaomi pokazuje szybkie i bezprzewodowe ładowanie

Xiaomi zaprezentowało nowy system ładowania bezprzewodowego, który telefon z baterią o pojemności 4000mAh potrafi naładować do pełna w 69 minut.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G jako pierwszy wykorzysta nowy system ładowania bezprzewodowego. - Xiaomi pokazuje szybkie i bezprzewodowe ładowanie - wiadomość - 2019-09-10
Xiaomi Mi 9 Pro 5G jako pierwszy wykorzysta nowy system ładowania bezprzewodowego.

Firma Xiaomi pochwaliła się nową bezprzewodową ładowarką do smartfonów, która jako pierwsza na świecie zaoferuje ładowanie z mocą 30W. Do tej pory nawet urządzenia Apple’a obsługiwały maksymalnie 10W, a 30W było możliwe tylko przy użyciu kabla zasilającego.

Nowy system ładowania, nazwany Mi Charge Turbo, jako pierwszy wykorzysta smartfon Xiaomi Mi 9 Pro 5G. Ładowarka zasili baterię o pojemności 4000mAh do połowy w 25 minut, a do pełna w 69 minut. Urządzenie posiada również wbudowane aktywne chłodzenie w postaci wiatraka. Obecnie nie znamy czasów ładowania innych urządzeń marki Xiaomi za pomocą Mi Charge Turbo.

Najnowsze rozwiązanie opiera się na architekturze 4:1 direct-charge, a Xiaomi już teraz pracuje nad technologią obsługującą ładowanie z mocą 40W. Warto również wiedzieć, że firma wypuściła na rynek dwie ładowarki – 30W Fan-cooled Wireless Charging Stand oraz 20W Smart Tracking Wireless Charging Pad.