Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 września 2014, 09:31

autor: Renox

Xbox One debiutuje w Polsce

Dzisiaj, tj. 5 września, na polskim rynku debiutuje długo wyczekiwana, nowa konsola firmy Microsoft – Xbox One. Tak jak informowaliśmy jakiś czas temu, gracze mogą zaopatrywać się w dwa odmienne zestawy wspomnianego sprzętu, które różnią się zarówno ceną, jak również zawartością.

Xbox One w końcu dostępny na polskim rynku. - Xbox One debiutuje w Polsce - wiadomość - 2014-09-05
Xbox One w końcu dostępny na polskim rynku.

Nadszedł długo wyczekiwany przez konsolowych graczy w Polsce dzień. Dzisiaj, 5 września, niemal rok po premierze w Stanach Zjednoczonych, na polskim rynku w końcu debiutuje konsola Xbox One. Firma Microsoft przygotowała na tę okazję możliwość zaopatrzenia się w dwa zróżnicowane pod względem ceny i zawartości zestawy omawianego sprzętu.

Pierwszy komplet kosztuje 1699 złotych (cena detaliczna) i zawiera w sobie między innymi konsolę z dyskiem 500 GB, bezprzewodowy kontroler, zestaw słuchawkowy z mikrofonem, 14-dniowy dostęp do konta Xbox Live Gold, a także kody uprawniające do pobrania gier FIFA 15 oraz Forza Motorsport 5. Natomiast drugi z nich, droższy, bo kosztujący 1999 złotych (cena detaliczna), zaoferuje swoim posiadaczom oprócz tego, o czym wspomnieliśmy wyżej, sensor Kinect, bezprzewodowy kontroler z limitowanej serii Day One, naklejkę Xbox oraz osiągnięcie Day One. Nie zabraknie również kodów na dwie gry – przy okazji tej paczki są to: FIFA 15 i Dance Cental: Spotlight. Więcej na temat obu zestawów przeczytacie w tej wiadomości.

Czy obecność Xbox One na innych rynkach wystarczająco poprawi wyniki Microsoftu? - Xbox One debiutuje w Polsce - wiadomość - 2014-09-05
Czy obecność Xbox One na innych rynkach wystarczająco poprawi wyniki Microsoftu?

Premiera omawianej konsoli to nie tylko możliwość zaopatrzenia się w tytuły ekskluzywne dla tego sprzętu, ale również między innymi dostęp do EA Access, usługi, która - w zamian za comiesięczny abonament - pozwala swoim subskrybentom na nieograniczony dostęp do wybranych produkcji wydanych przez Electronic Arts, zapewnia zniżki oraz daje graczom możliwość wcześniejszego wypróbowania wybranych tytułów.

Jak na razie pod względem poziomu sprzedaży i osiągniętych wyników finansowych bezsprzecznie dominuje Sony ze swoim PlayStation 4. Pod koniec lipca informowaliśmy o tym, że sprzedaż Xbox One zwolniła. Nieco później doszły do nas słuchy, że Microsoft jest na minusie, ponieważ koszty produkcji i marketingu Xboksa One oraz Xboksa 360 przekroczyły osiągnięte przez nie przychody. Układ sił jednak już wkrótce może ulec pewnym zmianom, ponieważ we wrześniu Xbox One debiutuje nie tylko w Polsce. Ósma generacja konsoli od giganta z Redmond pojawi się również w takich państwach jak: Argentyna, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Holandia, Indie, Izrael, Japonia, Korea, Norwegia, Portugalia czy Rosja, a to niewątpliwie wyraźnie poprawi przychody Microsoftu. Warto również dodać, że do końca tego roku XOne ma się doczekać wielu systemowych usprawnień, chociaż niestety nie wszystkie z tych modyfikacji będziemy mogli wypróbować w Polsce.

Zdecydowaliście się już na kupno swojego egzemplarza Xbox One?