Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 listopada 2021, 20:00

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Zobacz swoją historię z marką Xbox w interaktywnym muzeum

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby podsumowanie Waszej osobistej historii z gamingiem? Microsoft właśnie udostępnił z poziomu przeglądarki stylizowane na metaverse muzeum Xboxa. Pozwala ono graczom m.in. na zobaczenie oraz udostępnienie innym swojej własnej przygody z marką i osiągnięć z nią powiązanych.

Microsoft z okazji 20-lecia marki Xbox nie przestaje rozpieszczać fanów. Oprócz wczesnego udostępnienia modułu sieciowego Halo Infinite – a także zapowiedzi serialu na bazie tej serii – oraz dodania kolejnej puli tytułów do wstecznej kompatybilności na swoich konsolach, gigant z Redmond postanowił przybliżyć historię swojego gamingowego środowiska.

Tym samym możemy wejść z poziomu przeglądarki do interaktywnego oraz wykonanego w pełnym 3D muzeum Xboxa (pod tym linkiem). Zbyt passé? Może przekonam Was do zajrzenia, mówiąc, że Wasza historia z marką oraz prywatne osiągnięcia również znalazły tam dla siebie miejsce.

Chętnych na zapoznanie się z historią Xboxa nie brakuje. Źródło: museum.xbox.com

Na starcie powita nas ekran logowania do konta Microsoft. Choć wstęp na „wystawę” nie wymagana zalogowania się, dzięki niemu utworzona zostanie unikalna sekcja z naszymi osobistymi osiągnięciami. Następnie zostaniemy przekierowani do wyboru jednego z sześciu kącików, poświęconych: oryginalnej konsoli Xbox, Xboxowi 360, Xboxowi One, Xboxowi Series X/S, serii Halo oraz naszej prywatnej przygodzie z marką.

Po wybraniu jednego z nich możemy swobodnie poruszać się – wraz z innymi graczami odwiedzającymi muzeum – po przejrzyście zaprojektowanym i przywodzącym skojarzenia z filmem Tron środowisku 3D. Porozrzucane są po nim kafelki z poszczególnymi ciekawostkami i opisami historii marki. O niektórych z nich możemy dowiedzieć się więcej, pozycjonując swoją postać na żółtych okręgach połączonych z poszczególnymi kafelkami. Całość została okraszona relaksacyjną ścieżką dźwiękową.

Twoja własna przygoda z marką Xbox. Źródło: museum.xbox.com

W prawym górnym rogu możemy dostosować swojego awatara, a także m.in. przełączyć się pomiędzy kamerą pierwszo- bądź trzecioosobową oraz udostępnić naszą prywatną sekcję osiągnieć znajomym. Za sprawą ikonki w lewym górnym rogu bezproblemowo powrócimy do wyboru kącika.

Na dole zaś została umieszczona oś czasu, dzięki której możemy zapoznać się z danym tematem w chronologicznym porządku. W muzeum nie zabrakło też miejsca dla bardziej „zabawnych” eksponatów, pokroju czerwonego „pierścienia śmierci”, czy informacji o próbie zakupu przez Microsoft… koncernu Nintendo w 2000 roku. Warto dodać, iż niestety na ten moment polski język nie jest wspierany.