Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

muzeum - newsy i ciekawostki

Taka kolekcja kart graficznych to marzenie każdego gracza PC
Taka kolekcja kart graficznych to marzenie każdego gracza PC

Eklerek, 12 czerwca 2021, 10:01

Powstało pierwsze na świecie muzeum historii kart graficznych. Firma Colorful we współpracy z Nvidią stworzyła kolekcję najważniejszych układów graficznych, od 3dfx Voodoo, przez GeForce 256, aż po najnowsze karty GeForce RTX 3000.

Zobacz, jak rekina ze Szczęk wieszają w muzeum
Zobacz, jak rekina ze Szczęk wieszają w muzeum

EnVakker, 24 listopada 2020, 14:21

Odświeżony model rekina ze Szczęk Stevena Spielberga trafi do Academy Museum of Motion Pictures. Zobaczcie wideo z transportu gigantycznego rekwizytu do muzeum.

Muzeum Komputerów i Gier na Wspieram.to
Muzeum Komputerów i Gier na Wspieram.to

Aquma, 21 czerwca 2018, 14:10

Wrocławska fundacja Dawne Komputery i Gry, znana z organizowania wystaw sprzętu do grania retro, planuje uruchomienie w swojej siedzibie stałej ekspozycji muzealnej. W serwisie Wspieram.to. rozpoczęto zbieranie pieniędzy na ten cel.

Gry i Komputery Minionej Ery – we Wrocławiu powstaje wymarzone muzeum fanów gier

Lavdrynka, 25 maja 2017, 14:45

We Wrocławiu powstanie Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Już w wakacje na terenie Dworca Świebodzkiego będziemy mogli oglądać blisko 1000 modeli sprzętu retro, które przybliżą ducha i historię komputerów oraz gier.

Wizyta na Baker Street 221B
Wizyta na Baker Street 221B

Black Elf, 10 czerwca 2016, 12:52

Sherlock Holmes zgodnie z książkowym pierwowzorem zamieszkiwał Baker Street 221B. Jako postać fikcyjna zawłaszczyła sobie ten adres dożywotnio i nie wyobrażam sobie, aby ten stan miał ulec zmianie w przyszłości. Tłumy ludzi zbierają się na Baker Street w Londynie, gdzie obecnie mieści się jego muzeum. Podekscytowani turyści przeświadczeni są, że właśnie przekraczają próg słynnego adresu. Tymczasem... ulegają sprytnemu przekłamaniu.

Kubrick w Muzeum Narodowym w Krakowie
Kubrick w Muzeum Narodowym w Krakowie

Klaudyna, 27 czerwca 2014, 23:21

Stanley Kubrick + Muzeum Narodowe w Krakowie = świetna wystawa, na której bez znużenia można spędzić całe godziny. Tak ze dwie. Ale to i tak sporo. Sprawdźcie, warto!

Bombowiec Dornier Do 17 do zobaczenia również w Polsce

Wargaming.net Press Release, 11 października 2013, 13:33

Podziemia Rynku - Krakusy, sprawdźcie to!
Podziemia Rynku - Krakusy, sprawdźcie to!

Filip „fsm” Grabski, 18 lipca 2011, 20:47

Czyli fajne podziemne muzeum - kopali przez 5 lat, aż w końcu wpuścili.

Historia komputerów - zobaczyć takie muzeum...
Historia komputerów - zobaczyć takie muzeum...

yasiu, 16 stycznia 2011, 19:29

Od małego bajtla moimi ulubionymi muzeami były trzy tego typu przybytki. Muzeum Kolei w Warszawie, Muzeum Techniki w Warszawie i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wspólne mają ze sobą tyle, że we wszystkich można zobaczyć maszyny i zapoznać się z techniką, jej historią. Dziś, do grona muzeów które chcę zobaczyć, dołączyło jeszcze jedno.

Muzeum Lotnictwa Kraków
Muzeum Lotnictwa Kraków

Soulcatcher, 3 października 2010, 21:55

Krakowskie Muzeum Lotnictwa to nic nowego, pamiętam go jeszcze z czasów swojego dzieciństwa gdy śliczne błyszczące rosyjskie odrzutowe MIGi wydawały mi się co najmniej rakietami kosmicznymi. Ostatnio dodano jednak nowy budynek i powiększono ekspozycję, wybrałem się więc zweryfikować swoje młodzieńcze sny o lataniu. Muzeum nie powala na kolana ale dla miłośnika awiacji z pewnością będzie bardzo ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem.