Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2018, 14:10

autor: Aquma

Muzeum Komputerów i Gier na Wspieram.to

Wrocławska fundacja Dawne Komputery i Gry, znana z organizowania wystaw sprzętu do grania retro, planuje uruchomienie w swojej siedzibie stałej ekspozycji muzealnej. W serwisie Wspieram.to. rozpoczęto zbieranie pieniędzy na ten cel.

Muzeum Komputerów i Gier szuka funduszy na Wspieram.to - Muzeum Komputerów i Gier na Wspieram.to - wiadomość - 2018-06-21
Muzeum Komputerów i Gier szuka funduszy na Wspieram.to

Znana fundacja Dawne Komputery i Gry, od niemal 10 lat organizująca liczne (na dzień dzisiejszy 121) interaktywne wystawy starych komputerów i konsol w różnych częściach kraju (a nawet poza jego granicami, np. w Estonii), postanowiła w końcu otworzyć w swojej siedzibie we Wrocławiu stałą ekspozycję muzealną. W związku z tym zespół uruchomił kampanię crowdfundingową w serwisie Wspieram.to, której celem jest zebranie dodatkowych funduszy.

Planowana ekspozycja będzie składała się z dwóch całkowicie interaktywnych sal, w których znajdzie się około trzydzieści egzemplarzy komputerów i konsol sprzed kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Mowa tu zarówno o takich prastarych maszynach jak PONG-i, Atari 2600 czy Commodore 64, jak i nieco nowszych, pokroju PlayStation 2 czy GameCube. Na sprzęcie oczywiście będzie można swobodnie grać.

Na osoby, które wesprą inicjatywę, czeka szereg ciekawych nagród. Ci, którzy zdecydują się przekazać na omawiany cel 50 zł lub więcej, zostaną wymienieni na specjalnej liście darczyńców, która znajdzie się na jednej ze ścian muzeum, zaś przelewając połowę tej sumy, możemy liczyć na podziękowanie na stronie internetowej. Wkład na poziomie 250 zł gwarantuje dodatkowo imienne zaproszenie na otwarcie oraz towarzyszące mu afterparty albo roczny karnet. Ostatni z przewidzianych pułapów to 1000 zł lub więcej – wykonując przelew na taką kwotę, uzyskamy (poza wszystkimi pozostałymi bonusami) prawo do zorganizowania w siedzibie muzeum własnej imprezy dla maksymalnie 15 osób.

  1. Dawne Komputery i Gry – strona oficjalna
  2. Muzeum Komputerów i Gier – Wspieram.to