Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2020, 14:21

autor: EnVakker

Zobacz, jak rekina ze Szczęk wieszają w muzeum

Odświeżony model rekina ze Szczęk Stevena Spielberga trafi do Academy Museum of Motion Pictures. Zobaczcie wideo z transportu gigantycznego rekwizytu do muzeum.

Szczęki Stevena Spielberga to dziś już legendarny blockbuster, którego ikonicznym elementem jest oczywiście właściciel tytułowych szczęk, czyli morderczy rekin. Film przeraził w 1975 roku publiczność i zarobił oszałamiające 471 milionów dolarów przy zaledwie 7-milionowym budżecie.

Zobacz, jak rekina ze Szczęk wieszają w muzeum - ilustracja #1
Szczęki (1975, reż. Steven Spielberg)

Wszyscy ciekawi, jak wyglądał model przerażającej ryby użyty do filmu, już wkrótce będą mogli zobaczyć go na własne oczy w Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles, które zostanie otwarte w kwietniu 2021 roku. Znajdzie się w nim czwarty rekwizyt użyty do pierwszej części filmu, jedyny zachowany w dobrym stanie. Aby móc trafić na wystawę, został on dodatkowo odświeżony przez specjalistę od efektów specjalnych Grega Nicotero.

A ci, którzy nie mają ochoty czekać do kwietnia i lecieć do Ameryki, mogą obejrzeć po prostu ten filmik z tranportowania eksponatu na salę muzalną: