Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2017, 12:00

Xbox Live z 55 milionami użytkowników miesięcznie

Firma Microsoft pochwaliła się, że do 55 milionów wzrosła liczba osób korzystających z serwisu Xbox Live przynajmniej raz w miesiącu. Ponadto gigant z Redmond ujawnił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał 2016 roku - przychody całej spółki wyniosły w tym czasie 24,1 miliarda dolarów.

Firma Microsoft opublikowała raport podsumowujący wyniki finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku. Poinformowała również, że do 55 milionów wzrosła liczba użytkowników usługi Xbox Live, którzy korzystają z niej przynajmniej raz w miesiącu.

Zwiększone przychody z usług i gier wynagrodziły firmie słabsze wyniki ze sprzedaży sprzętu. - Xbox Live z 55 milionami użytkowników miesięcznie - wiadomość - 2017-01-30
Zwiększone przychody z usług i gier wynagrodziły firmie słabsze wyniki ze sprzedaży sprzętu.

Taki wynik jest imponujący, choć należy pamiętać, że pod uwagę wzięto nie tylko osoby korzystające z konsol, ale również graczy pecetowych oraz mobilnych logujących się do usługi.

Przychody z abonamentów i dystrybucji elektronicznej gier wyniosły ponad miliard dolarów. W sumie wygenerowane przez dział elektronicznej rozrywki kwoty były mniejsze o 3% niż w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku, ale to wynikało głównie z obniżek cen sprzętu.

Jeśli chodzi o całą firmę, to w okresie od 1 października do 31 grudnia 2016 roku wpływy sięgnęły 24,1 mld dolarów, a czysty zysk zamknął się w kwocie 5,2 mld dolarów.

Dział konsumencki, obejmujący systemy operacyjne, konsole, gry i telefony wygenerował 11,8 mld dolarów, czyli o 5% mniej niż w czwartym kwartale 2015 roku. Powodem spadku była głównie agonia sekcji smartfonowej i wspomniane już obniżki cen konsol. Natomiast przychody ze sprzedaży systemu Windows wzrosły o 5%.

Xbox Live z 55 milionami użytkowników miesięcznie - ilustracja #2

Do tej pory sprzedano 26 mln egzemplarzy Xboksa One. Liczba ta wygląda dosyć słabo na tle wyniku PlayStation 4 (55 mln sztuk), ale jednocześnie najnowsza konsola Microsoftu sprzedaje się mimo wszystko szybciej niż poprzednia generacja, czyli Xbox 360.

Firma z pewnością chciałaby być liderem obecnego wyścigu konsol lub chociażby mocno skrócić dystans do konkurencyjnego Sony, ale w sumie Microsoft i tak nie ma większych powodów do narzekań.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft