Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2007, 11:01

autor: Misiek

Xbox 360 Core zostanie zastąpiony przez Xbox 360 Arcade?

Dwa dni temu pisaliśmy Wam o tym, że menadżerowie sieci GameStop otrzymali od zarządu polecenie usunięcia wszystkich reklam Xboxa 360 Core ze sklepów. Jako uzasadnienie podawano fakt, że Microsoft nie będzie już więcej dostarczał tej konsoli. Teraz wiemy już, że zostanie ona najprawdopodobniej zamieniona na zestaw Xbox 360 Arcade.

Dwa dni temu pisaliśmy Wam o tym, że menadżerowie sklepów GameStop otrzymali od zarządu polecenie usunięcia wszystkich reklam Xboxa 360 Core ze sklepów. Jako uzasadnienie podawano fakt, że Microsoft nie będzie już więcej dostarczał tej konsoli. Teraz wiemy już, że zostanie ona najprawdopodobniej zamieniona na zestaw Xbox 360 Arcade.

Dwie znane sieci handlowe – Toys R oraz Amazon.com– już zaczęły przyjmować zamówienia na nowy model. Jako datę jego premiery podają odpowiednio 23 oraz 25 października. Xbox 360 Arcade ma kosztować tyle samo, ile dotychczas trzeba było płacić za zestaw Core, a więc 279,99$.

Xbox 360 Core zostanie zastąpiony przez Xbox 360 Arcade? - ilustracja #1

Choć to jeszcze niepotwierdzone informacje, dowiedzieliśmy się, co ma znaleźć się w powyższym pudełku. Klienci mają dostać konsolę (z portem HDMI), bezprzewodowy joypad, kartę pamięci o pojemności 256 MB oraz płytę z pięcioma grami znanymi z Xbox Live Arcade: (Boom-Boom Rocket, Pac-man, Uno, Feeding Frenzy oraz Luxor 2). Tym samym za cenę dotychczasowego zestawu Core, będzie można dostać znacznie bogatszą wersję Xboxa 360.

Microsoft jak na razie nie potwierdził tych rewelacji. Gdy tylko dowiem się czegoś nowego w tym temacie, damy Wam znać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.