Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 października 2007, 11:50

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Zmiany w zestawie Xbox 360 Core na horyzoncie?

Wygląda na to, że Xbox 360 Core w wersji, jaka do tej pory jest dostępna, przestanie być sprzedawany. Nie musi to jednak oznaczać, że Microsoft zrezygnuje całkowicie z najtańszego modelu X360.

Wygląda na to, że Xbox 360 Core w wersji, jaka do tej pory jest dostępna, przestanie być sprzedawany. Nie musi to jednak oznaczać, że Microsoft zrezygnuje całkowicie z najtańszego modelu X360.

Przypominamy, że po zapoznaniu się ze statystykami sprzedaży Sony zdecydowało się wstrzymać produkcję wersji PS3 z dyskiem twardym o pojemności 20 GB, która miała być właśnie odpowiedzią na X360 Core Microsoftu. Uznano, że skoro i tak największym powodzeniem cieszy się droższy model, nie ma sensu inwestować w tańszy.

Jak poinformował serwis Kotaku, menadżerowie placówek amerykańskiej sieci handlowej GameStop otrzymali od zarządu polecenie usunięcia wszystkich reklam Core ze sklepu. Jako uzasadnienie podano fakt, że Microsoft nie będzie już więcej dostarczał tej konsoli. Czyżby oznaczało to, że gigant z Redmond postanowił pójść w ślady konkurencji? Niekoniecznie.

W końcu po sierpniowej obniżce ceny konsoli model Core kosztuje tyle, ile mniej zaawansowane technologicznie Wii. Trudno więc wierzyć, że Microsoft chce zrezygnować z produktu udostępnianego w tak przystępnej cenie. Znalazło to potwierdzenie w słowach przedstawiciela wspomnianej firmy poproszonego przez serwis GameSpot o skomentowanie sprawy. Przyznał on, że Microsoft w dalszym ciągu produkuje konsole Core i zapewnił, że nie ma planów rezygnacji z tej wersji X360.

Jak więc można wytłumaczyć rozesłaną do sieci GameStop informację? Najprawdopodobniej chodzi tu o zbliżające się święta Bożego Narodzenia, na które Microsoft chce przygotować nową wersję Core. Trudno jednak przewidzieć, czy chodzi o zmianę zawartości zestawu (np. zamianę kontrolerów przewodowych na bezprzewodowe) czy też większe modyfikacje. Z pewnością sytuacja powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni.