Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 listopada 2013, 14:15

autor: Orlov

Wszystkie stacjonarne konsole PlayStation zestawione na infografice

Na tydzień przed europejską premierą PlayStation 4, brytyjska firma Westbase Technology dokonała ciekawego zestawienia wszystkich stacjonarnych konsol Sony. Infografika przedstawia wyniki sprzedaży każdego ze sprzętów i kluczowe momenty ich historii.

Wszystkie stacjonarne konsole PlayStation zestawione na infografice - ilustracja #1

Premiera nowej generacji sprzętu to często nieuniknione porównania do poprzednich wersji. Zestawienia z młodszymi siostrami nie ominęły też PlayStation 4, najnowszej konsoli firmy Sony. Przygotowana przez brytyjską firmę Westbase Technology infografika przedstawia wyniki sprzedaży każdej ze stacjonarnych PlayStation, oraz wskazuje najważniejsze wydarzenia z ich historii.

Historia PlayStation w pigułce - Wszystkie stacjonarne konsole PlayStation zestawione na infografice - wiadomość - 2013-11-22
Historia PlayStation w pigułce

Wiele wskazuje na to, że PlayStation 4 poradzi sobie nie gorzej niż poprzedniczki – już w ciągu pierwszej doby, w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, konsola znalazła ponad milion nabywców. PlayStation 2, najlepiej sprzedająca się konsola w historii branży, potrzebowała na podobny wynik trzech dni.

PlayStation 4 pojawi się w krajach Ameryki Południowej i Europie, w tym Polsce, 29 listopada. W naszym kraju dostępna będzie w cenie od 1790 złotych za zestaw podstawowy (konsola, kontroler i kabel HDMI).

Wszystkie stacjonarne konsole PlayStation zestawione na infografice - ilustracja #3Pierwsza konsola marki PlayStation zadebiutowała na rynku w grudniu 1994 roku, z miejsca odnosząc ogromny sukces i sprzedając się w 100 mln egzemplarzy. Zdetronizowała ją dopiero jej następczyni – PlayStation 2 trafiło w ręce 155 mln graczy i do dziś jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. PlayStation 3 nie przebiło wyników starszego rodzeństwa, znajdując ponad 80 mln klientów.