Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 14:12

autor: luckie

LEGO The Hobbit w drodze

Studio Traveller’s Tales, twórcy gier sygnowanych marką LEGO, wzięło na warsztat ekranizację Hobbita. LEGO The Hobbit ukaże się w 2014 roku na wszystkich najpopularniejszych platformach sprzętowych, w tym na konsolach nowej generacji.

Filmowa adaptacja powieści Hobbit doczeka się legutkowej „ekranizacji”. Produkcją LEGO The Hobbit tradycyjnie zajmie się studio Traveller’s Tales – twórcy cyklu gier łączących słynne filmowe marki z duńskimi klockami. Informacja na ten temat po raz pierwszy pojawiła się w formie reklamy na odwrocie instrukcji w zestawie klocków LEGO dedykowanym młodszym fanom Hobbita. Gra ukaże się w 2014 roku na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360, Xboksie One, Wii U oraz Nintendo 3DS.

Po LEGO The Lord of the Rings, ogłoszenie LEGO The Hobbit nie jest wielkim zaskoczeniem - LEGO The Hobbit w drodze - wiadomość - 2013-11-22
Po LEGO The Lord of the Rings, ogłoszenie LEGO The Hobbit nie jest wielkim zaskoczeniem
LEGO The Hobbit w skrócie
  1. Producent: Traveller’s Tales
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  3. Platformy docelowe: PC, PS3, PS4, X360, XONE, WiiU, 3DS
  4. Data premiery: 2014 rok

Choć na razie nie podano zbyt wiele konkretnych informacji na temat produkcji, osoby zaznajomione z serią gier wideo sygnowanych marką LEGO oraz twórczością J. R. R. Tolkiena lub Petera Jacksona dobrze wiedzą, czego spodziewać się po LEGO The Hobbit. Graczom niewątpliwie przyjdzie wziąć udział w kilkunastu zręcznościowo-logicznych misjach odpowiadających różnym etapom podróży Bilbo Bagginsa i kompanii krasnoludów do Samotnej Góry.

Produkcja najpewniej będzie obejmowała całą filmową trylogię – począwszy od Hobbit: Niezwykła podróż, przez debiutujący w grudniu tego roku Hobbit: Pustkowie Smauga, aż po zaplanowany na 2014 rok Hobbit: Tam i z powrotem. LEGO The Hobbit prawdopodobnie ukaże się po premierze finału przygód Bilba na dużym ekranie – choć nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

W LEGO The Hobbit pojawią się znane z filmów postaci odwzorowane jako figurki LEGO: Bilbo Baggins, Gandalf Szary, Thorin Dębowa Tarcza, Legolas i inni. Oczywiście nie może zabraknąć specyficznego dla serii humoru oraz charakterystycznej grafiki.

Seria gier LEGO od Traveller’s Tales została zapoczątkowana w 2005 roku wraz z premierą LEGO Star Wars. Oryginalne podejście do tematyki Gwiezdnych Wojen spotkało się z entuzjastyczną reakcją graczy. Wkrótce powstała równie udana kontynuacja produkcji – LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, a z czasem zaczęto adaptować w ten sposób inne kultowe filmy (i nie tylko). Do tej pory cykl objął m.in. takie marki, jak Indiana Jones, Batman, Harry Potter, Piraci z Karaibów czy Władca Pierścieni.

  1. Oficjalna strona zestawów LEGO The Hobbit
  2. Jak to jest z serią LEGO?