Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 14:07

Assassin's Creed IV: Black Flag - pórównanie grafiki na PC i Xboksie 360

Zapraszamy do zapoznania się z kilkuminutowym filmikiem prezentującym różnice i podobieństwa graficzne w grze Assassin's Creed IV: Black Flag w edycjach na PC i Xboksa 360. W przypadku wersji PC sprawdzamy również jak gra wygląda na minimalnych i maksymalnych ustawieniach grafiki.

Pecetowcy od wczoraj mogą cieszyć się nową odsłoną serii Assassin’s Creed, wobec czego postanowiliśmy sprawdzić jak prezentuje się ona na maksymalnych i minimalnych detalach na sprzęcie ze średniej półki. Na doczepkę, w filmiku znajdziecie też porównanie z wersją przeznaczoną na konsolę Xbox 360.

 Assassin's Creed IV: Black Flag - Assassin's Creed IV: Black Flag - pórównanie grafiki na PC i Xboksie 360 - wiadomość - 2013-11-22
Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag najlepiej oczywiście prezentuje się na komputerze PC w maksymalnych detalach graficznych. Komputer testowy nie zawsze radził sobie w czasie gry z płynnym wyświetlaniem animacji, co staje sie jeszcze bardziej widoczne podczas zwolnienia tempa animacji w programie montażowym. Na ustawieniach minimalnych gra chodzi bardzo dobrze, ale trzeba przyznać, że wygląda zdecydowanie brzydziej od edycji na konsolę Microsoftu i to nawet wtedy, kiedy rozdzielczość filmiku z Xboksa 360 została sztucznie podwyższona do 1080p. Gorzej natomiast w wersji na konsole prezentują się tekstury.

Przy maksymalnych ustawieniach warto zwrócić uwagę na znakomity wygląd wody, miękkie cienie, brak poszarpanych krawędzi olinowania statku dzięki technologi TXAA czy znacznie bogatszą i bardziej soczystą roślinność. W dodatku poruszaną przez przechodzacą postać. Między innymi tego efektu pozbawione zostały konsole.

  1. Porównanie ustawień graficznych w grze Assassin’s Creed IV: Black Flag - wersja HD.

Konfiguracja komputera testowego

Procesor

Intel Core i5-2500 CPU @3.30 GHz

Płyta główna

msi P67A-GD55 (B3)

Karta graficzna

GeForce GTX 660 Ti 2GB GDDR5

Pamięć RAM

8GB