Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 listopada 2013, 12:03

autor: Góral

PlayStation 4 w 24 godziny sprzedało się w ilości przekraczającej milion egzemplarzy

W dzień premiery PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, urządzenie sprzedało się w ilości ponad miliona egzemplarzy. W ramach porównania, PlayStation 2, obecnie druga największa premiera konsol ze stajni Sony, potrzebowało 3 dni do uzyskania takiego wyniku.

PlayStation 4 znalazło ponad milion klientów w ciągu pierwszego dnia obecności na rynku. - PlayStation 4 w 24 godziny sprzedało się w ilości przekraczającej milion egzemplarzy - wiadomość - 2013-11-17
PlayStation 4 znalazło ponad milion klientów w ciągu pierwszego dnia obecności na rynku.

Podczas pierwszych 24 godzin obecności na rynku konsoli PlayStation 4, firmie Sony udało się sprzedać ponad milion egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, co jest najlepszym wynikiem osiągniętym przez którekolwiek urządzenie w historii marki PlayStation. Wcześniej najlepszy start zanotowało PlayStation 2. Sprzęt debiutował jednak tylko w Japonii i do pierwszego miliona dobił „dopiero” po 3 dniach obecności na rynku.

Czwarta konsola japońskiego koncernu ukazała się na rynku dwa dni temu i zebrała pochlebne opinie, jednak nie obeszło się też bez problemów. Urządzenie na razie cierpi na chorobę wieku dziecięcego, nie posiadając większej ilości gier typu „must-have”. Dodatkowo niektórzy klienci skarżą się na problemy techniczne, o czym informowaliśmy wczoraj. Jakkolwiek by jednak nie było, Sony udało się z przytupem wejść na rynek konsol nowej generacji.

Premiera PlayStation 4 nastąpi w Europie 29 listopada, w tym także w Polsce. Urządzenie pojawi się w rodzimych sklepach w cenie około 1790 zł za podstawowy zestaw (konsola, kontroler i kabel HDMI). Kilka dni temu okazało się jednak, że może być problem z dostępnością konsol na terenie naszego kraju.

PlayStation 4 w 24 godziny sprzedało się w ilości przekraczającej milion egzemplarzy - ilustracja #2PlayStation to rodzina konsol stacjonarnych i przenośnych, produkowanych przez firmę Sony. Pierwsze urządzenie ukazało się na rynku w grudniu 1994 roku i ogromny sukces. Japoński koncern poszedł za ciosem w marcu 2000 roku, wypuszczając na rynek PlayStation 2, której całkowita sprzedaż przekroczyła 150 mln egzemplarzy. Produkcję sprzętu zakończono dopiero pod koniec 2012 roku. Natomiast PlayStation 3 trafiło do japońskich sklepów 11 listopada 2006 roku i do tej pory udało się jej znaleźć ponad 80 mln klientów. W sprzedaży znajdują się także dwa handheldy – PSP oraz PS Vita.