Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 lutego 2010, 11:45

autor: Vercetti

W przyszłym roku Sony będzie zarabiać na PS3

Nie jest tajemnicą, że Sony wciąż musi dopłacać do każdej sztuki PlayStation 3. Koszty poszczególnych podzespołów wciąż przewyższają rynkową wartość konsoli. Jednak o ile na starcie PS3 w 2006 r. japoński gigant tracił na pojedynczej sztuce swojego sprzętu nawet do 200 dolarów, to w grudniu ubiegłego roku kwotę tę udało się już zredukować do zaledwie 37 USD.

Nie jest tajemnicą, że Sony wciąż musi dopłacać do każdej sztuki PlayStation 3. Koszty poszczególnych podzespołów wciąż przewyższają rynkową wartość konsoli. Jednak o ile na starcie PS3 w 2006 r. japoński gigant tracił na pojedynczej sztuce swojego sprzętu nawet do 200 dolarów, to w grudniu ubiegłego roku kwotę tę udało się już zredukować do zaledwie 37 USD. Bardzo możliwe, że w przyszłym roku producent PlayStation 3 zacznie wreszcie na swojej platformie zarabiać.

W przyszłym roku Sony będzie zarabiać na PS3 - ilustracja #1

Jak podaje Wall Street Journal, po kosztownym okresie restrukturyzacji firma wyszła w ostatnim kwartale na prostą i zmniejszyła straty w produkcji PS3 do 18 dolarów na sztukę. Wprowadzenie na rynek PlayStation 3 w wersji Slim okazało się marketingowym strzałem w dziesiątkę i pozwoliło szefom Sony wysnuć wnioski, że dzięki coraz lepszej sprzedaży konsoli już w 2011 r. sprzęt może przynieść koncernowi oczekiwane zyski.

Tak przynajmniej twierdzi Nobuyuki Oneda, firmowy specjalista od finansów, zdaniem którego Sony ma już najgorsze za sobą - w ostatnim kwartale korporacja odnotowała zysk operacyjny na poziomie 146 mld jenów. Również sprzedaż PS3 uległa ostatnio poprawie i konsola goni już wyniki Xboksa 360. Do tej pory maszynę Sony zakupiło 33,5 mln nabywców. Sprzęt Microsoftu trafił do 39 mln osób.