Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 czerwca 2014, 19:15

autor: Ender

Oficjalne pecetowe sterowniki dla gamepada konsoli Xbox One

Microsoft opublikował nową wersję oficjalnych pecetowych sterowników, które przeznaczone są dla kontrolera konsoli Xbox One. Dzięki nim gamepad powinien współpracować bez problemu ze wszystkimi grami, które korzystają z padów Xboksa 360.

Nowy xboksowy kontroler może pochwalić się udoskonalonym d-padem oraz gałkami analogowymi - Oficjalne pecetowe sterowniki dla gamepada konsoli Xbox One - wiadomość - 2014-06-05
Nowy xboksowy kontroler może pochwalić się udoskonalonym d-padem oraz gałkami analogowymi

Na oficjalnym xboksowym blogu Majora Nelsona pojawiła się nowa wersja sterowników PC, które przeznaczone są dla gamepada Xboksa One. Microsoft zapewnia, że pozwalają one na bezproblemową zabawę z nowym kontrolerem w grach, które przystosowane są do współpracy z padami Xboksa 360. Aby móc móc skorzystać z tej możliwości musimy jednak najpierw podłączyć kontroler bezpośrednio do komputera przy pomocy kabla micro USB. Microsoft nie wypuścił na razie na rynek oficjalnego pecetowego odbiornika wi-fi, pozwalającego na bezprzewodowe funkcjonowanie urządzenia. Na razie nie wiadomo czy firma ma w ogóle ma taki zamiar.

Przypomnijmy, że do tej pory gigant z Redmond nie przejmował się specjalnie graczami, którzy potencjalnie chcieliby skorzystać z nowego gamepada także na swoich pecetach. W czasie zapowiedzi Xboksa One, przedstawiciele firmy przyznali, że kontroler na PC otrzyma oficjalne wsparcie dopiero w 2014 roku. Przez ostanie miesiące, nad nieoficjalnymi rozwiązaniami i sterownikami z różnym skutkiem pracowało wielu modderów oraz programistów amatorów. We wpisie na blogu, Major Nelson zapewnił, że wkrótce nowa wersja sterowników Microsoftu będzie dostępna również na stronach koncernu i wejdzie w skład kolejnych update'ów systemów z rodziny Windows.

  1. Sterowniki PC dla kontrolera konsoli Xbox One (systemy 32-bitowe)
  2. Sterowniki PC dla kontrolera konsoli Xbox One (systemy 64-bitowe)
  3. Blog Majora Nelsona