Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 maja 2010, 09:08

Obcy i Predator przetestują twoją kartę grafiki z obsługą DX11

Studio Rebellion opublikowało w Sieci samodzielny benchmark DirectX 11 stworzony na silniku graficznym strzelaniny FPP Aliens vs Predator. Plik, ważący 303 MB, umożliwia graczom przeprowadzenie testów kart grafiki robiących użytek z najnowszych bibliotek DX.

Studio Rebellion opublikowało w Sieci samodzielny benchmark DirectX 11 stworzony na silniku graficznym strzelaniny FPP Aliens vs Predator. Plik, ważący 303 MB, umożliwia graczom przeprowadzenie testów kart grafiki, robiących użytek z najnowszych bibliotek DX.

Benchmark wyświetla na ekranie falę xenomorphów, robiąc przy tym użytek z wielu zaawansowanych technik (teselacja, zaawansowane cienie, Screen Space Ambient Occlusion) oraz wymagając do płynnego działania całkiem mocnego sprzętu. Pod koniec prezentacji testujący otrzymuje szansę zapoznania się ze statystykami pokazu – w tym średnią liczbą klatek na sekundę.

Sama publikacja ma oczywiście w dużej części charakter promocyjny. Aliens vs Predator to bowiem najnowsza produkcja opowiadająca o walce Obcych, Predatorów oraz żołnierzy Marines. Została wydana na rynku w lutym bieżącego roku przez firmę SEGA, w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra sprzedała się dobrze, ale oczywiście nie zaszkodzi jej, gdy zakup rozważy jeszcze kilka dodatkowych osób.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej