Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 20 listopada 2008, 12:00

autor: Animol

nVidia wypuszcza nowe sterowniki

Kalifornijska korporacja nVidia wypuściła właśnie kolejną wersję sterowników do swoich kart graficznych, tym razem z numerkiem 180.48. Mowa oczywiście o „pełnych” driverach z certyfikatem WHQL.

Kalifornijska korporacja nVidia wypuściła właśnie kolejną wersję sterowników do swoich kart graficznych, tym razem z numerkiem 180.48. Mowa oczywiście o „pełnych” driverach z certyfikatem WHQL.

Z zaimplementowanych nowości nVidia podkreśla:

 • możliwość korzystania z technologii SLI na maszynach z płytą główną na chipsecie Intel X58 – dotyczy kart GeForce GTX 280 i GTX 260 oraz 9800 GX2, 9800 GTX i 9800 GTX+,
 • możliwość wykorzystania dedykowanej karty graficznej do akceleracji technologii PhysX – jedna (lub więcej) kart zajmie się wtedy standardowym przetwarzaniem grafiki, a ta dedykowana całą swoją moc poświęci na obliczanie efektownej fizyki w grze.

Ponadto w opisie sterowników dla Visty mowa jest o dodaniu technologii SLI Multi-monitor. Umożliwia ona posiadaczom kilku monitorów oraz kart połączonych w trybie SLI wybór między podziałem mocy na poszczególne ekrany lub jej skoncentrowaniem na jednym – dla osiągnięcia najwyższej wydajności.

A skoro już o niej mowa, nie zabrakło porównań osiągów w różnych aplikacjach w stosunku do driverów w wersji 178. Tutaj 10%, tam 25% – wszystko w zależności od posiadanego sprzętu, ustawień gry oraz aktualnej prędkości wiatru w Ułan Bator, a więc jeśli komuś bardzo zależy na tych procentach, to musi przekonać się sam. Tak czy inaczej, producent wymienia następujące wzrosty wydajności:

 1. do 10% w 3DMark Vantage,
 2. do 13% w Assassin's Creed,
 3. do 13% w BioShocku,
 4. do 15% w Company of Heroes: Opposing Fronts,
 5. do 10% w Crysis Warhead,
 6. do 25% w Devil May Cry 4,
 7. do 38% w Far Cry 2,
 8. do 18% w Race Driver: GRID,
 9. do 80% w Lost Planet: Colonies,
 10. do 18% w World in Conflict.

Sterowniki dostępne są w wersjach zarówno na Windowsa Vistę jak i oczywiście XP, a pobrać je możecie ze strony nVidii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.