Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 listopada 2015, 13:30

autor: Meehow

NVIDIA wypuściła nowe sterowniki GeForce; okazja dla użytkowników GeForce Experience

Firma NVIDIA wypuściła nowe sterowniki GeForce, zapewniające m.in. lepszą wydajność w Call of Duty: Black Ops III i Anno 2205. Ponadto ogłoszony został konkurs dla użytkowników platformy GeForce Experience z różnego rodzaju nagrodami rzeczowymi.

NVIDIA przygotowała zachętę dla osób niekorzystających z aplikacji GeForce Experience. - NVIDIA wypuściła nowe sterowniki GeForce; okazja dla użytkowników GeForce Experience - wiadomość - 2015-11-05
NVIDIA przygotowała zachętę dla osób niekorzystających z aplikacji GeForce Experience.

Firma NVIDIA wypuściła nowy zestaw sterowników do kart GeForce oznaczony numerem 358.87 WHQL. Oprogramowanie zwiększa wydajność w debiutującym jutro Call of Duty: Black Ops III, Anno 2205, które dzisiaj ma premierę, oraz w War Thunder (po ostatnim patchu wprowadzającym obsługę technologii GameWorks). Ponadto dodano i zmodyfikowano kilka profilów SLI, m.in. dla Act of Aggresion, StarCraft II czy Sword Coast Legends. Nie obeszło się również bez zlikwidowania szeregu błędów stwierdzonych w systemie operacyjnym Windows 10. W tym miejscu można zapoznać się z pełną dokumentacją w języku angielskim. Obsługiwane układy to karty grafiki GeForce z serii 400, 500, 600, 700, 800M i 900 wraz z ich mobilnymi odpowiednikami (gdzie dotyczy). Rzeczone sterowniki można pobrać bezpośrednio z zasobów serwisu gry-online.pl.

Okazja dla użytkowników GeForce Experience

Warto również wspomnieć o okazji, jaką przygotowała firma NVIDIA dla obecnych i przyszłych użytkowników platformy GeForce Experience.

Mamy również przyjemność ogłosić, że zarejestrowani użytkownicy aplikacji GeForce Experience będą mieli szansę zdobyć wspaniałe nagrody rzeczowe. Wystarczy po prostu za jej pośrednictwem pobrać najnowszy sterownik do karty graficznej. Wśród nagród o łącznej wartości ponad 100 000 dolarów są między innymi gry Assassin's Creed: Syndicate , Call of Duty: Black Ops III, trzecia gra, której tytułu na razie nie możemy zdradzić (ale zapewniamy, że jest świetna), karty graficzne GeForce GTX 980 Ti, karty graficzne GeForce GTX 960, karty graficzne GeForce GTX 950 oraz zestawy z konsolą SHIELD Android TV.

Oczywiście osoby śledzące poczynania „zielonych” z łatwością zauważą połączenie powyższej, niewątpliwie kuszącej okazji z niedawnym ogłoszeniem firmy NVIDIA w sprawie ekskluzywności sporej części aktualizacji oprogramowania GeForce dla zarejestrowanych użytkowników GeForce Experience. W ramach przypomnienia: od grudnia bieżącego roku znakomita większość wypuszczanych sterowników – czyli głównie te poprawiające wydajność w najnowszych grach (Game Ready) – dystrybuowana będzie wyłącznie za pośrednitwem GeForce Experience. Innymi słowy, NVIDIA przechodzi z opcjonalności do ultimatum. W pozostałych źródłach (np. na stronie geforce.com czy usłudze Windows Update) aktualizacje publikowane będą w systemie kwartalnym, a więc w naprawdę sporych odstępach czasowych, i skupią się na eliminacji błędów, wprowadzaniu nowych funkcji i tym podobnych sprawach. Gdyby tego było mało, GeForce Experience aktualnie nie przewiduje możliwości powrotu do starszej wersji sterownika, gdyby nowa sprawiała jakieś problemy.

Jeśli nie korzystacie z GeForce Experience, pod tym adresem możecie pobrać ową aplikację i zapoznać się z oferowanymi przez nią funkcjami. Co ciekawe, jeśli wierzyć danym, około 90% posiadaczy kart GeForce już w tym momencie pobiera sterowniki za pomocą GeForce Experience. Zapewne nie dotyczy to osób posiadających starsze układy, które nie wspierają owej platformy, niemniej wyżej opisana próba ekspansji wydaje się stać w sprzeczności z tak wysoką wartością. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko się wyjaśni.