Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 listopada 2015, 13:35

autor: Jiker

Tengami - nietypowa przygodówka zadebiutowała na Androidzie

Na platformie Google Play zadebiutowała Tengami, unikalna przygodówka autorstwa studia Nyamyam. Akcja gry osadzona jest w średniowiecznej Japonii, a grafika zaprojektowana została tak, aby przypominała książki z otwierającymi się obrazkami.

Intrygująca i piękna wizualnie przygodówka Tengami – pierwsze dzieło brytyjskiego zespołu Nyamyam – po blisko dwóch latach od premiery w App Store debiutuje na platformie Google Play. Wielokrotnie nagradzany tytuł, który w międzyczasie mieli okazję poznać również pecetowcy oraz posiadacze konsoli Wii U, został wydany w modelu premium, a więc bez jakichkolwiek mikropłatności, i kosztuje około 17 złotych.

W Tengami trafiamy do średniowiecznej Japonii, której rzeczywistość wzbogacona została o elementy wierzeń i mitów, jakimi żyli ówcześni Japończycy. Przedstawiony tu świat został ukazany w formie książkowych stronic, a sposób jego wykonania przywodzi na myśl tradycyjne japońskie obrazy malowane na papierze czerpanym washi. Podziwiając kolejne sceny, poznajemy kolejne fakty z życia pewnego młodego samuraja, biorącego udział w niebezpiecznej wyprawie.

Taki, a nie inny sposób prezentacji pozwolił twórcom na dostarczenie graczom nie tylko niezapomnianych doznań wizualnych, ale również na wprowadzenie do gry bardzo nietypowych zagadek. Każda kolejna plansza stanowi oddzielne wyzwanie logiczne, którego pokonanie wymaga manipulowania otoczeniem, właściwego użycia rozmaitych mechanizmów oraz wchodzenia w interakcje z zamieszkującymi świat ludźmi, zwierzętami oraz nadnaturalnymi istotami. W grze nie znajdziecie żadnych sekwencji zręcznościowych – rozgrywka sprowadza się do eksploracji i rozwiązywania zagadek.

Co ciekawe, studio Nyamyam zostało założone przez Philipa Tossella, Jennifer Schneidereit oraz Ryo Agarie. Cała trójka przez wiele lat piastowała wysokie stanowiska w firmie Rare, mającej w dorobku takie marki jak Donkey Kong Country, GoldenEye 007, Banjo-Kazooie, Perfect Dark i Conker's Bad Fur Day.