Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 6 kwietnia 2010, 11:20

autor: omadaha

Nintendo Wii najbardziej dochodową konsolą nowej generacji

Według danych z raportu opublikowanego niedawno przez Ibis Capital – firmę zajmującą się inwestycjami i doradztwem w sektorze medialnym, konsola Nintendo Wii odpowiada za 47% dochodów rynku konsol nowej generacji i przewyższa pod tym względem Xboksa 360 i PlayStation 3.

Według danych z raportu opublikowanego niedawno przez Ibis Capital – firmę zajmującą się inwestycjami i doradztwem w sektorze medialnym, konsola Nintendo Wii odpowiada za 47% przychodów rynku konsol nowej generacji i przewyższa pod tym względem Xboksa 360 i PlayStation 3.

Nintendo Wii najbardziej dochodową konsolą nowej generacji - ilustracja #1

Przeprowadzona przez londyński oddział firmy analiza rynku wykazała, że za blisko połowę przychodów generowanych przez konsole siódmej generacji odpowiada platforma japońskiego giganta. Na kolejnych miejscach znalazły się: Xbox 360 – 35% i PlayStation 3 – 18% całkowitych przychodów.

Zawarte w raporcie dane pokazują, że w 2009 roku sektor konsol wygenerował przychód na poziomie 30 miliardów dolarów, co oznacza, że platforma Nintendo wypracowała w sumie ponad 14 miliardów.

Tak dobre wyniki sprzedaży Wii związane są nie tylko z popularnością oprogramowania, lecz również z kosztami produkcji nowych marek. Dane pokazują bowiem, że przeciętny całkowity koszt produkcji nowej gry w przypadku Xboksa 360 i PS 3 wahał się między 15 a 30 milionów dolarów, a w przypadku Wii między 5 a 7 milionów dolarów, czyli od 2 do 6 razy mniej. Dla porównania koszty produkcyjne tytułów na konsole Xbox, PlayStation 2 i GameCube mieściły się w granicach od 3 do 5 milionów dolarów.

Ostatnie dane pokazują, że Nintendo Wii nadal cieszy się wśród graczy niesłabnącą popularnością. Niedawno konsola przekroczyła w Japonii magiczną barierę 10 milinów sprzedanych egzemplarzy, co wraz z ponad 32 milionami zakupionymi przez Amerykanów, daje najlepszy wynik sprzedaży wśród konsol siódmej generacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.