Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 października 2015, 18:13

autor: Góral

Nintendo NX w rękach deweloperów? Firma ponoć rozsyła już dev kity

Z informacji opublikowanych w The Wall Street Journal wynika, że firma Nintendo rozpoczęła wysyłkę deweloperskich wersji konsoli Nintendo NX. Wraz z nimi dostarczana jest tajemnicza "jednostka mobilna", służąca także jako konsola przenośna.

Nintendo NX w rękach deweloperów? Firma ponoć rozsyła już dev-kity - ilustracja #1

Jak donoszą źródła The Wall Street Journal (dzięki, VG24/7), firma Nintendo zaczęła wysyłać konsole deweloperskie nadchodzącego następcy Wii U – Nintendo NX. Z opublikowanych informacji wynika, ze zestaw składa się z konsoli i „przynajmniej jednej” jednostki mobilnej, używanej także jako urządzenia przenośnego (ostatnio w sieci pojawił się wniosek patentowy „Ninny”, w którym wspominano o kontrolerze z ekranem, więc coś jest na rzeczy). Ponadto sprzęt rzekomo wyposażony jest w „wiodące podzespoły”, co sugeruje, że nie będzie ustępował, a być może i przewyższy mocą PlayStation 4, a co za tym idzie także nieco słabszego Xboksa One. Niestety obecnie to kolejne niepotwierdzone doniesienia i nawet, jeżeli Nintendo faktycznie wysyła już dev kity, to należy pamiętać, że finalna sklepowa wersja urządzenia może się od nich nieco różnić.

Tak czy siak, o wszystkim przekonamy się w 2016 roku, gdyż japoński koncern kilka miesięcy temu zapowiedział, że pracuje nad nowym urządzeniem, ale konkrety mamy poznać dopiero za kilka miesięcy. Niewykluczone także, że premiera sprzętu odbędzie się niewiele później, gdyż ostatnie plotki zapowiadają debiut Nintendo NX w lipcu 2016 roku.