Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 października 2015, 17:04

autor: Góral

Wiemy, co Bohemia Interactive robi z pieniędzmi z DayZ

Studio Bohemia Interactive dokonało ciekawego zakupu. Firma postanowiła bowiem zainwestować część środków zarobionych na grach DayZ i Arma III w czołg T-72. Kto bogatemu zabroni?

Czeskie studio Bohemia Interactive w ostatnim czasie odnosi same sukcesy. DayZ sprzedało się w ponad 3 milionach egzemplarzy, a Arma III znalazła 2 miliony nabywców. W związku ze sporym napływem gotówki, deweloperzy postanowili wytoczyć naprawdę wielkie działa, a w gruncie rzeczy to jedno, ale potężne. Firma zainwestowała bowiem pozyskane środki w dalszy rozwój… emm wróć. Firma zainwestowała bowiem pozyskane środki w czołg. Wesołą nowinę przekazano na blogu firmy, przy czym zapewniono, że studio nie wybiera się na wojnę, ani nie szykuje się do inwazji zombie, a zakupiony od czeskiej armii T-72 ma służyć głownie jako inspiracja dla deweloperów i atrakcja podczas różnych pokazów.

Bohemia Interactive kurczowo trzyma się zasady mówiącej, że duzi chłopcy potrzebują dużych zabawek. - Bohemia Interactive - wiemy na co deweloperzy przepuścili kasę z DayZ - wiadomość - 2015-10-16
Bohemia Interactive kurczowo trzyma się zasady mówiącej, że duzi chłopcy potrzebują dużych zabawek.

Nowy nabytek ekipy został pieszczotliwie nazwany Edita, choć z wiadomych względów bardziej pasowałoby Edek, ale niech im będzie. Deweloperzy zdradzili także, że niestety z czołgu nie da się strzelać, ale za to można, a nawet trzeba, jeździć nim przynajmniej raz do roku, choć operacja ta wymaga odblokowania systemu sterowania.

Z racji tego, że Bohemia Interactive specjalizuje się w militariach, w końcu to ojcowie serii ArmA, to taki eksponat z pewnością będzie pasować do klimatu siedziby studia. Ciekawe tylko, co na to główni branżowi czołgiści, firma Wargaming (twórcy World of Tanks), która czołgi może i ma w grach, a w rzeczywistości po biurze jeździ tylko jakiś mikrus (wyjaśnienie znajdziecie na poniższym materiale wideo). Czekamy zatem na dalszy rozwój sprawy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.