Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2012, 11:35

autor: Kono

Następcy PlayStation 3 i Xboksa 360 zostaną zaprezentowani na tegorocznych targach E3? Masa plotek o next-genach

W sieci zahuczało od plotek dotyczących konsol następnej generacji. Najpierw usłyszeliśmy zapewnienia o tym, że do prezentacji następców PlayStation 3 i Xboksa 360 dojdzie na tegorocznych targach E3, a później pojawiły się plotki dotyczące specyfikacji technicznej nowych urządzeń.

W sieci zrobiło się bardzo gorąco od plotek dotyczących następców PlayStation 3 i Xboksa 360. Najpierw zaatakował serwis MCVUK, który doniósł, że konsole następnej generacji zostaną pokazane na tegorocznych targach E3. Następnie pojawiły się przecieki z magazynów Xbox World i PSM3 informujące o specyfikacjach technicznych next-genów.

Prezentacja nowych konsol na E3 2012?

Redaktorzy serwisu MCVUK, powołując się na bardzo wiarygodne źródła z branży gier wideo, poinformowali, że podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca, zostaną zaprezentowani następcy Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Warto tutaj zaznaczyć, że brytyjski serwis opublikował te wiadomości nie w kategoriach plotki, tylko pewnej informacji.

Następcy PlayStation 3 i Xboksa 360 zostaną zaprezentowani na tegorocznych targach E3? Masa plotek o next-genach - ilustracja #1

O rzetelności tych doniesień zapewniał m.in. Ben Parfitt (redaktor MCV), który na Twitterze napisał: „Oczywiście nie możemy ujawnić naszych źródeł. Macie jednak moje słowo, że są one 100% wiarygodne”. Parfittowi wtórował inny przedstawiciel brytyjskiej witryny, Michael French. W rozmowie z serwisem IGN wyznał, że informacje są wiarygodne, a deweloperzy oczekują, że Sony zaprezentuje, w którym kierunku chce pójść z PlayStation 4.

Brytyjski serwis nie ujawnił niestety żadnych konkretów dotyczących zapowiadanych prezentacji nowych konsol. Całkiem możliwe, że w Los Angeles zostanie uchylony jedynie rąbek tajemnicy spowijającej następców obecnej generacji. Fani nowinek technologicznych zapewne z wypiekami na twarzach oczekują na potwierdzenie lub zdementowanie sporej ilości plotek o nowych urządzeniach Sony i Microsoftu, które zdążyły się dotychczas pojawić.

PSM3 i Xbox World o nadchodzących konsolach

Kilka godzin po sensacyjnych informacjach podanych przez MCVUK do sieci wyciekły zapowiedzi najnowszych numerów magazynów PSM3 i Xbox World. Obydwa czasopisma zdradzają w nich część specyfikacji technicznej nadchodzących urządzeń. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że najnowsze numery obydwu periodyków ukażą się w tym samym dniu – 11 stycznia.

Następcy PlayStation 3 i Xboksa 360 zostaną zaprezentowani na tegorocznych targach E3? Masa plotek o next-genach - ilustracja #2

Na łamach pisma PSM3 pojawią się informacje mówiące o tym, że specyfikacja PlayStation 4 będzie mocniejsza niż ta cechująca następcę Xboksa 360. Magazyn, powołując się na tajemnicze źródło, zapewnił też, że nadchodząca konsola Sony pojawi się najpóźniej kilka miesięcy po premierze nowego urządzenia od Microsoftu.

Czasopismo Xbox World również pokusiło się o podobny materiał. W nadchodzącym numerze magazynu znajdziemy informacje mówiące o tym, że nowy Xbox zadebiutuje na półkach sklepowych pod koniec 2013 roku. Konsola będzie wyposażona w procesor PowerPC od IBM i skupiać się będzie na „użyteczności oraz innowacji. Wraz z nowym urządzeniem ma zadebiutować też kontroler Kinect w wersji 2.0.

Główni zainteresowani, czyli firmy Microsoft i Sony nie skomentowały opublikowanych doniesień. Jeśli rewelacje MCVUK potwierdziłyby się i na tegorocznych targach E3 nowe konsole zostałyby zaprezentowane, to mielibyśmy do czynienia z bezprecedensową i niezwykle ciekawą dla całej branży sytuacją.