Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2012, 09:54

autor: Góral

70 milionów PlayStation 3

Firma Sony, producent konsol z rodziny PlayStation, poinformowała, że PlayStation 3 wysłano do sklepów w ilości 70 mln egzemplarzy. Sukcesy na całym świecie święci także kontroler PS Move, który powędrował do sprzedawców w ponad 15 mln sztuk.

Firma Sony Computer Entertainment podała dzisiaj do wiadomości publicznej wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 3. Od momentu premiery w 2006 roku, następczyni kultowego sprzętu PlayStation 2 została wysłana do sklepów na całym świecie w ilości 70 mln egzemplarzy. Magiczna liczba została przekroczona 4 listopada bieżącego roku.

Nowa wersja konsoli PlayStation 3 - PlayStation 3 wysłano do sklepów w ilości 70 mln egzemplarzy - wiadomość - 2012-11-16
Nowa wersja konsoli PlayStation 3

Równie dobrze na rynku radzi sobie kontroler PS Move. Urządzenie zostało udostępnione do sprzedaży w 2010 roku i od tego czasu w sklepach znalazło się 15 mln egzemplarzy. Obecnie istnieje około 400 gier wykorzystujących „różdżkę”.

Kolejne dane mówią o 3590 grach dostępnych na PlayStation 3, które sprzedały się w łącznym nakładzie 595 mln egzemplarzy. PlayStation Network, uruchomione w 2006 roku, jest już obecne w 59 krajach i w swoich zasobach posiada ponad 170 tys. różnych plików, z czego 57 tys. stanowią gry, dodatki, dema, itd. Usługa oferuje również możliwość oglądania filmów na żądanie i słuchania muzyki, jednak jest to uwarunkowane prawem panującym w danym kraju, dlatego też w Polsce jej zawartość jest znacznie uboższa, niż np. w Stanach Zjednoczonych.

Od kilku tygodni Sklep PlayStation ma nowy wygląd. - PlayStation 3 wysłano do sklepów w ilości 70 mln egzemplarzy - wiadomość - 2012-11-16
Od kilku tygodni Sklep PlayStation ma nowy wygląd.

W maju informowaliśmy, że w Polsce PlayStation 3 radzi sobie znakomicie, odnotowując 500 tys. sprzedanych egzemplarzy urządzenia. Z pewnością wynik ten jeszcze się poprawił, chociażby ze względu na niedawną premierę nowego modelu konsoli. Wypada tylko pogratulować.