Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 10:47

autor: Adrian Werner

Twórcy RollerCoaster Tycoon 3 wydali mobilną grę logiczną Coaster Crazy, wersja pecetowa w drodze

Znane z RollerCoaster Tycoon 3 studio Frontier Developments wypuściło na urządzenia mobilne grę logiczną Coaster Crazy, w której zadaniem gracza jest konstruowanie kolejek górskich w lunaparku. Trwają również prace nad wersją pecetową.

Screen z wersji na iOS. - Twórcy RollerCoaster Tycoon 3 wydali mobilną grę logiczną Coaster Crazy, wersja pecetowa w drodze - wiadomość - 2012-11-16
Screen z wersji na iOS.

Mamy dobre wieści dla fanów budowania wirtualnych lunaparków. Studio Frontier Developments wypuściło właśnie na urządzenia mobilne z systemem iOS grę logiczną Coaster Crazy. W planach jest również wersja pecetowa, a w przyszłości może pojawić się także edycja na Androida.

  1. Coaster Crazy – strona oficjalna
  2. Coaster Crazy na Appstore

Gracze wcielają się w pracownika lunaparku, którego zadaniem jest projektowanie i budowanie coraz bardziej skomplikowanych kolejek górskich. Coaster Crazy umożliwia dużą swobodę konstrukcji – możemy korzystać zarówno z klasycznych elementów (np. drewna), jak i nowoczesnych materiałów oraz nadać naszemu dziełu praktycznie dowolny kształt. Nawet dokładne odtworzenie rzeczywistych kolejek górskich nie stanowi żadnego problemu.

Jednocześnie odwiedzający lunapark goście mają własne wymagania odnośnie atrakcji oferowanych przez kolejki i naszym zadaniem jest ich zaspokajanie. Przykładowo, jedna grupa klientów może preferować niesamowite prędkości, co da sie uzyskać budując wysokie spady, podczas gdy inni ludzie wolą ostre skręty lub jazdę do góry nogami. Coaster Crazy oferuje swobodny tryb rozgrywki, jak również kampanię zawierającą trzydzieści wyzwań.

Gra pozwala na budowanie i rozwijanie kolejkowego imperium w wielu znanych lokacjach na całym świecie. Autorzy przygotowali ciekawe opcje sieciowe, w ramach których możemy dzielić się z resztą społeczności naszymi projektami, zgrywać cudze kreacje oraz brać udział w dziennych wyzwaniach budowniczych. Dostępny jest również regularnie uaktualniany ranking najlepszych graczy.

Coaster Crazy oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Twórcy jednocześnie zapewniają, że gra nie dopomina się nachalnie płacenia prawdziwymi pieniędzmi i dobra zabawa możliwa jest również bez wydania ani centa.

Twórcy RollerCoaster Tycoon 3 wydali mobilną grę logiczną Coaster Crazy, wersja pecetowa w drodze - ilustracja #2 Warto dodać, że ludzie Frontier Developments nie są debiutantami w tematyce lunaparkowej. Studio stworzyło wcześniej m.in. popularne RollerCoaster Tycoon 3. Coaster Crazy nie jest tak rozbudowany jak ta gra i w praktyce zawiera jedynie moduł budowania kolejek górskich. Nie znajdziemy tu niestety wątków ekonomicznych oraz strategicznych. Dla twórców jest to jednak dopiero pierwszy krok na drodze, której celem jest wyprodukowanie godnego duchowego spadkobiercy serii RollerCoaster Tycoon. Oznacza to, że w przyszłości studio zamierza wypuścić znacznie bardziej ambitną produkcję o tej samej tematyce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Coaster Crazy

Coaster Crazy