Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. helikoptery - Gry Symulacje

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku symulacje o tematyce helikoptery ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Symulacje
helikoptery
Czas
PC
PC Windows36
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 23
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Jane's Longbow 2
Jane's Longbow 2

Symulacje 21 listopada 1997

Sequel słynnej symulacji śmigłowca Apache, w którym ponownie możemy stać się pilotem tej doskonałej maszyny bojowej i stanąć naprzeciwko całej masy wrogów wyposażonych w bardzo śmiercionośną broń.

PC

Carrier Deck
Carrier Deck

Symulacje 15 czerwca 2017

Oparty na zarządzaniu symulator, za którego stworzeniem stoi zespół Every Single Soldier. Gracz wciela się w oficera odpowiadającego za wszystko, co związane ze startami i lądowaniami samolotów oraz śmigłowców bojowych na nuklearnym lotniskowcu USS Ronald Reagan, czyli CVN-76. Poszczególne misje rozgrywają się na oceanach całego świata, a polegają na zarządzaniu załogą i wyposażeniem dostępnym na okręcie – wszystko po to, by poszczególne maszyny były na czas przygotowane do lotu i bezpiecznie wystartowały z pokładu CVN-76, a po wykonaniu swoich zadań wylądowały i wróciły do hangaru. Na lotniskowcu pojawiają się rozmaite samoloty (Hawkeye, F18 Hornet), a także helikoptery (Seahawk, Chinook). Odpowiednie kolejkowanie maszyn i unikanie wszelkich kolizji jest o tyle istotne, że poziom trudności rośnie w miarę czynionych przez nas postępów, a całość dodatkowo komplikują między innymi zmienne warunki atmosferyczne. Oprawa graficzna Carrier Deck jest oszczędna, aczkolwiek twórcom udało się dobrze oddać modele poszczególnych pojazdów – tyczy się to również samego lotniskowca USS Ronald Reagan.

PC

HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation
HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation

Symulacje 12 września 1996

HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation to symulator rosyjskiego śmigłowca bojowego Mi-24 Hind, do dziś uważanego za najlepszą maszynę szturmową rosyjskich sił zbrojnych. Możemy sprawdzić jego prawdziwe możliwości, uczestnicząc w wielu niebezpiecznych misjach umiejscowionych między innymi w Afganistanie, Kazachstanie i Korei.

PC

Jane's AH-64D Longbow
Jane's AH-64D Longbow

Symulacje 21 czerwca 1996

Zostań pilotem najlepszego śmigłowca armii Amerykańskiej - AH-64D Longbow i wykorzystaj wszystkie jego atuty w niebezpiecznych misjach bojowych rozgrywających się podczas słynnych historycznych kampanii.

PC

Search and Rescue 2
Search and Rescue 2

Symulacje 21 lipca 2000

Realistyczny symulator śmigłowca ratunkowego Dolphin HH65. Gracze wcielają się w postać pilota tej nowoczesnej maszyny i operując jako jednostka należąca do amerykańskiej starzy przybrzeżnej wykonują szereg niebezpiecznych zadań ratunkowych.

PC

Digital Combat Simulator: UH-1H Huey
Digital Combat Simulator: UH-1H Huey

Symulacje 28 kwietnia 2014

Digital Combat Simulator: UH-1H Huey to symulator lotu pozwalający zasiąść za sterami tytułowego śmigłowca. Gra stawia na maksymalny realizm, choć można też włączyć tryb dla początkujących. Autorzy przygotowali zarówno misje dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer.

PC

SimCopter
SimCopter

Symulacje 31 października 1996

SimCopter stawia nas w roli pilota śmigłowca, pozwalając na swobodne zwiedzanie miast zaimportowanych z gry SimCity 2000, bądź też klasyczną rozgrywkę w trybie kariery, polegającym na wykonywaniu szeregu misji ratunkowych.

PC

Gunship 2000: Islands & Ice
Gunship 2000: Islands & Ice

Symulacje 20 marca 1992

Islands & Ice to jedyne, oficjalne rozszerzenie do gry Gunship 2000 - symulatora śmigłowców wojskowych, wydanego przez niezawodną niegdyś w tej dziedzinie, firmę MicroProse. Dodatek nie wprowadza większych zmian do samej rozgrywki, koncentruje się natomiast nad nowymi scenariuszami i terenami, gdzie będą się one rozgrywać.

PC

KA-52 Team Alligator
KA-52 Team Alligator

Symulacje 20 marca 2000

Zamknij za sobą kokpit rosyjskiego helikoptera szturmowego KA-52 Alligator. Poprowadź szwadron 16 helikopterów do walki na arenie Europy Wschodniej.

PC

Enemy Engaged 2: Desert Operations
Enemy Engaged 2: Desert Operations

Symulacje 16 stycznia 2009

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry "Enemy Engaged 2". Uczestniczymy w konfliktach rozgrywanych między innymi w Iranie czy Afganistanie. Opowiadamy się po stronie USA lub Rosji, sterując różnymi modelami śmigłowców.

PC

Air Ranger Rescue
Air Ranger Rescue

Symulacje 22 listopada 2002

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać pilota śmigłowca ratunkowego. Do wykonania jest osiem różnych misji, między innymi udzielanie pomocy przy pożarach oraz karambolach na autostradzie.

PS2

Team Apache
Team Apache

Symulacje 21 sierpnia 1998

Symulator lotu śmigłowca Apache AH-64, w którym autorzy w odróżnieniu od serii Jane's Longbow położyli nacisk na jak największe uatrakcyjnienie rozgrywki i podniesienie ogólnej grywalności. Zasiądźcie wiec za sterami tej maszyny bojowej i wykonujcie kolejne zadania.

PC

R/C Helicopter
R/C Helicopter

Symulacje 5 maja 2002

R/C Helictopter to wyprodukowany przez studio deweloperskie Aqua System symulator, pozwalający graczom sterować lotem modeli śmigłowców w zamkniętych pomieszczeniach. Rozgrywka wymaga przede wszystkim umiejętnego operowania przepustnicami i wykonywania określonych ewolucji. Twórcy zadbali o mnogość dostępnych helikopterów - od typowych zdalnie sterowanych zabawek, aż po wykonane w skali 1:48 wierne kopie takich maszyn jak AH-64 Apache.

PC

City Crisis
City Crisis

Symulacje 17 lipca 2001

City Crisis studia Syscom to kolejny przedstawiciel gatunku gier symulacyjnych. Wcielamy się w rolę pilota śmigłowca, wspierającego działania policji i straży pożarnej. W zależności od tego, którą służbę wspomagamy, mamy do czynienia z trzema trybami rozgrywki.

PS2