Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Helikoptery - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce helikoptery na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

PC
Symulacje
helikoptery
Czas
X-Plane 11
X-Plane 11

Symulacje 30 marca 2017

Kolejna edycja jednego z najbardziej zaawansowanych symulatorów lotniczych, rozwijanych od lat 90. ubiegłego wieku przez powiązane z agencją NASA studio Laminar Research. X-Plane 11 w niczym nie odbiega od standardów cyklu, oferując graczom możliwość polatania jedną z szerokiej gamy maszyn cywilnych i wojskowych, począwszy od niewielkich awionetek, poprzez potężne samoloty pasażerskie, na helikopterach skończywszy. Całość wyróżnia się tradycyjnie wysokim realizmem, zarówno pod względem odwzorowania poszczególnych maszyn, jak i samej fizyki lotu. W porównaniu z poprzednimi wersjami gry, produkcja oferuje przemodelowany interfejs użytkownika, usprawnioną awionikę oraz jeszcze bardziej szczegółowe, w pełni funkcjonalne kokpity 3D. Na wyróżnienie zasługują nowe budynki i drogi, lepiej oddające specyfikę poszczególnych regionów Europy, a także tętniące życiem lotniska, na których uwijają się rozmaite pojazdy, serwisujące zarówno nasz samolot, jak i maszyny kierowane przez komputerową AI.

Take on Helicopters
Take on Helicopters

Symulacje 27 października 2011

Take On Helicopters to symulator helikoptera połączony z elementami gry ekonomicznej. Tytuł pozwala nam wykonywać zadania związane z transportem dóbr i osób jak również misje ratunkowe, policyjne czy ostatecznie wojskowe. Za Take On Helicopters odpowiada studio Bohemia Interactive, twórcy takich marek jak Operation Flashpoint czy ArmA.

Gunship!
Gunship!

Symulacje 28 marca 2000

Gunship! to wyprodukowana przez firmę Microprose symulacja lotnicza, pozwalająca graczom wcielić się w rolę pilotów śmigłowców bojowych. Fabuła gry przedstawia fikcyjny konflikt pomiędzy NATO i Rosją, w którym główną bronią stają się nowoczesne helikoptery pokroju AH-64D Apache, Westland Apache, Eurocopter Tiger oraz Mil-28 Havoc.

Symulator śmigłowców ratunkowych
Symulator śmigłowców ratunkowych

Symulacje 1 października 2012

Symulator śmigłowców ratunkowych to zręcznościowa symulacja lotnicza. Gracz ma okazję wcielić się w rolę pilota helikoptera i wziąć udział w 45 misjach ratunkowych. Twórcy gry przygotowali osiem maszyn, za sterami których można usiąść i sporych rozmiarów plansze o łącznym obszarze ok. 200 km kwadratowych.

Gunship: Tank Killer
Gunship: Tank Killer

Symulacje 2 marca 2004

Operation Air Assault 2 to sequel stworzonego przez firmę InterActive Vision symulatora lotu śmigłowcem bojowym (w Polsce znanego pod nazwą Operacja Pustynny Grom).

Enemy Engaged 2
Enemy Engaged 2

Symulacje 25 maja 2007

Enemy Engaged 2 to pełnoprawna kontynuacja dwóch całkiem udanych symulatorów walk współczesnych śmigłowców: Apache versus Havoc oraz RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum.

Search and Rescue 4: Coastal Heroes
Search and Rescue 4: Coastal Heroes

Symulacje 12 listopada 2002

Czwarta edycja popularnej, realistycznej symulacji lotu śmigłowcem. Gracz ponownie może pełnić służbę w szeregach Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej i uczestniczyć w różnych, niejednokrotnie niebezpiecznych, akcjach ratunkowych.

Search and Rescue: Vietnam MedEvac
Search and Rescue: Vietnam MedEvac

Symulacje 12 listopada 2002

Symulator lotu śmigłowcem, stworzony przez zespół programistów, który odpowiada za powstanie znanej serii Search and Rescue. Akcja rozgrywa się w latach 1961 – 1975, podczas wojny w Wietnamie. Gracz staje się pilotem wojskowego śmigłowca UH1 „Huey”, wykonującym zadania medyczno-ratunkowe na terenie objętym walkami.

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum
Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum

Symulacje 23 lipca 2000

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus Ka-52 Hokum to nowy symulator twórców gry Enemy Engaged: Apache Havoc. Tym razem gracz ma możliwość wypróbowania również rosyjskiego helikoptera bojowego.

Gunship 2000
Gunship 2000

Symulacje 12 listopada 1991

Gunship 2000 to odświeżona i znacznie udoskonalona wersja, popularnego w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, symulatora śmigłowca Apache AH-64A. Gra pozwala zasiąść za sterami nie jednej ale kilku kanonierek i poprowadzić je do boju zarówno w Europie Środkowej, jak i w rejonie Zatoki Perskiej.

Comanche 3
Comanche 3

Symulacje 30 kwietnia 1997

Kolejna odsłona sztandarowej serii firmy NovaLogic. Podobnie jak w poprzedniczkach stajemy się tu pilotem jednej z najbardziej zaawansowanych maszyn bojowych na świecie, śmigłowca Boeing Sikorsky RAH-66 i w czterech kampaniach możemy pokazać wrogom jego największe zalety.

Digital Combat Simulator: Black Shark
Digital Combat Simulator: Black Shark

Symulacje 17 października 2008

Digital Combat Simulator: Black Shark to efekt pracy studia deweloperskiego Eagle Dynamics, którego członkowie w przeszłości brali udział przy produkcji symulatora lotniczego Lock On: Modern Air Combat.

Digital Combat Simulator: Black Shark 2
Digital Combat Simulator: Black Shark 2

Symulacje 2 listopada 2011

Symulator rosyjskiego helikoptera szturmowego Ka-50. Autorzy postawili na maksymalny realizm, drobiazgowo odtwarzając wszystkie systemy mechaniczne śmigłowca. Natomiast fizyka lotu powstała w oparciu o najnowsze dane aerodynamiczne. Gra umożliwia zabawę solo lub w trybie multiplayer. W rozgrywkach wieloosobowych mogą brać udział również posiadacze Digital Combat Simulator: A-10C Warthog.

Operacja Pustynny Grom
Operacja Pustynny Grom

Symulacje 8 lipca 2003

Symulator śmigłowca bojowego od firmy InterActive Vision, doświadczonego twórcy śmigłowcowych gier symulacyjnych. Operacja Pustynny Grom (Operation: Air Assault) pozwala nam zasiąść za sterami potężnie uzbrojonej maszyny, wzorowanej na amerykańskim śmigłowcu szturmowym AH-64 Apache. Jako członek sił pokojowych, bierzemy udział w walce z terroryzmem: wysadzamy kluczowe elementy wrogiej infrastruktury, zapewniamy wsparcie lotnicze sojusznikom, a także eskortujemy konwoje z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej. Nie brakuje też oczywiście masy bezpośrednich starć, w których stajemy do boju z uzbrojonymi transporterami piechoty, samobieżnymi wyrzutniami rakiet, a nawet czołgami. W walce posługujemy się arsenałem nowoczesnej broni: samonaprowadzającymi pociskami Hellfire, rakietami niekierowanymi, a także szybkostrzelnym działkiem kalibru 30 mm, które zamontowane jest na ruchomej wieżyczce. Gra oferuje dwa ustawienia fizyki lotu: normalny i zręcznościowy. Tryb zręcznościowy wprowadza pewne udogodnienia w rodzaju automatycznego utrzymywania wysokości podczas lotu poziomego. Twórcy przygotowali 30 misji fabularnych dla pojedynczego gracza, opowiadających o walce z terrorystyczną grupą z Bliskiego Wschodu, dowodzoną przez tajemniczego Al-Zahira.

Search and Rescue 3
Search and Rescue 3

Symulacje 20 października 2001

Search and Recsue 3 to trzecia odsłona serii symulatorów lotniczych autorstwa ekipy deweloperskiej studia InterActive Vision. Gracze zasiadają za sterami śmigłowców służących w Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej i biorą udział w rozmaitych misjach ratunkowych, z których większość bazuje na autentycznych akcjach. Twórcy położyli duży nacisk na wierne odwzorowanie wyglądu oraz zachowania w locie poszczególnych helikopterów.

Helicopter: Natural Disasters
Helicopter: Natural Disasters

Symulacje 16 kwietnia 2015

Przygotowany przez rodzime studio PlayWay symulator śmigłowca ratunkowego. Gra Helicopter: Natural Disasters pozbawiona jest spójnej warstwy fabularnej, a podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota helikoptera biorącego udział w serii niepowiązanych ze sobą akcji ratunkowych. Rozgrywka toczy się na otwartej mapie o wielkości ok. 100 km kwadratowych, gdzie czeka na nas ponad trzydzieści zróżnicowanych misji. Wykonujemy rozmaite zadania, mierząc się ze skutkami katastrof naturalnych, takich jak wielkie pożary czy trzęsienia ziemi. Do dyspozycji gracza oddanych zostało pięć maszyn, z których każda odznacza się odmiennymi cechami oraz przeznaczeniem; pojawiają się także sekcje, w których musimy kierować samochodami lub motorówkami. Na potrzeby gry autorzy opracowali realistyczny silnik fizyczny odtwarzający zachowanie śmigłowca w powietrzu oraz wpływ takich aspektów, jak ciężar transportowanych ludzi i obiektów czy zmieniające się warunki pogodowe.

Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang
Whirlwind Of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Drang

Symulacje 15 września 2006

Wirtualny symulator działań śmigłowca bojowego podczas wojny w Wietnamie. Za przygotowanie gry odpowiadają programiści odpowiedzialni w przeszłości za uznany symulator lotu, pt. IL-2 Sturmovik.

Enemy Engaged: Apache versus Havoc
Enemy Engaged: Apache versus Havoc

Symulacje 15 października 1998

Symulator lotu, w którym możemy stać się pilotem jednej z dwóch maszyn bojowych, tj. Apache AH-64D Longbow oraz Mi-28N Havoc B i zasiadając za ich sterami odbyć szereg niebezpiecznych misji.

Comanche: Maximum Overkill
Comanche: Maximum Overkill

Symulacje 12 listopada 1992

Symulator helikoptera amerykańskiego Boeing/Sikorsky RAH-66 Comanche, który w dniu premiery robił piorunujące wrażenie dzięki nowatorskiej technologii Voxel Space. W produkcji wcielamy się w pilota i wykonujemy zróżnicowane misje. Autorzy postawili na zręcznościową rozgrywkę i widowiskowe sceny akcji.

Combat-Helo
Combat-Helo

Symulacje prace wstrzymane

Combat-Helo: Operation Ouroboros to stworzony przez Tricubic Studios symulator śmigłowca AH-64D Apache Longbow. Gra oferuje rozbudowane i dynamiczne kampanie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Afganistanu. Combat-Helo napędzany jest silnikiem Leadwerks, który pozwala na generowanie szczegółowych jak i rozległych obszarów.

Red Shark
Red Shark

Symulacje 4 października 2002

Zręcznościowy symulator lotu śmigłowcem stworzony przez rosyjską firmą G5 Software. Gracz przenosi się w czasy II Wojny Światowej i pilotując nowoczesny śmigłowiec bojowy musi zmienić historię.

Fair Strike
Fair Strike

Symulacje 13 listopada 2003

Symulacja lotu śmigłowcem bojowym zrealizowana w zręcznościowym stylu. Gracz bierze udział w szeregu misji bojowych skierowanych przeciwko międzynarodowemu terroryzmowi.

Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight
Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight

Symulacje 19 września 2013

Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight to opracowany przez firmę Belsimtek symulator lotu drobiazgowo odtwarzający działanie tytułowego śmigłowca bojowego rosyjskiej produkcji. Autorzy postawili na absolutny realizm, drobiazgowo rekonstruując każdy element systemu sterowania maszyny, jak również jej sposób zachowania w powietrzu.

Jane's Longbow 2
Jane's Longbow 2

Symulacje 21 listopada 1997

Sequel słynnej symulacji śmigłowca Apache, w którym ponownie możemy stać się pilotem tej doskonałej maszyny bojowej i stanąć naprzeciwko całej masy wrogów wyposażonych w bardzo śmiercionośną broń.