Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stronghold Next (PC)

Stronghold Next PC

Kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii strategicznej Twierdza (ang. Stronghold), zapoczątkowanej przez studio FireFly w 2001 roku.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS

PC Windows
Okładka Stronghold Next (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

Stronghold Next to opracowana z myślą o pecetach strategia ekonomiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia FireFly, czyli zespołu odpowiedzialnego także za wszystkie poprzednie odsłony cyklu.

Fabuła

Stronghold Next przenosi nas w czasy średniowiecza i obsadza w roli pana na włościach. Zaczynamy z biedną wioską i małym zamkiem, a naszym zadaniem jest wykorzystanie tych skromnych początków jako fundamentów pod budowę prawdziwego mocarstwa.

Mechanika

Gra Stronghold Next to klasyczna odsłona tej serii i mechanizmy zabawy są w większości podobne do poprzednich odsłon. Rozgrywka polega więc na zakładaniu i rozwijaniu nowych osad, budowaniu coraz to większych twierdz i toczeniu wojen z konkurencyjnymi lordami. Gra koncentruje się głównie na aspekcie ekonomicznym i budowniczym. Zamczyska można dowolnie projektować i konstruować z szeregu gotowych elementów.

Równie bogate możliwości mamy podczas zarządzania osadami. Możemy budować domy mieszkalne, chaty drwali, rynek, farmy itp., słowem struktury, które zapewnią naszym poddanym pracę, jadło i pieniądze. Oczywiście nie zabrakło również bitew, w których położono nacisk na różnorodne techniki oblężnicze.

Tryby gry

Dla samotnego gracza Stronghold Next oferuje kampanię fabularną, samodzielne misje historyczne oraz tryb swobodny, pozwalający na budowanie zamków bez ograniczeń związanych z jakimikolwiek narzuconymi z góry celami.

Ponadto autorzy przygotowali także opcję zmierzenia się z innymi ludźmi w rozgrywkach multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stronghold Next

12+

Nowy Stronghold zostanie ujawniony na E3 2019
Nowy Stronghold zostanie ujawniony na E3 2019

wiadomość11 maja 2019

Zespół Firefly poinformował, że podczas tegorocznego E3 zaprezentuje wreszcie następną odsłonę cyklu Stronghold. Uspokojono również fanów, że gra zadebiutuje na Steamie, a nie będzie kolejnym tytułem na wyłączność dla Epic Games Store.

Stronghold Next - Firefly pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Twierdza
Stronghold Next - Firefly pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Twierdza

wiadomość6 sierpnia 2015

Studio Firefly ogłosiło, że pracuje nad kolejną pecetową odsłoną serii Twierdza, która na razie funkcjonuje pod tytułem Stronghold Next. Twórcy zapowiedzieli także konwersję przeglądarkowego Stronghold Kingdoms na urządzenia mobilne z systemem iOS.