Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 11:16

autor: Adrian Werner

Stronghold Warlords - plany rozwoju na najbliższe miesiące

Zespół Firefly Studios ujawnił plany rozwoju gry Twierdza: Władcy wojny na najbliższe miesiące. Mapa drogowa aktualizacji obejmuje m.in. dodatkowe misje, jednostki i dowódców, ulepszenia AI, nowy tryb trudności oraz inwazje w wariancie swobodnego budowania.

PLANY ROZWOJU GRY OBEJMUJĄ M.IN.:
  1. ulepszenia strony technicznej i AI,
  2. dodatkowe mapy,
  3. nowy tryb trudności,
  4. inwazje w trybie swobodnego budowania,
  5. dodatkowa postać AI (Sun Tzu),
  6. pakiet Skirmish Trail #1, a w nim dodatkowe misje, jednostki i dowódcy.

Od premiery Stronghold: Warlords minęły już ponad dwa tygodnie. Odpowiedzialne za projekt studio Firefly uznało, że nadszedł czas na ujawnienie planów rozwoju gry na najbliższe miesiące. Na razie zdradzono, jakich zmian i nowości możemy spodziewać się przez resztę wiosny oraz początek lata.

Twórcy mają w planach wypuszczenie zarówno małych, jak i dużych aktualizacji. Do tej pierwszej kategorii należeć będą patche koncentrujące się na ulepszaniu podstawowych elementów rozgrywki. Możemy spodziewać się nowego ekstremalnego trybu trudności, poprawionej sztucznej inteligencji, dodatkowych map oraz zmian mających zwiększyć stabilność silnika. Ponadto w trybie swobodnego budowania pojawią się wreszcie inwazje.

Pierwsza z tych małych aktualizacji ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu, ale na razie nie wiadomo, co zaoferuje. Równolegle twórcy pracują także nad dużymi patchami. Zaoferują m.in. nową postać kierowaną przez AI (Sun Tzu) z unikalnym projektem zamku oraz tzw. Skirmish Trail #1, czyli pakiet obejmujący dziesięć dodatkowych misji, nową grywalną jednostkę oraz dwóch dowódców. Premiera tych dużych łatek również planowana jest na najbliższe miesiące.

Firefly Studios nie zakończy rozwoju gry latem. Stronghold: Warlords będzie rozbudowywane i ulepszane przez długi czas, ale na razie deweloperzy nie są gotowi podać konkretów.

Przypomnijmy, że Stronghold: Warlords ukazało się 9 marca i dostępne jest wyłącznie na PC. Gra spotkała się z dosyć mieszanym przyjęciem i posiada średnią ocen na poziomie 68% według serwisu Metacritic. Trochę bardziej łaskawy był nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 7.0/10. Również na Steamie tylko 63% recenzji użytkowników jest pozytywnych.

  1. Recenzja gry Twierdza: Władcy wojny - solidnie, ale czy to wystarczy?
  2. Oficjalna strona gry Twierdza: Władcy wojny