Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2020, 11:30

autor: AlexB

Stronghold: Warlords - zobacz gameplay z kampanii

W sieci pojawił się nowy, przeszło 40-minutowy gameplay z gry Twierdza: Władcy (ang. Stronghold: Warlords), czyli przygotowywanej przez studio FireFly kolejnej odsłony popularnego cyklu strategii. Ukaże się ona wyłącznie na PC 29 września tego roku.

W SKRÓCIE
  1. Studio FireFly zaprezentowało nowy, przeszło 40-minutowy gameplay z gry Twierdza: Władcy (ang. Stronghold: Warlords).
  2. Możemy na nim zobaczyć fragment czwartej misji z kampanii chińskiej.
  3. Wśród elementów zaprezentowanych na najnowszym gameplayu możemy wymienić walkę, budowanie twierdz oraz dyplomację.
  4. Gra zadebiutuje wyłącznie na PC 29 września tego roku.

Osoby wyczekujące premiery gry Twierdza: Władcy (w oryginale Stronghold: Warlords) raczej nie narzekają na brak nowych materiałów. Na oficjalnym youtube'owym kanale studia FireFly, które jest odpowiedzialne za jej opracowywanie, regularnie pojawiają się filmy prezentujące w akcji kolejną odsłonę kultowej w wielu kręgach strategii czasu rzeczywistego. Najnowsze opublikowane przez twórców nagranie to przeszło 40-minutowy gameplay. Możecie go obejrzeć poniżej.

Podobnie jak fragment rozgrywki zaprezentowany w marcu, również ten najnowszy pokazuje kampanię chińską, której akcja toczy się w 238 roku p.n.e. i skupia się na rozwoju potęgi dynastii Qin. Konkretnie twórcy zdecydowali się na ogranie części misji czwartej wchodzącej w jej skład. Na materiale możecie zobaczyć między innymi nowe jednostki, system wpływów i dyplomacji, ekonomię, budowę oraz rzecz jasna oblężenia i bitwy. Całość została opatrzona komentarzem Matta Smitha, jednego z głównych programistów tytułu.

Łącznie kampania chińska ma składać się z 31 misji. Twórcy zapewniają, że w najbliższych tygodniach będą publikowali kolejne materiały, w których będziemy mogli zobaczyć inne części trybu dla jednego gracza.

Stronghold: Warlords - zobacz gameplay z kampanii - ilustracja #1
W Twierdzy: Władcach przeniesiemy się na Daleki Wschód.

Twórcy uczulają, że publikowane na YouTube oficjalne filmy przedstawiające rozgrywkę w Twierdzy: Władcach nie prezentują dokładnie tej wersji tytułu, która trafi na półki sklepowe. Na materiałach można zobaczyć pewne błędy, które do dnia premiery zostaną wyeliminowane. Ponadto cały czas trwają prace nad sztuczną inteligencją, interfejsem itp. Jeśli po obejrzeniu któregoś z materiałów na temat gry mielibyście jakieś spostrzeżenia co do obecnego stanu poszczególnych elementów tytułu, wówczas możecie pozostawić pod nim komentarz. Twórcy zapewniają, że słuchają swojej społeczności i być może Wasze uwagi zostaną uwzględnione.

Stronghold: Warlords - zobacz gameplay z kampanii - ilustracja #2
W Twierdzy: Władcach nie zabraknie rzecz jasna efektownych oblężeń.

Twierdza: Władcy zadebiutuje wyłącznie na PC 29 września tego roku. Tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Twierdza: Władcy
  2. Oficjalna strona studia FireFly