Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2022, 11:56

Nowa Twierdza powstaje, Firefly Studios potwierdza

Deweloperzy z Firefly Studios potwierdzili, że pracują nad kolejną odsłoną serii Twierdza. Nowych informacji na jej temat możemy spodziewać się niedługo.

W SKRÓCIE:
  • Firefly Studios pracuje nad kolejną odsłoną serii Twierdza.
  • Tytuł znajduje się w fazie preprodukcji.
  • Deweloperzy pracują też nad strategią MMO Romans: Age of Caesar oraz cały czas rozwijają Stronghold Kingdoms.

Deweloperzy z Firefly Studios opublikowali w serwisie YouTube film, w którym zdradzili swoje plany na 2022 rok. Potwierdzili m.in., że pracują nad kolejną częścią serii Twierdza.

Twórcy zakończyli rozwój poprzedniej odsłony, czyli Władców wojny, co pozwoliło im w pełni skupić się na pracach nad sequelem. Niestety nie wiemy zbyt wiele na jego temat poza faktem, że znajduje się w fazie preprodukcji.

Deweloperzy stwierdzili, że projektując grę, biorą pod uwagę komentarze fanów. Wyjawili też, że pierwszymi informacjami na temat produkcji podzielą się ze światem już niedługo.

Nie oznacza to jednak publikacji pełnoprawnych screenów, grafik czy nagrań. Te na razie prawdopodobnie nie istnieją. Zresztą na samo ujawnienie tytułu gry również przyjdzie nam sporo poczekać.

Firefly Studios zamierza jednak organizować regularne sesje Q&A, podczas których podzieli się z graczami szczegółami nadchodzącej gry. Fani zapoznają się w ten sposób z ogólną koncepcją tytułu.

Inne plany Firefly Studios

Nowa Twierdza nie jest jedynym projektem rozwijanym przez Firefly. Studio pracuje także nad dwiema innymi pozycjami.

Mowa tu o strategii MMO Romans: Age of Caesar. Grę przetestujemy podczas Steam Next Fest, który potrwa od 21 do 28 lutego tego roku.

Dalej rozwijane będzie także popularne Stronghold Kingdoms. Fani tytułu mogą spodziewać się kolejnych aktualizacji, które wprowadzą do gry między innymi „nowe światy oraz ich typy”. Firefly Studios ma więc przed sobą pracowity rok.