Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. shoot 'em up

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up.

PC
PC Windows194
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4111 Sony PlayStation 332 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 110 PlayStation Portable11 PlayStation Vita43
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE82 Microsoft Xbox 36025 Microsoft Xbox1
Mobile
Android28 Apple iOS33 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch82 Nintendo Wii2 Nintendo DS3 Nintendo Wii U11 Nintendo 3DS4 Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Ghost Blade HD
Ghost Blade HD

Akcji 28 lutego 2017

Strzelanina typu shoot'em up, opracowana przez niezależne studio Hucast Games. Gracz wciela się w najlepszego pilota Earth Defense Force, którego zadaniem jest pokonanie Shiry – zbuntowanej sztucznej inteligencji, która zainstalowała się na opuszczonej stacji kosmicznej dryfującej na obrzeżach Układu Słonecznego. W Ghost Blade HD przejmujemy kontrolę nad jednym z trzech doskonale uzbrojonych statków bojowych.

PCPS4XONEWiiU

Xevious 3D/G
Xevious 3D/G

Akcji 30 czerwca 1997

Czwarta część popularnej w Japonii serii shoot’em upów, a zarazem pierwsza odsłona cyklu, która doczekała się trójwymiarowej oprawy graficznej. Xevious 3D/G zadebiutowało na automatach, jednak po roku trafiło również na konsolę PlayStation 1. Tytuł pozwala nam się wcielić w pilota statku kosmicznego, który został ostatnią nadzieją ludzkości, kiedy Ziemia znalazła się na celowniku agresywnej rasy Xevian.

PS1

Azure Reflections
Azure Reflections

Akcji 11 sierpnia 2012

Azure Reflections to bullet hell shooter reprezentujący serię Touhou Project. W trakcie zabawy wcielamy się w jedną z trzech dziewczyn obdarzonych nadnaturalnymi mocami i stawiamy czoła hordom adwersarzy nacierającym ze wszystkich kierunków. Całość utrzymano w mangowej stylistyce.

PCPS4Switch

Syder Arcade
Syder Arcade

Akcji 24 października 2013

Side-scrollowana, zręcznościowa strzelanina typu „shump”, wyprodukowana przez niezależne studio Evil. Akcja toczy się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w rolę pilota gwiezdnego myśliwca, który musi ocalić kosmiczną kolonię przed inwazją złowrogo usposobionej rasy obcych. Mechanika rozgrywki wzorowana jest na grach z epoki komputerów 8 i 16-bitowych.

PC

Laser Disco Defenders
Laser Disco Defenders

Zręcznościowe 26 lipca 2016

Dwuwymiarowa zręcznościówka typu shoot’em up, będąca pierwszym poważnym komercyjnym projektem brytyjskiego studia Out of Bounds Games. Fabuła gry Laser Disco Defenders osadzona została w kreskówkowym świecie science fiction, a główne role gra tytułowa grupa superbohaterów, broniąca świat przed różnymi zagrożeniami. Kiedy zły Lord Monotone kradnie potężny artefakt o nazwie Mirror Moon, nasi protagoniści muszą odzyskać przedmiot, zanim wróg wykorzysta go do swych niecnych celów.

PCPS4PSV

Time Recoil
Time Recoil

Akcji 10 sierpnia 2017

Opracowana przez fińskie studio 10tons strzelanina top-down, wykorzystująca mechanikę manipulowania czasem. Fabuła Time Recoil zaczyna się w 1987 roku, gdzie ubrana w więzienny strój bohaterka przenosi się na skutek paradoksu czasowego. W trakcie zabawy będzie ona musiała wykonać szereg misji w przeszłości, zmieniając linię czasu, ratując nieżyjących już sojuszników, zdobywając zagubione dokumenty i eliminując ważne persony zanim te staną się zagrożeniem.

PCPS4XONESwitchANDiOSPSV

Wanted Corp
Wanted Corp

Akcji 6 grudnia 2011

Wanted Corp to zręcznościowa gra akcji wyprodukowana przez studio Zoo Games. Twórcy inspirowali się klasycznymi strzelaninami. Bohaterami gry jest para międzygalaktycznych łowców nagród - Neal H. MadDogg oraz Irina Zimoy, którzy specjalizują się w eksterminacji i wyłapywaniu przestępców z różnych zakątków kosmosu. Gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym 4 kampanie solowe i kooperacyjny multiplayer.

PCPS3PSV

Sky Force 2014
Sky Force 2014

Akcji 4 czerwca 2014

Odświeżona wersja słynnej strzelanki Sky Force od gliwickiego studia Infinite Dreams. W produkcji zasiadamy za sterami maszyn latających, którymi walczymy z potężną armią, zagrażającą całemu światu. Tytuł względem oryginału może się pochwalić znacznie ulepszoną oprawą graficzną czy też cotygodniowymi turniejami.

ANDiOS

Akai Katana Shin
Akai Katana Shin

Akcji 19 czerwca 2010

Kolejna wymagająca strzelanina stworzona przez japońskie studio Cave. Wersja Shin jest wzbogaconą o nowe tryby i poprawioną oprawę audiowizualną konwersją tytułu z automatów, który ukazał się w 2010 roku.

X360

Aperion Cyberstorm
Aperion Cyberstorm

Akcji 8 lutego 2018

Aperion Cyberstorm to dwuwymiarowa strzelanka, w której gracz przejmuje kontrolę nad statkiem latającym i niszczy napotkanych wrogów. W czasie zabawy liczy się przede wszystkim zręczność, a starcia są piekielnie szybkie i intensywne. Omawiany tytuł to propozycja zarówno dla samotnych graczy, jak i tych, którzy wolą bawić się w towarzystwie.

PCXONESwitchWiiU

Tachyon Project
Tachyon Project

Akcji 15 lipca 2015

Gra zręcznościowa zaliczana do klasycznego gatunku twin-stick shooterów. Tachyon Project jest dziełem niezależnego studia Eclipse Games, założonego przez współtwórców Pure, Split/Second, Imperial Glory, Wanted: Weapons of Fate czy Terminator 4: Salvation. W grze wcielamy się w program komputerowy o nazwie Ada, służący do hackowania najbardziej strzeżonych serwerów na świecie. Z nieznanej przyczyny Ada zostaje wyrzucona z serwera testowego i skazana na tułaczkę po „czeluściach” Internetu.

PCPS4XONESwitchPSV

Teslapunk
Teslapunk

Zręcznościowe 26 lipca 2013

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina z pionowym scrollingiem. Zasiadając za sterami retrofuturystycznego statku, wyposażonego w nowoczesną broń, stawiamy czoła marsjańskiej inwazji cesarza Zangóraxa. Nocą jest on jednym z najpopularniejszych DJ-ów na swojej planecie, zaś za dnia zamienia się w opętanego rządzą władzy szaleńca.

PCXONEANDiOSWPWiiU

Monkey King: Master of the Clouds
Monkey King: Master of the Clouds

Akcji 6 września 2018

Zremasterowana wersja shoot’em upa, który zadebiutował w 1989 roku na automatach arcade. W trakcie zabawy w Monkey King: Master of the Clouds wcielamy się w Mike’a Chena, który podróżując na latającej chmurze, stawia czoła przeciwnikom inspirowanym bohaterami chińskich mitów. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na zmagania w towarzystwie drugiego gracza.

PCPS4Switch

Angry Birds: Ace Fighter
Angry Birds: Ace Fighter

Akcji prace wstrzymane

Strzelanina typu shmup, opracowana przez studio Siamgame Mobile. Zabawa polega na manipulowaniu jedną ze zróżnicowanych jednostek latających w taki sposób, by zdołać ostrzelać nieprzyjaciół i samemu uniknąć trafienia. W trakcie rozgrywki kierujemy motylem, smokiem, rakietą, feniksem, a nawet latającym dywanem, które zróżnicowano pod kątem możliwości bojowych.

ANDiOS

Jamestown: Legend of the Lost Colony
Jamestown: Legend of the Lost Colony

Zręcznościowe 8 czerwca 2011

Klasyczna scrollowana strzelanka w staroszkolnym stylu. Fabuła opowiada alternatywną historię XVII wieku, kiedy planeta Mars została skolonizowana przez ludzi. W trakcie zabawy eliminujemy tysiące przeciwników. Możemy grać samodzielnie lub z trzema innymi osobami w trybie kooperacji.

PC

Polybius
Polybius

Akcji 10 maja 2017

Strzelanina na szynach stworzona przez studio Llamasoft, w której zasiadamy za sterami nieustannie sunącego przed siebie statku bojowego. Niezależnie od tego, czy w danym momencie znajdujemy się na płaszczyźnie czy też wewnątrz tunelu, nasza rola polega na manewrowaniu na boki, wykonywaniu uników, niszczeniu niezliczonych przeszkód oraz atakowaniu oponentów. W trakcie zmagań stawiamy czoła mniejszym lub większym adwersarzom występujących w ilościach hurtowych.

PCPS4

Shikhondo: Soul Eater
Shikhondo: Soul Eater

Akcji 10 października 2017

Koreański shoot'em up nawiązujący w sposób bezpośredni do rodzimej stylistyki, wierzeń i folkloru. W grze wcielamy się w dziewczynę lub Grim Reapera, których zadaniem jest ściganie zbiegłych z limbo demonów.

PCPS4XONESwitch

Last Encounter
Last Encounter

Akcji 8 maja 2018

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

PCPS4XONESwitch

Super Crush KO
Super Crush KO

Akcji 16 stycznia 2020

Platformowa gra akcji łącząca cechy brawlera i shoot 'em upa. W trakcie rozgrywki wcielamy się w dziewczynę próbującą powstrzymać zbuntowaną sztuczną inteligencję przed przejęciem kontroli nad futurystycznym miastem. Zabawa w Super Crush KO polega na nieustannym podążaniu w prawo i widowiskowej eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze.

PCSwitch

Mamoru-kun is Cursed!
Mamoru-kun is Cursed!

Zręcznościowe 25 czerwca 2009

Trójwymiarowy shoot 'em up, który stworzona został przez japońskie studio G.Rev, mające ogromne i wieloletnie doświadczenie w produkcji gier z gatunku.

X360PS3

Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax
Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax

Akcji 10 listopada 2015

Dynamiczny shoot'em up, w którym zasiadamy za sterami jednego z pięciu futurystycznych mechów, zaprowadzając porządek w galaktyce. Stardust Galaxy Warriors: Stellar Climax pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

PCPS4XONESwitch

C-Rush
C-Rush

Akcji 17 lutego 2014

C-Rush to gra nawiązująca do klasycznych, zręcznościowych strzelanek z perspektywą widoku z boku. Nasz mały kosmiczny stateczek ma za zadanie strącić setki wrogich jednostek za pomocą podstawowego i dodatkowego oręża. Oprawia audiowizualna prezentuje się przyjaźnie, a widowiskowość zapewniają efekty specjalne.

PC

Titan Attacks!
Titan Attacks!

Zręcznościowe 3 lutego 2012

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

PCPS4X360PS3PSV

Boiling Bolt
Boiling Bolt

Zręcznościowe 5 grudnia 2017

Oryginalna gra zręcznościowa, łącząca mechanikę klasycznych side-scrollowych strzelanek z nowoczesną, trójwymiarową oprawą graficzną. Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie kooperacji, przeznaczonym dla dwóch graczy.

PCPS4XONE