Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Shoot 'em up - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce shoot 'em up na platformę PS Vita.

PSV

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

shoot 'em up
Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 24 marca 2015

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

Rogue Aces
Rogue Aces

Akcji 12 kwietnia 2018

Hybryda dynamicznego shoot’em upa i produkcji typu roguelike. W Rogue Aces Deluxe wcielamy się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew rodem z II wojny światowej. Za grę odpowiada studio Infinite State Games.

Velocity 2X
Velocity 2X

Zręcznościowe 2 września 2014

Kolejna odsłona serii scrollowanych strzelanek 2D, w których sterujemy statkiem kosmicznym wyposażonym w możliwość teleportowania się w dowolne miejsce. Gra po raz kolejny zabiera nas w odległą przyszłość, w której wszystkie formy życia w systemie gwiazdy Vilio stanęły w obliczu zagrożenia, kiedy okazało się, że wielkie ciało niebieskie zaczyna zmieniać się w czerwonego olbrzyma.

Crimsonland
Crimsonland

Akcji 19 sierpnia 2014

Wyjątkowo prosty, zręcznościowy dwuwymiarowy shooter. Gracze wcielają się w futurystycznego żołnierza i na zamkniętych arenach walczą z kolejnymi falami obcych oraz mutantów. W trakcie rozgrywki możemy wykorzystać 30 rodzajów broni i kilkadziesiąt zdolności modyfikujących zabawę. Tytuł wspiera lokalny tryb co-op, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób.

TxK
TxK

Zręcznościowe 11 lutego 2014

Zręcznościówka z gatunku shoot 'em up oparta na formule popularnej w latach 80. gry Tempest. Produkcja oferuje wiele rodzajów trybów rozgrywki, a także oryginalną wektorową grafikę oraz możliwość dzielenia się swoimi wynikami z graczami z całego świata.

Mercenary Kings: Reloaded Edition
Mercenary Kings: Reloaded Edition

Akcji 6 lutego 2018

Dwuwymiarowa scrollowana strzelanka utrzymana w stylistyce dawnych produkcji dostępnych na automatach. Wcielamy się w najbardziej doświadczonego najemnika na Ziemi, Króla, i wyruszamy z misją pomszczenia zamordowanych towarzyszy. Skaczemy po platformach, eliminujemy nadbiegających z obu stron ekranu przeciwników i ulepszamy posiadany arsenał dzięki rozbudowanemu systemowi craftingu.

Gravity Crash Ultra
Gravity Crash Ultra

Zręcznościowe 12 sierpnia 2014

Tytuł odwołujący się do klasycznych strzelanek. Naszym zadaniem jest prowadzenie statku zmagającego się z siłami grawitacji i bezwładności oraz potężnymi przeciwnikami.

GALAK-Z
GALAK-Z

Zręcznościowe 4 sierpnia 2015

Przygotowana przez studio 17-bit dwuwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku shoot’em up. W GALAK-Z wcielamy się w rolę pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć się z zastępami uzbrojonych po zęby wrogów. Choć ogólne założenia rozgrywki nie różnią się specjalnie od standardów gatunku, twórcy wprowadzili jednak do zabawy kilka istotnych innowacji.

Project Root
Project Root

Akcji 28 kwietnia 2015

Klasyczna strzelanina typu top-down, nawiązująca do legend gatunku pokroju serii Desert Strike. W grze wcielamy się w członków rebelianckiej organizacji Arcturus, którzy próbują położyć kres światowej dominacji potężnej korporacji energetycznej Prometheus. Rozgrywka pozwala na pełną swobodę ruchu oraz nieograniczoną eksplorację map i sprowadza się do eliminacji zastępów wrogów (w powietrzu oraz na ziemi) oraz walki z wymagającymi bossami.

Luftrausers
Luftrausers

Zręcznościowe 18 marca 2014

Zręcznościowa strzelanka w staroszkolnym stylu, charakteryzująca się bardzo prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu ośmiobitowych klasyków. Gracz wciela się w pilota tytułowego samolotu, potrafiącego wykonywać podniebne ewolucje, a jednocześnie eliminować nadciągających przeciwników za pomocą różnego rodzaju broni.

DARIUSBURST Chronicle Saviours
DARIUSBURST Chronicle Saviours

Akcji 30 listopada 2015

Dynamiczna, stworzona przez studio Pyramid strzelanina, w której akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Planeta Darius została zaatakowana przez Belserów — armia obcych zagnieździła się w morzach i oceanach na całym globie. Ratunkiem dla jej mieszkańców ma być nowa, śmiercionośna broń, czyli tak zwany Burst System.

Fast Striker
Fast Striker

Akcji 16 października 2018

Fast Striker to klasyczna dwuwymiarowa gra typu shoot em' up, która narodziła się jako fanowski projekt przeznaczony na retro-konsole Neo Geo oraz Dreamcast. Produkcja oferuje kilka trybów rozgrywki, sześć poziomów, kompleksowy system punktowy, a także czterdzieści unikalnych typów przeciwników.

Space Overlords
Space Overlords

Zręcznościowe 6 grudnia 2016

Trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w Overlordów, starożytnych kosmicznych strażników, starających się zniszczyć istotę o imieniu Kesedihan, pragnącą zawładnąć całym wszechświatem. Walczymy na niewielkich trójwymiarowych planetach, równając z ziemią miasta oraz wojska naszego nemezis.

Wanted Corp
Wanted Corp

Akcji 17 listopada 2016

Wanted Corp to zręcznościowa gra akcji wyprodukowana przez studio Zoo Games. Twórcy inspirowali się klasycznymi strzelaninami. Bohaterami gry jest para międzygalaktycznych łowców nagród - Neal H. MadDogg oraz Irina Zimoy, którzy specjalizują się w eksterminacji i wyłapywaniu przestępców z różnych zakątków kosmosu. Gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym 4 kampanie solowe i kooperacyjny multiplayer.

Tachyon Project
Tachyon Project

Akcji 19 stycznia 2017

Gra zręcznościowa zaliczana do klasycznego gatunku twin-stick shooterów. Tachyon Project jest dziełem niezależnego studia Eclipse Games, założonego przez współtwórców Pure, Split/Second, Imperial Glory, Wanted: Weapons of Fate czy Terminator 4: Salvation. W grze wcielamy się w program komputerowy o nazwie Ada, służący do hackowania najbardziej strzeżonych serwerów na świecie. Z nieznanej przyczyny Ada zostaje wyrzucona z serwera testowego i skazana na tułaczkę po „czeluściach” Internetu.

Time Recoil
Time Recoil

Akcji 31 stycznia 2018

Opracowana przez fińskie studio 10tons strzelanina top-down, wykorzystująca mechanikę manipulowania czasem. Fabuła Time Recoil zaczyna się w 1987 roku, gdzie ubrana w więzienny strój bohaterka przenosi się na skutek paradoksu czasowego. W trakcie zabawy będzie ona musiała wykonać szereg misji w przeszłości, zmieniając linię czasu, ratując nieżyjących już sojuszników, zdobywając zagubione dokumenty i eliminując ważne persony zanim te staną się zagrożeniem.

Super Destronaut DX
Super Destronaut DX

Akcji 11 lipca 2018

Shoot’em up zainspirowany przez klasycznych przedstawicieli gatunku, na czele z kultowym Space Invaders. W trakcie zabawy w Super Destronaut DX wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, którego zadaniem jest eliminacja hord adwersarzy. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania na wspólnym ekranie.

Laser Disco Defenders
Laser Disco Defenders

Zręcznościowe 26 lipca 2016

Dwuwymiarowa zręcznościówka typu shoot’em up, będąca pierwszym poważnym komercyjnym projektem brytyjskiego studia Out of Bounds Games. Fabuła gry Laser Disco Defenders osadzona została w kreskówkowym świecie science fiction, a główne role gra tytułowa grupa superbohaterów, broniąca świat przed różnymi zagrożeniami. Kiedy zły Lord Monotone kradnie potężny artefakt o nazwie Mirror Moon, nasi protagoniści muszą odzyskać przedmiot, zanim wróg wykorzysta go do swych niecnych celów.

Big Sky Infinity
Big Sky Infinity

Zręcznościowe 11 grudnia 2012

Klasyczna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym walcząc z przeważającymi siłami obcych. Wszystkie poziomy w grze są generowane losowo i dopasowują swoją trudność do poziomu gracza.

Re-Loaded
Re-Loaded

Akcji 11 września 2012

Brutalna strzelanina typu top-down, będąca kontynuacją wydanej na konsolach PlayStation i Sega Saturn gry Loaded. W grze wcielamy się w postaci żądnych krwi antybohaterów, którzy zostają wysłani celem pokonania szalonego C.H.E.B.A. - złoczyńcy, którego mózg przeszczepiono do ciała artysty-pustelnika. Rozgrywka sprowadza się do przemierzania kolejnych, totalnie zakręconych światów i brutalnej eliminacji zastępów przeciwników przy użyciu sporego arsenału śmiercionośnych broni.

Titan Attacks!
Titan Attacks!

Zręcznościowe 5 maja 2014

Klasyczna zręcznościówka 2D typu shoot ‘em up. Obejmujemy dowodzenie nad czołgiem i staramy się zestrzelić pojawiające się w kolejnych falach statki obcych dążące do unicestwienia naszej planety. Gra nawiązuje do kultowego Space Invaders.

Resogun
Resogun

Zręcznościowe 23 grudnia 2014

Innowacyjny shoot 'em up, który stworzony został przez producentów serii Super Stardust. W trakcie gry wcielamy się w pilota statku kosmicznego walczącego z inwazją obcych. Tytuł posiada tryb multiplayer oraz pozwala na kooperację graczy.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowe 7 lipca 2015

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Soldner-X 2: Final Prototype
Soldner-X 2: Final Prototype

Akcji 17 marca 2015

Soldner-X 2: Final Prototype to strzelanka z gatunku side-scroll, w której zadaniem gracza jest odparcie inwazji obcych. Jako pilot statku należącego do elitarnej jednostki stawia czoła hordom nieprzyjaciół korzystając z nowoczesnych technologii oraz bonusów, które napotyka na kolejnych planszach.