Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSV
Okładka Fast Striker (PS4)
OkładkaFast Striker (PS4)

Fast Striker

Fast Striker to klasyczna dwuwymiarowa gra typu shoot em' up, która narodziła się jako fanowski projekt przeznaczony na retro-konsole Neo Geo oraz Dreamcast.

Akcji | science fiction | 2D | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fast Striker Premiera

16paź2018

PS4 PSV

Fast Striker to dwuwymiarowy shoot em' up, w którym sterujemy statkiem kosmicznym, walczącym z dziesiątkami niezwykle groźnych kosmitów. Deweloperem produkcji jest niemieckie studio NG:DEV.TEAM założone w 2001 roku. Zespół wyspecjalizował się w produkcjach typu homebrew, przeznaczonych na retro-konsole Neo Geo oraz Dreamcast. Fast Striker to pierwsze dzieło twórców, które oficjalnie ukazało się na współczesnych platformach sprzętowych.

Mechanika

Fast Striker to klasyczny wertykalny shoot em' up Podobnie jak w niezliczonych tytułach z gatunku, gracze powoli podróżują przez linearny poziom, walcząc z kolejnymi falami przeciwników. Gra oferuje w sumie sześć różnych planszy. Każda z nich kończy się pojedynkiem z dużym i potężnym bossem. W trakcie zabawy walczymy w sumie z czterdziestoma unikalnymi typami przeciwników.

Twórcy przygotowali w sumie cztery poziomy trudności, wpływające na silę oraz liczbę przeciwników pojawiających się na ekranie. Przechodząc całą grę wykorzystując tylko jeden kredyt otrzymamy dostęp do bonusowego mini poziomu, w którym zmierzymy się z opcjonalnym bossem. Po jego pokonaniu odblokujemy prawdziwe zakończenie tytułu.

Tryby gry

Fast Striker oferuje kilka trybów rozgrywki. Każdy z nich oferuje nieco inny system punktowy albo pozwala nam pokierować innym statkiem kosmicznym, różniącym się możliwościami bojowymi i specjalnymi atakami.

Kwestie techniczne

Fast Striker posiada pełną detali i bogato animowaną dwuwymiarowa oprawę graficzną. Tytuł działa ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fast Striker: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV